(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.)

فیروزکوه مستعد تبدیل به بازار محصولات کشاورزی است

فیروزکوه مستعد تبدیل به بازار محصولات کشاورزی است

تهران تهران

فرماندار شهرستان فیروزکوه با اشاره به مرغوبیت محصولات کشاورزی این شهرستان گفت: گردو و انار دو نمونه از محصولات شاخص کشاورزی در شهرستان فیروزکوه است که قابلیت صادرات به خارج از شهرستان را دارد.

به گزارش خبرگزاری ایرانیان  سبز از تهران، مهدی یوسفی جمارانی در جلسه هماهنگی احداث مرکز عرضه محصولات کشاورزی در شهرستان فیروزکوه با اشاره به ظرفیت‌های کشاورزی شهرستان فیروزکوه اظهار داشت: فیروزکوه علاوه بر حوزه گردشگری، در زمینه کشاورزی و دامپروری نیز از ظرفیت‌های بالقوه‌ای برخوردار است.

وی با اشاره به مرغوبیت محصولات کشاورزی این شهرستان بیان کرد: فیروزکوه از جمله شهرستان‌هایی است که به سبب داشتن خاک حاصلخیز و شرایط آب و هوایی مناسب، روزانه انواع محصولات کشاورزی را تولید و روانه بازار می‌کند و یکی از قطب‌های تولید محصولات کشاورزی در استان محسوب می‌شود.
 

فرماندار شهرستان فیروزکوه ادامه داد: دو نمونه از محصولات شاخص کشاورزی در شهرستان فیروزکوه، گردو و انار بوده که قابلیت صادرات به خارج از شهرستان را دارد و محصول سیب زمینی و درختی نیز از دیگر تولیدات مرغوب این شهرستان محسوب می‌شود.

یوسفی جمارانی سپس افزود: با وجود اینکه محصولات کشاورزی این شهرستان متناسب با میزان تقاضا و به اندازه کافی تولید می‌شود اما قیمت محصولات در پروسه مزرعه تا سفره با جهش قیمت بسیاری روبه‌رو است.

وی همچنین با اشاره به احداث مرکز عرضه محصولات کشاورزی توسط شرکت تعاونی کشاورزان خاطرنشان کرد: باید در شهرستان مکان‌هایی ایجاد شود تا خود تولیدکننده‌ها به صورت مستقیم با حضور در آن‌ها به عرضه محصولات خود اقدام کنند.تهران تهران کشاورزی ایران سبز
تعداد بازدید صفحه : 159