cong logo
شما هنوز وارد نشده اید
*(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.) *
ارسال کننده خبر: خبر نگار سبز
پنجشنبه ۱۳۹۸/۷/۱۱ ساعت ۱۲:۵۲
گيلان رشت
 عملکرد بانک‌ها در اجرای سیاست‌های رونق تولید مناسب نیست
تعداد بازدید صفحه : 2
عملکرد بانک‌ها در اجرای سیاست‌های رونق تولید مناسب نیست
دسته بندی خبر: اجتماعی
تاریخ خبر : پنجشنبه ۱۳۹۸/۷/۱۱ ساعت ۱۲:۵۲
گيلان ، رشت اجتماعی ایران ، سبز

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با تأکید بر اینکه عملکرد بانک‌ها در زمینه پرداخت تسهیلات رونق تولید به فعالان اقتصادی استان مطلوب نیست گفت: سال گذشته تنها ۵۷۰ میلیارد تومان از این تسهیلات به متقاضیان پرداخت شد.

فرهاد دلق‌پوش در گفت‌وگو با خبرنگارایرانیان سبز در رشت با بیان اینکه بانک‌های عامل باید در مسیر تحقق رونق تولید و اعطای تسهیلات این حوزه به فعالان اقتصادی عملکرد بهتری داشته باشند اظهار داشت: سال گذشته از کل تسهیلات رونق تولیدی که برای استان گیلان در نظرگرفته شده بود تنها 570 میلیارد تومان آن به متقاضیان پرداخت شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان مبلغ کل تسهیلات رونق تولید این استان در سال گذشته را مورد اشاره قرار داد و عنوان کرد: طبق مستندات، مبلغ هزار و 200 میلیارد تومان برای تسهیلات رونق تولید گیلان مصوب شده بود که تنها بخشی از این اعتبارات توسط متقاضیان و فعالان اقتصادی استان جذب شد.

دلق‌پوش از مشکلات ایجاد شده و عملی نشدن به موقع مصوبات کارگروه رونق تولید استان گیلان انتقاد کرد و ابراز داشت: اگر به موقع به مصوبات کارگروه از طرف اعضاء عمل می‌شد شاید بیش از 95 درصد منابع و تسهیلات تخصیص‌یافته رونق تولید می‌توانست به موقع به بخش تولید و صنعت استان گیلان تزریق شود.

وی با تأکید بر اینکه منابع باقیمانده تسهیلات رونق تولید استان که جذب نشده بود به سال 98 انتقال پیدا کرد ابراز داشت: برای عملی کردن شعار رونق تولید و ایجاد تغییرات مثبت در فعالیت‌های اقتصادی و تولیدی همه دستگاه‌های ذی‌ربط از جمله بانک‌های عامل باید همکاری مثبت و مطلوبی با کارگروه رونق تولید داشته باشند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان سردرگمی کارگروه‌های رفع موانع و رونق تولید به علت عدم اجرای درست قوانین را مورد اشاره قرار داد و گفت: برخی سیاست‌ها نه تنها در مسیر رونق تولید اختلالاتی ایجاد می‌کنند بلکه روند اجرای سیاست‌های راهبردی اقتصاد مقاومتی را نیز به نوعی تحت شعاع قرار می‌دهند.

دلق‌پوش با بیان اینکه خودتحریمی به اقتصاد کشور آن هم در این برهه حساس زمانی بیشتر از تحریم‌های دشمنان ضربه وارد می‌کند اظهار داشت: در حال حاضر ضعف و اشتباه در اجرای برخی از قوانین موجب شده است تا با اجرای سیاست‌های غلط در برخی از حوزه‌ها بستر زمین‌گیر شدن اقتصاد کشور فراهم شود.

وی تأکیدات مقام معظم رهبری نسبت به اجرای اهداف اقتصاد مقاومتی در کشور و اجرایی ساختن شعار رونق تولید را مورد توجه قرار داد و خاطرنشان کرد: سیاست ابلاغی رهبر معظم انقلاب در اقتصاد مقاومتی به گونه‌ای است که اقتصاد در مسیر رشد و شکوفایی قرار می‌گیرد بنابراین تسهیل در اجرای مقررات ضروری است.


 

بازگشت


برای ثبت نظر خود باید وارو سایت شوید ورود یا ثبت نام

خبرنگار و کاربر سبز گرامی
از اینکه در درج خبر و اظهار نظر درباره خبر ' عملکرد بانک‌ها در اجرای سیاست‌های رونق تولید مناسب نیست ' این سامانه با ما همراه هستید کمال تشکر را داریم

مدیریت و پرسنل پایگاه خبری ایرانیان سبز