cong logo
شما هنوز وارد نشده اید
*(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.) *
ارسال کننده خبر: خبر نگار سبز
یکشنبه ۱۳۹۸/۷/۱۴ ساعت ۱۱:۲۵
-
سد «نهب» قروین امسال آبگیری می‌شود
تعداد بازدید صفحه : 10
سد «نهب» قروین امسال آبگیری می‌شود
دسته بندی خبر: اجتماعی
تاریخ خبر : یکشنبه ۱۳۹۸/۷/۱۴ ساعت ۱۱:۲۵
- اجتماعی ایران ، سبز

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان قزوین گفت: در صورت تامین اعتبارات مورد نیاز سد نهب امسال به آبگیری و بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش خبرنگار ایرانیان سبز ذاز قزوین، یدالله ملکی عصر امروز در حاشیه بازدید حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور از سند نهب تاکستان که با حضور هدایت‌الله جمالی‌پور استاندار قزوین،نمایندگان مردم قزوین و تاکستان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی برگزار شد، اظهار داشت: نقش سدها در تامین و ذخیره سازی آب برای تامین آب شرب و کشاورزی در شرایط آبی کشور اثبات شده و از این رو تکمیل سدهای نیمه تمام در اولویت قرار گرفته است.

وی بیان کرد: در حال حاضر در شهرستان تاکستان سد نهب در حال اجراست که بیش از 93 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان قزوین خاطرنشان کرد: تکمیل این پروژه وابسته به تعیین و تکلیف اراضی مجاور این طرح است که برای تملک این اراضی به همراهی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان هستیم.

ملکی افزود: با همکاری بین دستگاه‌های اجرایی امیدواریم امسال بتوانیم با تعیین و تکلیف اراضی حاشیه این سد این پروژه را تکمیل و به بهره‌برداری برسانیم.

وی عنوان کرد: از سوی دیگر برای تکمیل این پروژه به اعتبارات ملی نیاز داریم چرا که تا بهره‌برداری از این سد نزدیک به 50 میلیارد تومان دیگر هزینه نیاز است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان قزوین تصریح کرد: آبگیری از این سد تا حجم 120 میلیون متر مکعب انجام می‌شود و می‌تواند آب مورد نیاز برای کشاورزی بیش از 38 هزار هکتار از اراضی شهرستان را تامین کند.

خبرهای امروز

/:


بازگشت


برای ثبت نظر خود باید وارو سایت شوید ورود یا ثبت نام

خبرنگار و کاربر سبز گرامی
از اینکه در درج خبر و اظهار نظر درباره خبر 'سد «نهب» قروین امسال آبگیری می‌شود' این سامانه با ما همراه هستید کمال تشکر را داریم

مدیریت و پرسنل پایگاه خبری ایرانیان سبز