(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.)

امام جمعه رشت: خدمت به معلولان و سالمندان موجب ارتقای معنوی انسان می‌شود

امام جمعه رشت: خدمت به معلولان و سالمندان موجب ارتقای معنوی انسان می‌شود

گيلان رشت

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان گفت: خدمت کردن به معلولان و سالمندان نوعی توفیق است و موجب ارتقای معنوی انسان می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایرانیان سبز از رشت، آیت‌الله رسول فلاحتی در بازدید از آسایشگاه معلولین و سالمندان رشت به مناسبت روز جهانی سالمند، توفیق خدمت به معلولان را نیازمند عنایت خداوند دانست و اظهار داشت: خدمت کردن به سالمندان و معلولان نوعی توفیق است و موجب ارتقای معنوی انسان می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان ارزشمندترین خدمت به سالمندان را محبت کردن به آنان دانست و خاطرنشان کرد: کارکنان آسایشگاه معلولین و سالمندان می‌توانند با محبت و مهر به این افراد، خدمت خود را کامل کنند و به درجات معنوی برسند.

وی محبت کردن و خدمت معنوی به سالمندان را از جمله اتفاقات مهم در این عرصه عنوان کرد و ابراز داشت: همه اقشار جامعه و به‌ویژه خانواده‌ها بایستی محبت کردن و مهر ورزیدن به معلولان و سالمندان را سرلوحه امور خود قرار دهند.

امام جمعه رشت با بیان اینکه ارتباط داشتن با روحیه خوب و شاد موجب بهتر شدن وضعیت روحی سالمندان و معلولان می‌شود افزود: کارکنان این آسایشگاه بایستی با لبخند کنار مددجویان حاضر شوند زیرا آنان امیدی جز کارمندان این مجموعه ندارند. 

آیت‌الله فلاحتی به حضور همیشگی خیران و نیکوکاران در آسایشگاه معلولین و سالمندان اشاره کرد و عنوان داشت: جای افتخار دارد که جامعه ما پر از افراد خیر و نیکوکار و دلسوز است و کارکنان و مدیران آسایشگاه سالمندان نیز بایستی همواره با احترام نسبت به آنان رفتار کنند.

رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان گیلان خواستار حضور خانواده‌ها جهت دیدار با سالمندان و معلولان خود در این آسایشگاه شد و گفت: در صورت فراهم بودن شرایط خوب است که معلولان و سالمندان را برای دیدار به نزد خانواده‌های آنها ببرید. 

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان نگهداری از سالمندان و معلولان را نوعی هنر دانست و تأکید کرد: مدیران و مسئولان این آسایشگاه بایستی برای ایجاد فضای بانشاط و شاد در این مجموعه تلاش کنند و به روحیه کارکنان خود نیز توجه داشته باشند.

مدیرکل بهزیستی استان گیلان نیز در این بازدید با اشاره به اینکه 9 مهرماه، روز جهانی سالمندان است اظهار داشت: آیت‌الله فلاحتی در رابطه با مسائل اجتماعی رویکرد بسیار قابل تحسینی دارند و راهکارهای ایشان بسیار راهگشا است.

حسین نحوی‌نژاد با بیان اینکه سالمندان سرمایه‌های اجتماعی جامعه هستند بیان کرد: برقراری ارتباط اجتماعی و تقویت روحیه و تامین سلامت روحی و عاطفی فرد با معاشرت، رابطه بین نسلی و بهداشت فردی معنا پیدا می‌کند.

مدیرعامل آسایشگاه معلولین و سالمندان رشت نیز گفت: آسایشگاه معلولین و سالمندان رشت دارای 8 بخش مجزا شامل بخش زنان، بخش مردان و بخش ضایعه نخاعی است و در حال حاضر 450 معلول و سالمند در این آسایشگاه نگهداری می‌شوند.

سیدعلی حسینی با تأکید بر بهره‌گیری از توانایی‌های سالمندان با استفاده از برنامه‌های فرهنگی و هنری مختلف در این آسایشگاه تصریح کرد: با توجه به نگهداری از 1.4 از مددجویان بی‌سرپرست استان گیلان در آسایشگاه رشت، نیاز است مسئولان این شهر توجه ویژه‌ای به این آسایشگاه کنند.

به گزارش تسنیم، آیت‌الله فلاحتی با حضور در بخش بانوان و آقایان آسایشگاه معلولین و سالمندان رشت، با مددجویان این آسایشگاه از نزدیک و به‌صورت چهره‌به‌چهره دیدار و گفت‌و‌گو کرد.گيلان رشت اجتماعی ایران سبز
تعداد بازدید صفحه : 45