(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.)

نحوه احداث مجتمع‌های صنفی در استان تهران تعیین تکلیف می‌شود

نحوه احداث مجتمع‌های صنفی در استان تهران تعیین تکلیف می‌شود

تهران تهران

معاون هماهنگ کننده امور اقتصادی استاندار تهران با اشاره به ضرورت کمک به رونق تولید از پیگیری تعیین تکلیف نحوه احداث مجتمع‌های صنفی در استان تهران خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایرانیان سبز از تهران، محمد امامی امین در جلسه رفع موانع تولید و رونق تولید در مورد احداث مجتمع های صنفی اظهار داشت: تشخیص ضرورت ایجاد مجتمع صنفی با محیط زیست است، در صورت تشخیص محیط زیست جهت انتقال به سبب آلایندگی، مجوز انتقال زیر نظر استاندار در محدوده شهر و فرماندار در محدوده دهیاری ها در کارگروهی انجام می شود.

وی افزود: اگر زمین مجتمع‌ها از محل منابع ملی است دستگاه‌های ذی مدخل باید تامین کنند اگر مستثنیات است یا نیاز به تبصره یک دارد یا شهردار باید نظر دهد منتها سازمان صنعت، معدن و تجارت درخواست کننده است که با دستور استاندار انجام می شود.

معاون هماهنگ کننده امور اقتصادی استاندار تهران بیان کرد: با توجه به ابهاماتی که در مورد مرجع صدور مجوز مجتمع های صنفی وجود دارد از سازمان اراضی استعلام گرفته می‌شود تا مبنای عمل در مورد مجتمع‌های صنفی فرار گیرد.

امامی امین سپس گفت: اراضی استان تهران محدود است و حدود 6 تا 7 درصد اراضی کشاورزی است و با توجه به جمعیت استان تغییر کاربری در استان تهران متفاوت از دیگر استان‌ها است و مراقبت از اراضی کشاورزی اولویت دارد.

وی همچنین در مورد گسترش فعالیت واحدهای تولیدی تاکید کرد: ماده 11 قانون هوای پاک و ممنوعیت استقرار صنایع در شعاع 120 کیلومتری از موانع عمده رونق تولید است که نیاز به اصلاح با توجه به شرایط استان دارد که پیگیر رفع آن هستیم.تهران تهران اجتماعی ایران سبز
تعداد بازدید صفحه : 51