cong logo
شما هنوز وارد نشده اید
*(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.) *
ارسال کننده خبر: خبر نگار سبز
چهارشنبه ۱۳۹۸/۵/۱۶ ساعت ۰۰:۰۰
اصفهان اصفهان
بزرگترین مزرعه کاهوی استان اصفهان؛الگوی مصرف بهینه آب
تعداد بازدید صفحه : 43
بزرگترین مزرعه کاهوی استان اصفهان؛الگوی مصرف بهینه آب
دسته بندی خبر: کشاورزی
تاریخ خبر : چهارشنبه ۱۳۹۸/۵/۱۶ ساعت ۰۰:۰۰
اصفهان ، اصفهان کشاورزی ایران ، سبز استان ، اصفهان بزرگترین ، مزرعه الگوی ، مصرف ، بهینه ، آب

کشاورز نمونه فریدنی بزرگترین تولیدکننده کاهو در استان اصفهان شناخته شد.

 مرکز اصفهان ؛ کارشناس زراعت سازمان جهادکشاورزی استان گفت: غلام نصرکشاورز فریدنی به عنوان بزرگترین تولید کننده کاهو در استان در مدت 5 ماه بیش از هشت هزار تن کاهو و تولید و به بازار عرضه کرده است.
فردین ابراهیمی با اشاره به فعالیت ده ساله این کشاورز در زمینه کشت کاهو گفت: آقای نصر کشت کاهو را در10هکتار شروع کرده و در حال حاضر بیش از100هکتار سطح زیر این محصول دارد.

وی با بیان اینکه نشاء کاهودر گلخانه هزارمتری کشت می شود افزود: در این منطقه با توجه به کوتاه بودن فصل کشت می توان این محصول را در اردیبهشت کشت وتیر برداشت کرد و کشت دوم آن هم درشهریورماه برداشت می شود.
وی با اشاره به اینکه کاهوی تولید شده علاوه بر عرضه در بازارهای داخلی به روسیه وکشورهای حاشیه خلیج فارس بصورت واسطه ای صادر می شود گفت: استان اصفهان با7500هکتارسطح زیرکشت سبزیجات برگی یکی ازاستانهای مهم کشوراست وسالانه بیش از300هزارتن ازاین محصولات دراستان تولیدوبه بازارعرضه می شود.
ابراهیمی با اشاره به افزایش سطح زیر کشت محصولات نشایی در استان افزود: کشتهای نشایی استان از3هزارهکتاربه بیش از7500هکتار افزایش یافته است.
اسلایدر

بازگشت


برای ثبت نظر خود باید وارو سایت شوید ورود یا ثبت نام

خبرنگار و کاربر سبز گرامی
از اینکه در درج خبر و اظهار نظر درباره خبر 'بزرگترین مزرعه کاهوی استان اصفهان؛الگوی مصرف بهینه آب' این سامانه با ما همراه هستید کمال تشکر را داریم

مدیریت و پرسنل پایگاه خبری ایرانیان سبز