cong logo
شما هنوز وارد نشده اید
*(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.) *
ارسال کننده خبر: خبر نگار سبز
پنجشنبه ۱۳۹۸/۵/۱۷ ساعت ۰۹:۴۸
يزد يزد
نخستین دوره جذب دکتری گردشگری در یزد انجام شد
تعداد بازدید صفحه : 33
نخستین دوره جذب دکتری گردشگری در یزد انجام شد
دسته بندی خبر: فرهنگی
تاریخ خبر : پنجشنبه ۱۳۹۸/۵/۱۷ ساعت ۰۹:۴۸
يزد ، يزد فرهنگی ایران ، سبز

معاون دانشگاه علم و هنر یزد از آغاز به کار رشته دکتری گردشگری برای نخستین بار در استان یزد خبر داد.

به گزارش خبرنگار از ایرانیان سبز یزد، محسن برزگری ظهر امروز در نشست خبری با اشاره به اینکه در حال حاضر 5800 دانشجو در دانشگاه علم و هنر یزد در حال تحصیل هستند اظهار داشت: این دانشجویان در مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به تحصیل اشتغال دارند.

وی با بیان اینکه ظرفیت دانشگاه شش هزار و 800 تا هفت هزار نفر دانشجو است گفت: دانشگاه علم و هنر به عنوان یکی از معتبرترین و گسترده‌ترین دانشگاه‌های غیرانتفاعی در کشور شناخته شده است.

معاون آموزشی دانشگاه علم و هنر یزد افزود: خدمات آموزشی این دانشگاه با بیش از 520 نفر کادر آموزشی اعم از هیئت علمی تمام وقت و همچنین مدرسان به دانشجویان ارائه می‌گردد.

برزگری تصریح کرد: یکی از مهمترین ویژگی‌های این دانشگاه، ایجاد رشته‌های آموزشی بر اساس نیازهای جامعه است تا دانش آموختگان این مرکز از فرصت‌های قابل قبول شغلی بهره‌مند باشند و دچار بیکاری نشوند.

وی تصریح کرد: ارتباط قوی با صنعت و کسب و کار در نقاط مختلف استان از سوی این دانشگاه بر قرار شده و برای نخستین بار در استان یزد، رشته گردشگری و روانشناسی در مقطع دکتری در دانشگاه علم و هنر ایجاد شده است.

معاون آموزشی دانشگاه علم و هنر یزد تصریح کرد: رشته دکتری گردشگری تنها در سه دانشگاه کشور ارائه می‌شود و دانشگاه علم و هنر به عنوان سومین دانشگاه اقدم به این امر کرده است.

برزگری ادامه داد: با توجه به ثبت جهانی بافت تاریخی یزد، وجود این رشته در استان یزد از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و قطعا فارغ‌التحصیلان این رشته می‌توانند نقش بسیار مهمی در رسیدن استان به اهدافی که در حوزه گردشگری ترسیم کرده داشته باشند.

وی افزود: بر اساس شاخص‌های در نظر گرفته، گزینش از بین 200 متقاضی صورت گرفت و در حال حاضر هفت نفر در مقطع دکتری رشته روانشناسی و گردشگری تحصیل می‌کنند.


بازگشت


برای ثبت نظر خود باید وارو سایت شوید ورود یا ثبت نام

خبرنگار و کاربر سبز گرامی
از اینکه در درج خبر و اظهار نظر درباره خبر 'نخستین دوره جذب دکتری گردشگری در یزد انجام شد' این سامانه با ما همراه هستید کمال تشکر را داریم

مدیریت و پرسنل پایگاه خبری ایرانیان سبز