cong logo
شما هنوز وارد نشده اید
*(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.) *
ارسال کننده خبر: خبر نگار سبز
سه شنبه ۱۳۹۸/۷/۱۶ ساعت ۱۱:۲۹
تهران تهران
وضعیت بیمارستان‌های روانی استان تهران مساعد نیست
تعداد بازدید صفحه : 9
وضعیت بیمارستان‌های روانی استان تهران مساعد نیست
دسته بندی خبر: اجتماعی
تاریخ خبر : سه شنبه ۱۳۹۸/۷/۱۶ ساعت ۱۱:۲۹
تهران ، تهران اجتماعی ایران ، سبز تهران

استاندار تهران گفت: در سطح استان وضعیت بیمارستان‌های روانی نامساعد است و کمبودها در تمامی زوایا احساس می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایرانیان سبز از ری، انوشیروان محسنی بندپی ظهر امروز در جریان بازدید از بیمارستان روانی رازی اظهار داشت: اغلب شاخص‌های درمانی کشور با میزان استاندارد آن متفاوت است و وضعیت بیمارستان روانی نیز شامل این موضوع می‌شود.

وی بیان کرد: در حال حاضر و در سطح استان وضعیت بیمارستان‌های روانی نامساعد است و کمبودها در تمامی زوایا احساس می‌شود و وضعیت بیماران روانی در شرایط خوبی قرار ندارد.

استاندار تهران سپس با تأکید بر سختی کار پرسنل بیمارستان‌های روانی تصریح کرد: پرسنل فعال در بیمارستان نیز باید مورد توجه ویژه قرار گیرند و در این راستا مجلس شورای اسلامی باید به حمایت پرسنل این پرسنل‌ها اقدامی ریشه‌ای و ماندگار صورت دهد.

محسنی بندپی افزود: متأسفانه آمار بیماری‌های روحی و روانی در کشور افزایش یافته که در این راستا باید تمامی ارکان در رفع مشکلات این بیماران کوشیده و بخشی از اقدامات نیز توسط فرمانداری و استانداری اجرایی شود.

وی در ادامه بیان کرد: این بیمارستان در ابتدا در اختیار سازمان بهزیستی کشور بوده و سپس به وزرات بهداشت، درمان و آموزش پزشکی واگذار شده و در حال حاضر نیز بسیاری از این بیماران را می‌توان به بهزیستی انتقال داد که کمکی در جهت بهبود عملکرد مدیران این مجتمع خواهد بود.

استاندار تهران ادامه داد: برای معتادان متجاهر سرانه‌ در نظر گرفته شده اما متأسفانه برای بیمار بدون هویت و روانی سرانه‌ای درنظر گرفته نشده که لازم است طی مذاکراتی با قوه قضائیه برای این نوع از بیماران نیز سرانه‌ای در نظر گرفته شود.

محسنی بندپی در پایان خاطرنشان کرد: سازمان هدفمندی یارانه مکلف است برای تمامی آحاد جامعه ماهانه یارانه‌ای را پرداخت کند که بیمارستان می‌تواند با ارائه آمار افراد مجهول‌الهویه تحت پوشش خود با تأیید استانداری یارانه افراد را برقرار کند.

 انعقاد تفاهم‌نامه‌ای با تأمین اجتماعی پیرامون سختی کار پرسنل بیمارستان

از سوی دیگر احمد اسماعیلی‌راد  در این بازدید اظهار داشت: در این بازدید مشکلاتی در حوزه نگهداری فضای سبز، تأمین آب شرب، وجود سگ‌های ولگرد و پاکسازی محیط زیست مطرح شد که ضروری است در راستای ارائه خدمات بهتر از سوی شهرداری منطقه مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: بیمارستان روانی رازی با توجه به تعداد تخت‌ها و بیماران و همچنین پرسنل تنها مربوط به شهرستان ری نبوده و باید برای رفع معضلات به آن نگاه استانی و کشوری داشت.

سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان ری با اشاره به قدمت 100 ساله ساختمان بیمارستان رازی بیان کرد: فرسودگی ساختمان با توجه به قدمت 100 ساله باید توسط سازمان مدیریت برنامه‌ریزی استان و کشور به منظور بازسازی و بهسازی مورد توجه قرار گیرد.

اسماعیلی‌راد ادامه داد: کارخانه سیمان که در مجاورت بیمارستان قرار دارد نیز مشکلاتی را در مورد دپوی نامناسب ایجاد کرده که باعث ایجاد مشکلات امنیتی برای مجتمع بیمارستانی شده که پیرامون این موضوع نیز باید با مدیران کارخانه سیمان مذاکراتی صورت گیرد.

وی تصریح کرد: براساس آمار موجود در بیمارستان روانی رازی به بیماران، پرسنل و گاهاً سربازان همراه مجرمان خدماتی ارائه می‌شود لذا باید برای رفع برخی مشکلات و معضلات و همچنین موضوعات بیمه‌ای تفاهم‌نامه‌ای با سازمان تأمین اجتماعی در خصوص سختی کار پرسنل صورت گیرد.

سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان ری با بیان اینکه اولویت نخست در این مجتمع بیمارستانی جداسازی بیمارانی است که از سوی قوه قضائیه وارد بیمارستان می‌شوند گفت: این جداسازی باید اتفاق بیفتد و بیماران قوه قضائیه به صورت ایزوله نگهداری شوند چرا که برخی از این بیماران از سوی قوه قضائیه با عنوان مجرم با جرم سنگین می‌باشند که از سایر بیماران جدا شوند.

فرماندار ویژه شهرستان ری همچنین ادامه داد: در این بیمارستان بحث آموزش و درمان نیز مطرح است که باید تحت نظارت انتظامی و امنیتی باشد.

اسماعیلی‌راد در پایان خاطرنشان کرد: در صورتی که بنا باشد ساختمانی جهت نگهداری بیماران مجرم درنظر گرفته شود فرمانداری شهرستان ری آمادگی هرگونه همکاری در برنامه‌های میان‌مدت و بلندمدت و ایجاد شبکه ایزوله و احداث ساختمان را دارد.


بازگشت


برای ثبت نظر خود باید وارو سایت شوید ورود یا ثبت نام

خبرنگار و کاربر سبز گرامی
از اینکه در درج خبر و اظهار نظر درباره خبر 'وضعیت بیمارستان‌های روانی استان تهران مساعد نیست ' این سامانه با ما همراه هستید کمال تشکر را داریم

مدیریت و پرسنل پایگاه خبری ایرانیان سبز