cong logo
شما هنوز وارد نشده اید
*(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.) *
ارسال کننده خبر: خبر نگار سبز
سه شنبه ۱۳۹۸/۷/۱۶ ساعت ۱۱:۴۱
تهران تهران
ماندگاری در روستاها ۱۰۰ درصد شده است
تعداد بازدید صفحه : 3
ماندگاری در روستاها ۱۰۰ درصد شده است
دسته بندی خبر: اجتماعی
تاریخ خبر : سه شنبه ۱۳۹۸/۷/۱۶ ساعت ۱۱:۴۱
تهران ، تهران اجتماعی ایران ، سبز تهران خبرهایی ، روز

فرماندار شهرستان اسلامشهر گفت: برنامه‌ریزی‌ها و سیاست‌گذاری‌های سال‌های اخیر باعث شده تا روستائیان بجای مهاجرت به شهرهای بزرگ ، ماندگاری را انتخاب کنند و در برخی موارد حتی مهاجرت معکوس شده است.

به گزارش خبرگزاری ایرانیان سبز از اسلامشهر، مسعود مرسلپور امروز در همایش روز ملی روستا و عشایر که با حضور روستائیان، کارآفرینان، کشاورزان، تولیدکنندگان و مسئولان ادارات و بخشداران شهرستان برگزار شد با اشاره به معنا و نمادهای واقعی روستا اظهار داشت: روستا مظهر تولید، توزیع، درآمد، تولید ناخالص ملی، کار و ارزش افزوده و رفاقت و صمیمیت بوده و دارای ظرفیت‌هایی است که تنها در روستا یافت می‌شود و اینها جزو مزیّت‌های زندگی روستایی است.

وی با اشاره به نگاه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به توسعه روستاها تأکید کرد: با توجه به تدابیر مقام معظم رهبری، سیاست مجلس در قانونگذاری و نگاه دولت در زمینه توسعه روستاها در سال‌های اخیر ماندگاری روستائیان در روستا، رقابت روستا با شهر در عمران و آبادانی و رونق تولید با روند صعودی روبه‌رو بوده که گاهاً منجر به مهاجرت‌پذیری از شهرها به سمت روستا شده است.

فرماندار شهرستان اسلامشهر افزود: در گذشته همواره شاهد مهاجرت روستائیان به شهرها بودیم که سبب افزایش حاشیه‌نشینی و ایجاد مشاغل کاذب می‌شد و شأن  روستائیان را زیر سوأل می‌برد، اما در حال حاضر به لحاظ برنامه‌ها و تدابیر دولت، ماندگاری در روستاها 100 درصد شده است.

 مرسلپور سپس به برنامه‌های پیش‌بینی شده در راستای توسعه و رونق روستاها در اسلامشهر اشاره کرد و گفت: انجام کار عمرانی به صورت زیربنایی در روستاها، ایجاد و گسترش برخی مشاغل خانگی، گسترش کشاورزی مکانیزه و پاک و کشاورزی سالم و برپایی کارگروه‌های محله‌محور به ویژه در حوزه بانوان از جمله مواردی است که در مجموعه فرمانداری در حال پیگیری است تا به ماندگاری روستائیان در روستاها کمک کند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در نظر داریم با توسعه خدمات اینترنتی در روستاها بتوان برای روستائیان تسهیلاتی در زمینه استفاده بهینه از اینترنت و فضای مجازی فراهم کرد.


 

بازگشت


برای ثبت نظر خود باید وارو سایت شوید ورود یا ثبت نام

خبرنگار و کاربر سبز گرامی
از اینکه در درج خبر و اظهار نظر درباره خبر 'ماندگاری در روستاها ۱۰۰ درصد شده است ' این سامانه با ما همراه هستید کمال تشکر را داریم

مدیریت و پرسنل پایگاه خبری ایرانیان سبز