cong logo
شما هنوز وارد نشده اید
*(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.) *
ارسال کننده خبر: خبر نگار سبز
سه شنبه ۱۳۹۸/۷/۱۶ ساعت ۱۱:۴۵
تهران تهران
استاندار تهران: بیش از۲۰۰۰ تخت بیمارستانی در استان از محل اعتبارات ملی به بهره‌برداری می‌رسد
تعداد بازدید صفحه : 5
استاندار تهران: بیش از۲۰۰۰ تخت بیمارستانی در استان از محل اعتبارات ملی به بهره‌برداری می‌رسد
دسته بندی خبر: اجتماعی
تاریخ خبر : سه شنبه ۱۳۹۸/۷/۱۶ ساعت ۱۱:۴۵
تهران ، تهران اجتماعی ایران ، سبز تهران اخبارمهم

استاندار تهران با اشاره به لزوم ارتقا سرانه‌های ‌درمانی از بهره‌برداری بیش از ۲۰۰۰ تخت بیمارستانی از محل اعتبارات ملی در استان تهران برای سال آینده خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایرانیان سبزاز تهران، انوشیروان محسنی بندپی امروز در مراسم افتتاح مرکز جامع سلامت خیرآباد شهرستان ورامین با اشاره به افتتاح پروژه‌های درمانی در ورامین اظهار داشت: 14 تخت جراحی و 27 تخت داخلی با استانداردهای روز و ویژگی‌های خاص جهت ارائه خدمات به مردم افتتاح شد.

وی بیان کرد: دو بخش ماموگرافی و شیمی‌درمانی نیز که نیاز عمده منطقه ورامین، قرچک و پیشوا بود نیز ارائه خدمت می‌کنند که پزشکان متخصص از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در این واحدها مستقر می‌شوند.

استاندار تهران ادامه داد: یکی از راهبردهای اصلی وزارت بهداشت احداث درمانگاه تخصصی است که 5 میلیارد تومان تجهیزات نیاز دارد ضمن اینکه یکی از نیازهای مردم منطقه گسترش پلی کلینیک‌ها است.

محسنی بندپی در مورد پروژه‌های بیمارستانی در استان تهران عنوان کرد: طبق جلسه با رؤسای دانشگاه علوم پزشکی و وزیر بهداشت زمان‌بندی ایجاد شده تا پروژه‌های بیمارستانی که پیشرفت بالای 75 و 80 درصد دارند شرایطی فراهم شود که در سال‌های 98 و 99 افتتاح و به بهره‌برداری برسند.

وی سپس افزود: در سال 98 در شهرستان های تهران بیش از 800 تخت بیمارستانی بهره‌برداری و افتتاح شد و در سال 99 نیز بیش از 2 هزار تخت بیمارستانی از محل اعتبارات ملی به بهره‌برداری می‌رسد که باید اقدامات با سرعت بیشتری پیش برود تا خدمات موردنظر برای مردم انجام شود.

استاندار تهران همچنین خاطرنشان کرد: با تقسیم‌بندی انجام شده برخی از پروژه‌های بیمارستانی از طریق تهاتر، تملک دارایی و اعتبارات ملی و همچنین با کمک شهرستان‌ها به سرانجام می‌رسد و امید است با تسریع اقدامات در زمینه‌های درمانی به استانداردهای مطلوب برسیم.

محسنی بندپی در ادامه با اشاره به وضعیت آب شُرب استان گفت: در استان تهران برای تأمین آب شُرب باید برنامه‌های بلندمدتی را طراحی کرد که در همین راستا چند پروژه به طور همزمان پیگیری می‌شود.

وی همچنین عنوان کرد: از جمله این پروژه ها افزایش انتقال آب از سد طالقان به البرز و تهران، علاج‌بخشی آب از سد دلار برای شهرستان‌های پردیس و جنوب شرق تهران و انتقال آب از سد ماملو است.

استاندار تهران در پایان با بیان اینکه پروژه‌های آب منطقه‌ای و آب و فاضلاب پروسه زمانی یک ساله را می‌طلبد افزود: باید تدابیری اتخاذ کرد تا پروژه‌ها به سرعت اجرایی و مشکلات مردم در این مورد مرتفع شود.


 

بازگشت


برای ثبت نظر خود باید وارو سایت شوید ورود یا ثبت نام

خبرنگار و کاربر سبز گرامی
از اینکه در درج خبر و اظهار نظر درباره خبر 'استاندار تهران: بیش از۲۰۰۰ تخت بیمارستانی در استان از محل اعتبارات ملی به بهره‌برداری می‌رسد ' این سامانه با ما همراه هستید کمال تشکر را داریم

مدیریت و پرسنل پایگاه خبری ایرانیان سبز