cong logo
شما هنوز وارد نشده اید
*(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.) *
ارسال کننده خبر: خبر نگار سبز
پنجشنبه ۱۳۹۸/۵/۱۷ ساعت ۱۰:۲۳
تهران تهران
فیروزکوه مستعد تبدیل به بازار محصولات کشاورزی است
تعداد بازدید صفحه : 56
فیروزکوه مستعد تبدیل به بازار محصولات کشاورزی است
دسته بندی خبر: کشاورزی
تاریخ خبر : پنجشنبه ۱۳۹۸/۵/۱۷ ساعت ۱۰:۲۳
تهران ، تهران کشاورزی ایران ، سبز

فرماندار شهرستان فیروزکوه با اشاره به مرغوبیت محصولات کشاورزی این شهرستان گفت: گردو و انار دو نمونه از محصولات شاخص کشاورزی در شهرستان فیروزکوه است که قابلیت صادرات به خارج از شهرستان را دارد.

به گزارش خبرگزاری ایرانیان  سبز از تهران، مهدی یوسفی جمارانی در جلسه هماهنگی احداث مرکز عرضه محصولات کشاورزی در شهرستان فیروزکوه با اشاره به ظرفیت‌های کشاورزی شهرستان فیروزکوه اظهار داشت: فیروزکوه علاوه بر حوزه گردشگری، در زمینه کشاورزی و دامپروری نیز از ظرفیت‌های بالقوه‌ای برخوردار است.

وی با اشاره به مرغوبیت محصولات کشاورزی این شهرستان بیان کرد: فیروزکوه از جمله شهرستان‌هایی است که به سبب داشتن خاک حاصلخیز و شرایط آب و هوایی مناسب، روزانه انواع محصولات کشاورزی را تولید و روانه بازار می‌کند و یکی از قطب‌های تولید محصولات کشاورزی در استان محسوب می‌شود.
 

فرماندار شهرستان فیروزکوه ادامه داد: دو نمونه از محصولات شاخص کشاورزی در شهرستان فیروزکوه، گردو و انار بوده که قابلیت صادرات به خارج از شهرستان را دارد و محصول سیب زمینی و درختی نیز از دیگر تولیدات مرغوب این شهرستان محسوب می‌شود.

یوسفی جمارانی سپس افزود: با وجود اینکه محصولات کشاورزی این شهرستان متناسب با میزان تقاضا و به اندازه کافی تولید می‌شود اما قیمت محصولات در پروسه مزرعه تا سفره با جهش قیمت بسیاری روبه‌رو است.

وی همچنین با اشاره به احداث مرکز عرضه محصولات کشاورزی توسط شرکت تعاونی کشاورزان خاطرنشان کرد: باید در شهرستان مکان‌هایی ایجاد شود تا خود تولیدکننده‌ها به صورت مستقیم با حضور در آن‌ها به عرضه محصولات خود اقدام کنند.

خبرهای امروز

/:


بازگشت


برای ثبت نظر خود باید وارو سایت شوید ورود یا ثبت نام

خبرنگار و کاربر سبز گرامی
از اینکه در درج خبر و اظهار نظر درباره خبر 'فیروزکوه مستعد تبدیل به بازار محصولات کشاورزی است' این سامانه با ما همراه هستید کمال تشکر را داریم

مدیریت و پرسنل پایگاه خبری ایرانیان سبز