cong logo
شما هنوز وارد نشده اید
*(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.) *
ارسال کننده خبر: خبر نگار سبز
سه شنبه ۱۳۹۸/۷/۱۶ ساعت ۱۱:۲۰
تهران تهران
روز «بدون جریمه و توقیف» فرصتی برای اصلاح رفتار ترافیکی در شهرستان "پیشوا" است
تعداد بازدید صفحه : 5
روز «بدون جریمه و توقیف» فرصتی برای اصلاح رفتار ترافیکی در شهرستان "پیشوا" است
دسته بندی خبر: اجتماعی
تاریخ خبر : سه شنبه ۱۳۹۸/۷/۱۶ ساعت ۱۱:۲۰
تهران ، تهران اجتماعی ایران ، سبز

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان پیشوا گفت: در راستای تحقق اصلاح رفتار ترافیکی رانندگان پرخطر امروز اعمال قانون بدون جریمه و صرفا با تذکر و آموزش لسانی در پیشوا اجرا می‌شود.

سرگرد مهرابی در گفت‌وگو با خبرنگار ایرانیان سبز در پیشوا، با بیان اینکه هدف پلیس راهنمایی و رانندگی از جریمه صرفاً اصلاح رفتار ترافیکی رانندگان پرخطر است، اظهار داشت: در راستای تحقق این هدف مقرر شد به مناسبت هفته ناجا امروز اعمال قانون بدون جریمه و صرفاً با تذکر و آموزش لسانی در شهرستان پیشوا صورت بپذیرد.

وی ادامه داد: تلاش داریم امروز با استفاده از برشور و نمادهای مختلف، رانندگان متخلفی که به دلیل عدم بستن کمربند ایمنی، استفاده از تلفن همراه و دیگر تخلفات این چنینی فارغ از جریمه و توقیف، با تذکر لسانی آموزش داده و ضمن آگاهی‌بخشی نسبت به تبعات تخلفات رانندگی، فرهنگ درست ترافیکی آموزش داده شود.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان پیشوا با اشاره به اهداف اجرای این طرح تصریح کرد: در دیگر کشورها برای اصلاح رفتارهای ترافیکی راه‌های مختلفی وجود دارد که صرفاً به جریمه ختم نمی‌شود که یکی از راه‌های مهّم آن آموزش و فرهنگ‌سازی است و اگر راننده متخلفی آموزش‌پذیر باشد با تذکر و آموزش متوجه اشتباه خود خواهد شد و در اصلاح آن رفتار تلاش خواهد کرد وبالطبع اگر راننده‌ای نیز آموزش‌پذیر نباشد و اصرار بر اشتباه خود داشته باشد راه‌های دیگری مانند جریمه برای اصلاح رفتار ترافیکی وی انجام خواهد شد.

سرگرد مهرابی افزود: همزمان با هفته نیروی انتظامی ترجیح دادیم امروز را به جای اعمال قانون و جریمه کردن رانندگان متخلف از روش جایگزین که آموزش، تذکر لسانی و فرهنگ‌سازی در جهت اصلاح رفتار رانندگی است با عنوان روز بدون جریمه استفاده کنیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم اجرای این طرح بتواند تأثیرات بسیار خوبی در جهت اصلاح رفتار ترافیکی شهروندان شهرستان پیشوا داشته باشد.


 

بازگشت


برای ثبت نظر خود باید وارو سایت شوید ورود یا ثبت نام

خبرنگار و کاربر سبز گرامی
از اینکه در درج خبر و اظهار نظر درباره خبر 'روز «بدون جریمه و توقیف» فرصتی برای اصلاح رفتار ترافیکی در شهرستان "پیشوا" است ' این سامانه با ما همراه هستید کمال تشکر را داریم

مدیریت و پرسنل پایگاه خبری ایرانیان سبز