(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.)

حجم ذخیره آب سد زاینده‌رود به ۴۵۳ میلیون مترمکعب رسید

 حجم ذخیره آب سد زاینده‌رود به ۴۵۳ میلیون مترمکعب رسید

اصفهان اصفهان

گروه استان‌ها ـ معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان با بیان اینکه حجم آب مخزن سد زاینده‌رود به ۴۵۳ میلیون مترمکعب رسید، گفت: پاییز امسال شاهد شرایط آب و هوایی و بارش نرمالی خواهیم بود.

حسن ساسانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایرانیان سبز در اصفهان اظهار داشت: طبق اعلام هواشناسی، پاییز امسال شاهد شرایط آب و هوایی و بارش نرمالی خواهیم بود.

وی بیان کرد: باتوجه به فرا رسیدن سال آبی جدید که از آغاز شش‌ ماه دوم سال شروع شده است باید درخصوص توزیع آب برای کشت پاییزه کشاورزان تصمیم‌ گیری‌های لازم انجام می‌گرفت که آب به صورت عادلانه بین کشاورزان تقسیم بشود.

معاون حفاظت و بهره‌ برداری شرکت آب منطقه‌‌ای اصفهان تصریح کرد: برای توزیع آب کشاورزان تقاضای جلسه‌ای در این خصوص کرده‌ایم تا علاوه بر حل مشکلات آبی در جلسه شورای هماهنگی حوضه آبریز زاینده‌رود پاسخگوی انتقادات اعلام شده باشیم.

وی همچنین با توجه به اعتراضات گذشته کشاورزان غرب و شرق استان به کمبود آب برای کشاورزان گفت: خوشبختانه با توزیع آب مناسب برای کشاورزان هیچ اعتراضی از سوی آنان نداشته‌ایم و از رضایت آنان خوشحال هستیم.

ساسانی عنوان کرد: تصمیم‌های گرفته شده بر آن است که بعد از تأمین آب کشاورزان که خوشبختانه درحال انجام است حقابه‌ای را برای تالاب گاوخونی درنظر بگیریم که با بارندگی‌های انجام گرفته این آب به سوی تالاب روانه شد.

وی ادامه داد: درحال حاضر نمی‌توان انتظار داشت که حقابه تالاب گاوخونی به طور کامل تامین شود زیرا مسیر سد تا تالاب رودی طولانی و خشک است.

معاون حفاظت و بهره‌ برداری شرکت آب منطقه‌‌ای اصفهان گفت: ورودی مخزن سد زاینده رود درحال حاضر 18 متر مکعب برثانیه و خروجی آن 32 متر مکعب برثانیه است که برای مصارف شرب استفاده می‌شود و حجم آب مخزن سد 453 میلیون مترمکعب هست.


 

اصفهان اصفهان اجتماعی ایران سبز
تعداد بازدید صفحه : 29