(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.)

مطالبات عقب افتاده پاکبانان شهرداری رشت پرداخت می‌شود

مطالبات عقب افتاده پاکبانان شهرداری رشت پرداخت می‌شود

گيلان رشت

در صد و دومین جلسه شورای اسلامی شهر رشت مطرح شد: بسیاری از پاکبانان شهرداری رشت مطالبات عقب افتاده متعددی دارند که رسیدگی به امور آنها و پرداخت مطالبات آنان در اسرع وقت باید انجام شود.

 به گزارش خبرنگار ایرانیان سبز از رشت، رئیس شورای اسلامی شهر رشت عصر امروز در صد و دومین جلسه شورای شهر ضمن تبریک روز خبرنگار اظهار داشت: روز خبرنگار را به تمامی فعالان رسانه‌ای که در این عرصه فعالیت می‌کنند و برای اطلاع‌رسانی به مردم می‌کوشند تبریک عرض می‌کنم.

امیرحسین علوی با بیان اینکه اعضای شورای اسلامی شهر رشت بایستی در شناخت بیشتر از وضعیت شهر به شهردار رشت کمک کنند گفت: اعضای شورای شهر رشت وظیفه کمک به شهردار رشت در راستای پیشبرد اهداف و حل مشکلات شهری دارند.

وی با اشاره به اینکه شورای شهر رشت علاقه‌مند به ایجاد تنش بیهوده و زورآزمایی نیستند ابراز داشت: در چند روز اخیر اعضای شورا در جریان بازدید‌ها و همراهی با شهردار رشت سنگ تمام گذاشتند و این همراهی‌ها همچنان تداوم دارد.
 

رئیس شورای اسلامی شهر رشت عنوان کرد: رهبر انقلاب در دیداری با نخبگان جامعه فرمودند که مشکلات متعدد نباید موجب متوقف شدن جوانان شود زیرا ناامیدی سم است و اگر نسل‌های قبل ناامید و متوقف می‌شدند قطعاً ما در همان دوران فساد و طاغوت ماندگار می‌شدیم.

علوی با بیان اینکه برخی افراد به عمد ناامیدی را به جامعه انتقال داده و درصدد ناامید کردن جوانان هستند خاطرنشان کرد: ما امروز باید با دل و جان به فرمایشات رهبر معظم انقلاب عمل کنیم.

عضو کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر رشت نیز در این جلسه با اشاره به تجمع اخیر کارگران شهرداری رشت اظهار داشت: هدف کارگران شهرداری رشت در این تجمع، دریافت حق و حقوق عقب‌افتاده‌شان بود و هیچ هدف و نیت دیگری نداشتند.

محمدحسن علیپور با اشاره به اقدام جدی شهردار و مدیران مناطق شهرداری رشت خاطرنشان کرد: شهردار و مدیران مناطق شهرداری رشت باید به شکل جدی پیگیر مطالبات کارگران شهرداری رشت باشند. 

نایب رئیس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر رشت نیز در این جلسه ضمن تبریک روز خبرنگار اظهار داشت: امیدوارم هیچ خبرنگاری در محدویت نباشد و معتقدم اگر خبرنگاران از حمایت و امنیت کاری بهتری برخوردار باشند قطعاً شرایط بهتری برای آنان در آینده رقم می‌خورد.

بهراد ذاکری با بیان اینکه وظیفه شورای شهر رشت، نظارت بر برنامه‌ها و اقدامات شهردار است تصریح کرد: شهردار رشت باید انتصابات شهرداری را با برنامه مشخص انجام دهد و وظیفه شورا نظارت بر برنامه‌ها و اقدامات شهردار است و این جزء وظایفی است که مردم بر عهده شورا گذاشتند. 

وی افزود: برخی پاکبانان شهرداری رشت گلایه می‌کردند که بعد از عید نوورز امسال هیچ فیش حقوقی دریافت نکردند و مطالبات عقب‌ افتاده بسیاری دارند که گلایه‌شان به حق است  زیرا خواستار حق‌الزحمه خود هستند و در طول این سال‌ها نیز با مشکلات بسیاری از جمله مشکلات بیمه‌ کنار آمدند.

