(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.)

استان گیلان ۱۴۰۰ پروژه نیمه‌تمام دارد

استان گیلان ۱۴۰۰ پروژه نیمه‌تمام دارد

-

استاندار گیلان از وجود هزار و ۴۰۰ پروژه نیمه‌تمام در این استان خبر داد و گفت: اتمام پروژه‌های نیمه‌‌تمام گیلان به حمایت بیشتر سیستم بانکی نیازمند است.

به گزارش خبرنگار ایرانیان سبز از رشت، ارسلان زارع عصر امروز در جلسه‌ای با حضور وزیر صمت و فعالان اقتصادی گیلان با بیان اینکه هم‌اینک بیش از هزار و 400 پروژه نیمه تمام در این استان وجود دارد اظهار داشت: اتمام طرح‌‌ها و پروژه‌های نیمه‌ تمام استان گیلان به حمایت بیشتر سیستم بانکی نیازمند است.

استاندار گیلان رفتارهای خارج از عرف بین‌المللی برخی از کشورها به ویژه آمریکا و عدم پایبندی آنان به تعهدات بین‌المللی را مورد اشاره قرار داد و عنوان کرد: شرایط یاد شده وضعیت دشواری را از لحاظ اقتصادی برای کشور ایجاد کرد که البته برای برون رفت از وضعیت پیش‌آمده نیازمند همراهی همه برای عبور از تنگناها هستیم. 

زارع همراهی و مشارکت بسیار مطلوب فعالان اقتصادی گیلان در زمان تشدید تحریم‌ها را مورد تقدیر قرار داد و تصریح کرد: دولت تدبیر و امید متناسب با برنامه فشار حداکثری دشمنان نظام به صورت یکپارچه از بخش خصوصی حمایت به عمل می‌آورد و برای تحقق این هدف نیز برنامه‌های بسیار خوبی تدوین کرده است. 

وی سیاست دولت را واگذاری امور اقتصادی به بخش خصوصی و مخالفت با هرگونه تصدی‌گری دانست و ابراز داشت: دولت به ویژه در شرایط فعلی سیاست‌گذاری‌های اقتصادی را به شدت دنبال می‌کند و دستگاه‌ها و وزارتخانه‌هایی نظیر وزارت صمت نیز در همین راستا راهبردهای مورد نیاز را تدوین و اجرایی می‌کنند.

استاندار گیلان اتصال خط ریلی گیلان به راه‌آهن سراسری، موقعیت جغرافیایی و امکان حمل و نقل ریلی را از مزیت‌های این استان برشمرد و خاطرنشان کرد: تاجران و فعالان اقتصادی استان گیلان از این مزیت‌های یاد شده می‌توانند برای افزایش حجم صادرات خود به کشورهای CIS و روسیه استفاده بیشتری کنند.

زارع ضمن قدردانی از تصمیم اخیر وزیر صمت که به موجب آن دبیرخانه اوراسیا در گیلان ایجاد می‌شود اظهار داشت: گیلان به طور کامل آماده است تا در مسیر سیاست‌های دولت برای گسترش ارتباط با کشورهای CIS و روسیه گام جدی بردارد زیرا فعالان اقتصادی این استان با توجه به قدمت بالایشان افرادی ریشه‌دار در این زمینه هستند. 

وی با تأکید بر اینکه گیلان در عرصه رونق تولید و اشتغال می‌تواند با مشارکت بخش خصوصی و حمایت‌های دولت رشد اقتصادی خود را افزایش دهد عنوان کرد: وجود 3 هزار واحد صنعتی و 100 هزار واحد صنفی عامل مهمی برای تقویت شاخص‌های توسعه‌ای در گیلان به شمار می‌آید که باید از آن بیشتر استفاده شود. - اجتماعی ایران سبز
تعداد بازدید صفحه : 53