cong logo
شما هنوز وارد نشده اید
*(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.) *
ارسال کننده خبر: خبر نگار سبز
چهارشنبه ۱۳۹۸/۷/۱۰ ساعت ۱۰:۴۳
تهران تهران
کمیته سالمندان در شهرستان ری تشکیل می‌شود
تعداد بازدید صفحه : 15
کمیته سالمندان در شهرستان ری تشکیل می‌شود
دسته بندی خبر: اجتماعی
تاریخ خبر : چهارشنبه ۱۳۹۸/۷/۱۰ ساعت ۱۰:۴۳
تهران ، تهران اجتماعی ایران ، سبز

رئیس اداره بهزیستی شهرستان ری با اشاره به لزوم ساماندهی امور سالمندان گفت: در شهرستان ری کمیته سالمندان به دبیری اداره بهزیستی در جهت رفع مشکلات سالمندان تشکیل می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایرانیان سبز  از ری، مینا رجایی عصر امروز به مناسبت روز سالمند با حضور در آسایشگاه خیریه کهریزک اظهار داشت: پیداش روز جهانی سالمند در سال 1982 از سوی سازمان ملل با تشکیل شورای جهانی سالمندی آغاز شده است.

وی افزود: در آن دوران شورای جهانی سالمندی طرحی را برای تعیین یک روز جهانی برای سالمندان ارائه داد و در نهایت در سال 1990 این شورا روز اول اکتبر مصادف با 9  مهرماه را به عنوان روز جهانی سالمند در تقویم‌های روزشمار جهانی به ثبت کرد.

رجایی در ادامه گفت: اداره بهزیستی شهرستان ری به مناسبت روز سالمند دو برنامه برای سالمندان با شعار جهانی «برابری فرصت‌ها برای هر سن» و « نه به تبعیض سنی » برگزار کرده است.

وی سپس با اشاره به سیر صعودی جمعیت سالمندان در کشور افزود: طبق پیش‌بینی‌ها افزایش جمعیت سالمندان در کشور ما هر ساله به میزان 5.2  درصد رشد می‌کند که نیاز به برنامه‌ریزی دارد و در این راستا شورای سالمندی برای برنامه‌ریزی تشکیل شده است.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان ری در پایان با تأکید بر ساماندهی امور سالمندان خاطرنشان کرد: در شهرستان ری کمیته سالمندان به دبیری اداره بهزیستی در جهت رفع مشکلات سالمندان تشکیل می‌شود

خبرهای امروز

/:


بازگشت


برای ثبت نظر خود باید وارو سایت شوید ورود یا ثبت نام

خبرنگار و کاربر سبز گرامی
از اینکه در درج خبر و اظهار نظر درباره خبر 'کمیته سالمندان در شهرستان ری تشکیل می‌شود ' این سامانه با ما همراه هستید کمال تشکر را داریم

مدیریت و پرسنل پایگاه خبری ایرانیان سبز