cong logo
شما هنوز وارد نشده اید
*(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.) *
ارسال کننده خبر: مریم رفیعی
سه شنبه ۱۳۹۸/۷/۱۶ ساعت ۰۸:۵۲
-
۱۳۰ هزار نمونه خون بند ناف در کشور ذخیره‌سازی شد
تعداد بازدید صفحه : 2
۱۳۰ هزار نمونه خون بند ناف در کشور ذخیره‌سازی شد
دسته بندی خبر: اجتماعی
تاریخ خبر : سه شنبه ۱۳۹۸/۷/۱۶ ساعت ۰۸:۵۲
- اجتماعی ایران ، سبز

مدیرعامل شرکت فناوری‌ بن‌ یاخته‌های‌ رویان‌ گفت: تاکنون ۱۳۰ هزار نمونه خون بندناف‌ در بانک‌های عمومی و خصوصی‌ کشور ذخیره‌سازی شده است.
به گزارش ایرانیان سبز، مرتضی ضرابی عصر امروز در نشست خبری اظهار داشت: تاکنون 130 هزار نمونه خون بند ناف در بانک‌های خصوصی و عمومی کشور ذخیره سازی شده است.
وی افزود: 15 هزار نمونه از این تعداد مربوط به بانک‌های خصوصی و 115 هزار مربوط به بانک‌های عمومی نگهداری خون بند ناف است.
مدیرعامل شرکت فناوری بن یاخته‌های رویان با بیان اینکه در کشور 31 دفتر نمایندگی و دو دفتر در خارج از کشور مشغول فعالیت هستند و محل فعالیت نمایندگی آن در چهارمحال و بختیاری، جهاددانشگاهی است.
ضرابی خاطرنشان کرد: خون بند ناف در درمان بیش از 80 نوع بیماری کاربرد دارد و بیشترین استفاده آن در حال حاضر برای بیماری‌های خونی ازجمله کم‌خونی‌های مادرزادی تالاسمی و سرطان است.

وی با اشاره به جداسازی سلول‌های بنیادین بند ناف تصریح کرد: پرده آمنیوتیک جنین نیز در جراحی‌ها به ویژه جراحی قرنیه و سوختگی‌ها کاربرد دارد.
مدیرعامل شرکت فناوری بن یاخته‌های رویان با بیان اینکه سلول‌های بنیادین از منابع مختلف از قبیل سلول‌های بنیادین جنینی استفاده می‌شود که نمی‌توان از آن استفاده پژهشی کرد، گفت: سلول‌های بنیادین بالغان که در ترمیم بافت‌ها کمک کننده است و سلول‌های بند ناف، سلول‌های بنیادین مغز استخوان و سلول‌های بنیادین خون محیطی از منابع دیگر هستند.
 

بازگشت


برای ثبت نظر خود باید وارو سایت شوید ورود یا ثبت نام

خبرنگار و کاربر سبز گرامی
از اینکه در درج خبر و اظهار نظر درباره خبر '۱۳۰ هزار نمونه خون بند ناف در کشور ذخیره‌سازی شد' این سامانه با ما همراه هستید کمال تشکر را داریم

مدیریت و پرسنل پایگاه خبری ایرانیان سبز