cong logo
شما هنوز وارد نشده اید
*(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.) *
ارسال کننده خبر: خبر نگار سبز
دوشنبه ۱۳۹۸/۷/۸ ساعت ۰۹:۵۹
گيلان رشت
 حضور مدیران بین مردم در زمان بحران باعث ایجاد شرایط روانی بهتر می‌شود
تعداد بازدید صفحه : 2
حضور مدیران بین مردم در زمان بحران باعث ایجاد شرایط روانی بهتر می‌شود
دسته بندی خبر: اجتماعی
تاریخ خبر : دوشنبه ۱۳۹۸/۷/۸ ساعت ۰۹:۵۹
گيلان ، رشت اجتماعی ایران ، سبز

فرماندار شهرستان رشت گفت: مدیران اجرایی شهرستان رشت در کنار اقدامات پیشگیرانه، می‌توانند با حضور خود در بین مردم باعث ایجاد شرایط روانی بهتری در زمان بحران شوند.

به گزارش خبرنگار ایرانیان سبز از رشت، میرشمس مؤمنی‌زاده عصر امروز در جلسه ستاد حوادث شهرستان رشت اظهار داشت: شهرستان‌ رشت از جمله شهرستان‌های حادثه‌خیز گیلان است که با توجه به این شرایط باید برای مقابله با بحران‌های احتمالی در فصول پاییز و زمستان آمادگی لازم را داشته باشیم.

فرماندار شهرستان رشت با اشاره به لزوم آمادگی نیروهای انسانی و عوامل اجرایی در زمان بحران عنوان داشت: ماشین‌آلات و تجهیزات قابل استفاده در مواقع بحرانی باید از حالا پیش‌بینی شود و این تجهیزات و امکانات برای مقابله با بحران آماده شود.

مؤمنی‌زاده با بیان اینکه در 6 ماه آتی قطعاً شاهد بارش شدید باران و برف خواهیم بود تصریح کرد: از حالا باید پیش‌بینی‌های مناسبی از نوع تهدیدات در مواقع بحران را داشته باشیم تا برای حفظ جان و مال مردم و جلوگیری از خسارات، اقدامات پیشگیرانه مناسبی انجام شود.
نماینده عالی دولت در شهرستان رشت با اشاره به ضرورت حضور میدانی مدیران اجرایی در زمان بحران افزود: در مواقع بحرانی در کنار اقدامات تأثیرگذار، حضور میدانی مدیران اجرایی در بین مردم باعث ایجاد شرایط روانی بهتری می‌شود لذا مسئولان به عنوان خدمتگزاران مردم باید این عمل را انجام دهند.

وی با بیان اینکه شهرداران و بخشداران در زمان بحران موظف به انجام اقدامات پیشگیرانه هستند گفت: بخشداران و شهرداران هر کدام به صورت مجزا و جداگانه بایستی بانک اطلاعاتی کاملی از تعداد نیروهای انسانی، نوع خدمات‌رسانی آنها، امکانات دولتی و خصوصی داشته باشند تا در مواقع بحرانی از آن بانک اطلاعاتی استفاده کنند.

مؤمنی‌زاده افزود: هرس درختان هم قبل از وقوع حوادث و شرایط بحرانی باید حتماً انجام شود در غیر این صورت باعث بروز مشکلاتی نظیر قطع برق، تعطیل شدن زندگی مردم و اختلال جدی در سایر خدمات‌رسانی‌ها در زمان بحران و بارش‌ها می‌شود بنابراین باید مساله هرس را هم جدی بگیریم.

نماینده عالی دولت در شهرستان رشت با اشاره به فراهم کردن مکان‌هایی برای اسکان اضطراری در زمان بحران تصریح کرد‌: نهادهایی نظیر آموزش و پرورش نیز باید فضاهایی را برای اسکان اضطراری در زمان بحران‌های احتمالی پیش‌بینی کنند و فضاها را تجهیز کنند.

رضا اسلامی، مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان نیز در این جلسه با اشاره به ارتقاء و ابلاغ قانون بحران در کشور اظهار داشت: طبق این قانون، کلیه دستگاه‌های اجرایی مؤظف می‌شوند که یک ستاد بحران در داخل دستگاه خود تشکیل دهند که در مواقع بروز حادثه و بحران، اقدامات اجرایی لازم را انجام دهند.

بخشدار خمام نیز در این جلسه با اشاره به افزایش سیلاب در بخش خمام اظهار داشت: حدود 600 میلیون تومان برای جلوگیری از بحران آب‌گرفتگی در بخش خمام هزینه کردیم و در حال حاضر اقدامات پیشگیرانه اساسی برای مقابله با بحران سیلاب انجام دادیم.

رضا مهدوی با بیان اینکه با کوچکترین بارندگی، بسیاری از معابر و خیابان‌های خمام دچار آب‌گرفتگی شدید می‌شود که بایستی تمهیدات جدی برای آن اتخاذ شود خاطرنشان کرد: برای مقابله جدی با این بحران نیازمند مساعدت و کمک بیشتری از سوی مدیران اجرایی هستیم.

بازگشت


برای ثبت نظر خود باید وارو سایت شوید ورود یا ثبت نام

خبرنگار و کاربر سبز گرامی
از اینکه در درج خبر و اظهار نظر درباره خبر ' حضور مدیران بین مردم در زمان بحران باعث ایجاد شرایط روانی بهتر می‌شود ' این سامانه با ما همراه هستید کمال تشکر را داریم

مدیریت و پرسنل پایگاه خبری ایرانیان سبز