cong logo
شما هنوز وارد نشده اید
*(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.) *
ارسال کننده خبر: خبر نگار سبز
پنجشنبه ۱۳۹۸/۵/۱۷ ساعت ۱۱:۰۸
اصفهان كاشان
یازدهمین جشنواره ملی «آه و آهو» در کاشان آغاز به‌کار کرد
تعداد بازدید صفحه : 25
یازدهمین جشنواره ملی «آه و آهو» در کاشان آغاز به‌کار کرد
دسته بندی خبر: فرهنگی
تاریخ خبر : پنجشنبه ۱۳۹۸/۵/۱۷ ساعت ۱۱:۰۸
اصفهان ، كاشان فرهنگی ایران ، سبز

یازدهمین جشنواره ملی «آه و آهو» در کاشان با حضور نماینده ولی‌فقیه در کاشان و شیفتگان خاندان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) آغاز به‌کار کرد.

به گزارش خبرنگار ایرانیان سبز از کاشان، آئین افتتاح یازدهمین جشنواره ملی «آه و آهو»  با تلاوت  قرآن کریم، نقاره‌زنی خادمان آستان مقدس آقا‌علی عباس(ع) بادرود، برافراشتن پرچم متبرک سبز گنبد رضوی در محل جشنواره، سخنرانی آیت‌الله عبدالنبی نمازی امام جمعه کاشان، ارائه گزارش مجری برگزاری جشنواره شامگاه پنجشنبه در دبیرستان ماندگار امام خمینی(ره) کاشان آغاز شد.

خدمت کریمانه با حضور خادمیاران رضوی در جشنواره ملی «آه و آهو»

روح الله توکلی در  این آیین با اشاره به آغاز دهه دوم فعالیت این جشنواره ملی با اندوخته‌های تجربی مجریان برگزاری آن در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هر سال که از برگزاری این رویداد فرهنگی مذهبی با محمل رضوی می‌گذرد وظیفه ما سنگین تر و رسالت ما سخت‌تر می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه اقدامات ما قطره‌های هیچ در مقابل دریاهای معرفتی امام رضا(ع) و نسبت محتاج و‌ کریم است افزود: رویکرد معرفتی جشنواره در 11 سال برگزاری در ترویج فرهنگ رضوی در دارالمومنین کاشان به همه ما فهمانده است که غیر از ولایت علوی و فرهنگ رضوی هیچ پشتیبان، هدایتگر و گشایش بخشی در این مملکت برای مردم نیست.

به گفته وی همه ما از آنجا که در محضر امام رضا(ع) هستیم با اخلاق و فرهنگ علوی و رضوی می‌توانیم خادم رضوی در سراسر ایران حتی خارج از گستره فیزیکی صحن و سرای ثامن الحجج باشیم.

مدیرعامل موسسه خادمین حضرت رضا(ع) در کاشان تاکید کرد: ما در این موسسه و با برگزاری جشنواره ملی فرهنگی هنری آه و آهو بر این باور هستیم که انجام خدمت و خادمی منحصر به بارگاه ثامن الائمه نیست و در هر زمان و مکان با اخلاق و رفتار رضوی می‌توان خادم فرهنگی امام رضا(ع) بود.

توکلی تصریح کرد: برگزاری این جشنواره با همایش‌های تخصصی و برنامه‌های جذاب و مخاطب‌پسند آن به‌ویژه اقشار کودک، نوجوان، جوان، بانوان و خانواده‌ها فقط با مدد و عنایت علی بن موسی الرضا(ع) و قدرت و توانایی است که آن حضرت در وجود مجریان و دست‌اندرکاران برگزاری این برنامه گذاشته است.

وی با تقدیر از همکاری بسیار خوب خادمیاران رضوی از دفتر آستان قدس رضوی در کاشان که امسال عطر و بوی دیگری به برگزاری جشنواره داده است گفت: برگزاری یک دهه شادی مومنانه و خدمت کریمانه در کنار خادمیاران رضوی شاخصه توسعه فرهنگی با محوریت امام رضا(ع) است.

به گفته وی برگزاری جشنواره ملی فرهنگی هنری آه و آهو در کاشان فقط به نام موسسه خادمین حضرت رضا(ع) در این شهرستان نیست بلکه به نام همه مردم دارالمومنین کاشان و دستگاه‌های اجرایی آن و مایه مباهات و افتخار این خطه فرهنگی و ولایتی است.

این خادم فرهنگی امام رضا(ع) ضمن تقدیر از حمایت‌های نماینده ولی‌فقیه در کاشان و امام جمعه این شهرستان، دفتر آستان قدس رضوی در کاشان و سایر دستگاه‌ها و نهادهای اجرایی گفت: برگزاری این جشنواره در تداوم هویت دینی و فرهنگی نیاکان ما در شهر‌ دارالمومنین و اهل بیتی کاشانی‌ها است.

توکلی بهترین دستاورد و کارکرد برگزاری این جشنواره را زیارت از راه دور و ایجاد مفهوم خادم فرهنگی است با این شعار است که «فقط کسی که در مشهد و حرم رضوی هست خادم نیست» دانست و گفت: اشاعه فرهنگ و سبک زندگی رضوی، عرض ارادت به ساحت خاندان موسی بن جعفر(ع) و آشنایی مردم به‌ویژه نسل جوان و نوجوان با آموزه‌های رضوی از جمله اهداف برگزاری این جشنواره ملی است.  
 

خبرهای امروز

/:

اسلایدر

بازگشت


برای ثبت نظر خود باید وارو سایت شوید ورود یا ثبت نام

خبرنگار و کاربر سبز گرامی
از اینکه در درج خبر و اظهار نظر درباره خبر 'یازدهمین جشنواره ملی «آه و آهو» در کاشان آغاز به‌کار کرد' این سامانه با ما همراه هستید کمال تشکر را داریم

مدیریت و پرسنل پایگاه خبری ایرانیان سبز