ذاکری با اشاره به اینکه مشکلات پاکبانان شهرداری رشت باید به سرعت رسیدگی شود خاطرنشان کرد: میزان آگاهی برخی از این پاکبانان زحمتکش نسبت به جزئیات حقوقی ممکن است کم باشد اما عده‌ای نباید از این مساله به ضرر پاکبانان سوء استفاده کنند.

رئیس کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای اسلامی شهر رشت نیز در این جلسه ضمن تبریک روز خبرنگار به اهالی رسانه اظهار داشت: قطعاً همه اعضای شورای شهر برای مشکلات شهری نگرانی‌هایی دارند اما باید با اهتمام بیشتر عقب افتادگی‌های شهرداری رشت جبران شود.

رضا رسولی با اشاره به نتایج کنکور سراسری سال 98 و ضمن تبریک به نوجوانان گیلانی که در این آزمون نتایج بسیار خوبی کسب کردند افزود: بنده به خانم ریحانه فرخی ملکی از شهر رشت و آریا جلالی از لاهیجان که در کنکور سراسری سال 98 رتبه‌های بسیاری عالی کسب کردند تبریک عرض می‌کنم.

 نایب رئیس شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه تصمیم اعضای شورا در رابطه با ضوابط بودجه سال 97 و 98 تصمیم درستی بود گفت‌: سازمان حمل و نقل بار و مسافر، قرارداد برخی رانندگان بازنشسته شهرداری رشت را لغو کرد اما بین این رانندگان کسانی هستند که شرایط بازنشستگی کارگری دارند.

وی افزود: رانندگان بازنشسته شهرداری رشت که از شرایط بازنشستگی کارگری برخوردارند و برخی از آنان که میزان دریافتی‌شان کم است و سال‌ها در شهرداری رشت زحمت کشیدند و بازنشسته شدند می‌توانند پس از بازنشستگی افرادی از خانواده خود را برای کار در شهرداری رشت معرفی کنند.

فاطمه شیرزاد، رئیس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر رشت نیز در این جلسه ضمن تبریک روز خبرنگار اظهار داشت: جایگاه حقوقی شهرداری رشت باید اقدامات اساسی در رابطه با مشکل بسته شدن حساب‌های شهرداری انجام دهد.

به گزارش تسنیم، در انتهای جلسه لوایح امکان تمدید قرارداد بهره‌برداری از شش جایگاه CNG شهرداری رشت، درخواست تخفیف شناور برای بلیط‌های شهر شادی، ضوابط و اصول فنی، ایمنی سربرداری و انتقال درختان سطح شهر رشت و حمایت مالی شهرداری رشت از خانه احزاب توسط اعضای شورا بررسی شد.

همچنین لوایح نام‌گذاری‌ معابر، تمدید مصوبه شورای اسلامی شهر رشت در خصوص اجرای تبصره 3 ماده واحده قانون تسهیلات برای توسعه طرح‌های فاضلاب و بازسازی شبکه‌های آب شهری، تقاضای صدور مجوز ابتیاع پلاک‌های ثبتی 5021، 5022 سنگ اصلی 43 بخش 4 رشت نیز توسط اعضای شورا بررسی شد.

لوایح طرح شهرداری الکترونیک، معرفی نماینده شورا در ستاد توسعه گردشگری شهرداری رشت، در اختیار قرار دادن مکانی جهت استقرار بنیاد ایران‌شناسی در حد مقدورات و مقررات نیز مورد بررسی قرار گرفت.

همچنین غیبت‌های امیرحسین علوی رئیس شورای اسلامی شهر رشت نیز در صحن شورا به رأی گذاشته شد و توسط اعضای شورا موجه اعلام شد.گيلان رشت اقتصادی ایران سبز
تعداد بازدید صفحه : 90