cong logo
شما هنوز وارد نشده اید
*(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.) *
ارسال کننده خبر: خبر نگار سبز
شنبه ۱۳۹۸/۷/۱۳ ساعت ۰۹:۵۲
گيلان رشت
امام جمعه رشت: مسئولان مانع خروج سرمایه‌گذاران از کشور شوند
تعداد بازدید صفحه : 4
امام جمعه رشت: مسئولان مانع خروج سرمایه‌گذاران از کشور شوند
دسته بندی خبر: اجتماعی
تاریخ خبر : شنبه ۱۳۹۸/۷/۱۳ ساعت ۰۹:۵۲
گيلان ، رشت اجتماعی ایران ، سبز

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان گفت: مسئولان برای بهبود وضعیت اقتصاد و افزایش تولیدات داخلی باید به سرمایه‌گذاران داخلی توجه ویژه داشته باشند تا این سرمایه‌گذاران به ناچار برای سرمایه‌گذاری از کشور خارج نشوند.

به گزارش خبرنگار ایرانیان سبز از رشت، آیت‌الله رسول فلاحتی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه در مصلی امام خمینی(ره) رشت اظهار داشت: طبق آموزه‌های دینی، مؤعظه کردن دیگران دارای چندین محور اساسی است لذا هر کسی که قصد هدایت و تربیت دیگران را داشته باشد باید به این محورها توجه کند و موعظه کننده خوبی باشد. 

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با اشاره به ویژگی‌های مهم شخص مؤعظه‌کننده تصریح کرد: موعظه‌کننده قبل از هدایت دیگران باید نسبت به گفتار خود یک عمل‌کننده باشد و گفتارش با رفتارش متناقض نباشد البته همه مردم به نوعی واعظ هستند.

آیت‌الله فلاحتی به دیگر ویژگی‌های موعظه‌کنندگان در اسلام اشاره کرد و گفت: طبق آموزه‌های دینی، شخص موعظه کننده برای اینکه کلامش با تأثیر همراه باشد باید دلسوز مردم و دارای خلوص نیت باشد و مردم هم این دلسوزی و خلوص نیت را در شخص موعظه‌کننده مشاهده کنند.

وی با اشاره به بیانات امام علی(ع) در رابطه با مؤعظه کردن در راه خدا خاطرنشان کرد: امام علی(ع) در بیانات خود فرمودند که خوشا به سعادت انسانی که خالصانه در راه خدا گام برمی‌دارد و دیگران را موعظه می‌کند.

امام جمعه رشت، آغاز هفته ناجا را مورد اشاره قرار داد و گفت: نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در طول سال‌های پس از انقلاب خدمات‌دهی بسیاری داشته و به نوعی حافظ امنیت عمومی جامعه بوده و در این مسیر ‌13 هزار شهید تقدیم نظام کرد و 22 هزار جانباز نیز در درون بدنه خود دارد.

وی با بیان اینکه مجموعه نیروی انتظامی با اقدامات خود باعث ایجاد امنیت و برقراری آرامش در درون جامعه اسلامی شدند و این یک افتخار بزرگ برای آنان است افزود: امروز مجموعه نیروی انتظامی دارای جایگاه رفیعی در بین مردم است.

آیت‌الله فلاحتی به مناسبت 7 صفر ماه اشاره کرد و گفت: بر اساس روایات، 28 صفرماه سالروز شهادت امام حسن مجتبی(ع) است و در برخی روایات هم اشاره شده که 7 صفر سالروز شهادت آن امام بزرگوار است بنابراین از رسانه ملی انتظار داریم که برنامه‌های مناسبی را برای هر دو تاریخ پیش‌بینی کند.

 نماینده ولی‌فقیه در گیلان با اشاره به بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب در جمع فرماندهان سپاه پاسداران بیان کرد: رهبر معظم انقلاب در این دیدار فرمودند که سپاه در طول این سال‌ها خدمات‌رسانی‌های بزرگی داشته و من از سپاه راضی هستم اما باید تلاش‌ها بیشتر شود.

آیت‌الله فلاحتی با اشاره به دیدار وزیر صنعت، معدن و تجارت با وی خاطرنشان کرد: بنده در دیدار اخیر با وزیر صمت تأکید کردم که وزارت صمت باید در عرصه تولیدات داخلی و رونق تولید با بهره‌گیری از مراکز دانش‌بنیان، اقدامات جهادی انجام دهد و واحدهای تولیدی راکد را نیز فعال کند. 

امام جمعه رشت به لزوم جذب سرمایه‌گذاران داخلی و جلوگیری از خروج آنها از کشور اشاره و تأکید کرد: ما امروز در بخش صنایع گوناگون به رتبه‌های بالایی در جهان رسیدیم بنابراین دولت برای افزایش تولیدات داخلی و رونق تولید باید سرمایه‌گذاران داخلی را جذب کند.

رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر گیلان با بیان اینکه ایران قبلاً در بخش صنعت دارای رتبه 95 جهان بود اما امروز به رتبه 58 رسید که باید ارتقاء یابد گفت: دولتمردان اگر رضایت مردم را می‌خواهند باید مجاهدانه کار کنند و برای بهبود وضعیت اقتصاد کشور شبانه روزی تلاش کنند.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با اشاره به ضرورت راه‌اندازی کارخانجات ورشکسته و واحدهای تولیدی مختلف ابراز داشت: دولت باید در راستای راه‌اندازی مجدد کارخانجات ورشکسته در کشور اقدام اساسی داشته باشد تا شاهد بهبود وضعیت اشتغال و بهره‌گیری از تجربه کارکنان با سابقه باشیم.

آیت‌الله فلاحتی خاطرنشان کرد: همزمان با تعطیل شدن برخی کارخانجات، بسیاری از کارگران با مشکلات سخت معیشتی روبه‌رو شدند بنابراین بررسی وضعیت کارخانجات ورشکسته و واحدهای تولیدی راکد بسیاری ضروری است.

وی با بیان اینکه 70 درصد لاستیک موردنیاز کشور از دیگر کشورها وارد می‌شود که نگران‌کننده است تاکید کرد: ما در صنایع نظامی، دفاعی، ساخت موشک و حتی بسیاری از بخش‌های دیگر دارای رتبه‌های برتر هستیم از این رو این مساله که در بخش‌های دیگر ضعف داشته باشیم بسیار نگران‌کننده است.

امام جمعه رشت با اشاره به ضرورت تشکیل دولت حزب‌اللهی و جوان اظهار داشت: برای کاهش حجم مشکلات اقتصادی و بهبود وضعیت فعلی باید برای تشکیل دولت حزب‌اللهی و جوان گام جدی برداشته شود و عموم مردم باید در این زمینه مساعدت لازم را داشته باشند تا در آینده شاهد حضور مسئولان جوان باشیم. 

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با بیان اینکه مسئولان باید گزارشات و سخنان خود را با عمل همراه کنند زیرا مردم عمل آنها را مورد قضاوت قرار می‌دهند تصریح کرد: بخشی از مشکلات کشور ناشی از ضعف مدیریتی در بعضی بخش‌ها است بنابراین مسئولان باید سخنان خود را با عمل همراه کنند.


بازگشت


برای ثبت نظر خود باید وارو سایت شوید ورود یا ثبت نام

خبرنگار و کاربر سبز گرامی
از اینکه در درج خبر و اظهار نظر درباره خبر 'امام جمعه رشت: مسئولان مانع خروج سرمایه‌گذاران از کشور شوند ' این سامانه با ما همراه هستید کمال تشکر را داریم

مدیریت و پرسنل پایگاه خبری ایرانیان سبز