(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.)

۶۰ هزار تن غلات و نهاده دامی تا پایان امسال در ایستگاه راه آهن رشت تخلیه می‌شود

۶۰ هزار تن غلات و نهاده دامی تا پایان امسال در ایستگاه راه آهن رشت تخلیه می‌شود

گيلان رشت

مدیرکل راه‌آهن شمال ۲ از برگزاری مراسم تخلیه و بارگیری ترکیبی محموله‌های غلات گیلان در ایستگاه راه‌آهن رشت خبر داد و گفت: پیش‌بینی می‌شود تا پایان امسال ۶۰ هزار تن انواع غلات و نهاده‌های دامی در این ایستگاه تخلیه شود.

علی خدایی در گفت‌وگو با خبرنگار ایرانیان سبز در رشت با بیان اینکه محموله بزرگ ذرت و کنجاله استان گیلان به زودی وارد ایستگاه راه‌آهن فلکده رشت می‌شود، اظهار داشت: پیش‌بینی می‌شود تا پایان امسال بالغ بر 60 هزار تن انواع غلات و نهاده‌های دامی به مقصد استان گیلان حمل و در ایستگاه راه آهن رشت تخلیه شود.

مدیرکل راه آهن شمال 2 در تشریح جزئیات بیشتر محموله غلاتی که به سمت ایستگاه رشت در حال حرکت است گفت: سه‌شنبه در محل ایستگاه راه آهن فلکده رشت و با حضور مسئولان استانی و مدیران کل تعدادی از دستگاه‌های اجرایی گیلان مراسم رسمی تخلیه و بارگیری ترکیبی محموله‌های غلات استان برگزار می‌شود.

خدایی اجرای بندهای 24 و 25 برنامه ششم توسعه ابلاغی مقام معظم رهبری مرتبط با حمل و نقل ریلی و بهره‌گیری از مزایای این صنعت عظیم را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: افزایش حمل غلات و نهاده‌های دامی با هدف توسعه و رونق بخشیدن به بخش باری ایستگاه راه آهن محور قزوین ـ رشت انجام می‌شود.

وی مهم‌ترین کارکردها و مزیت‌های حمل و نقل کالا و بار از طریق خطوط راه‌آهن را برشمرد و افزود: صرفه‌جویی سوخت به ازای هر تن کیلومتر به میزان 25cc، آلایندگی کمتر محیط زیست و کاهش قابل توجه ترافیک و تلفات جاده‌ای از جمله فواید بسیار قابل توجه حمل کالا و بار از طریق خطوط ریلی محسوب می‌شود. 

مدیرکل راه آهن شمال 2 از آغاز فاز رسمی حمل محموله‌های غلات و نهاده‌های دامی به مقصد ایستگاه راه‌آهن رشت سخن گفت و اظهار داشت: با پیگیری و اقدامات متعدد فنی بازرگانی تاکنون 9 هزار تن غلات و نهاده‌های دامی به صورت آزمایشی از طریق ریل و از مبادی بنادر جنوبی به مقصد استان گیلان حمل شده است.

خدایی حمل انبوه و ایمن محموله‌های باری را از دیگر مزیت‌های حمل کالا و بار از طریق راه‌آهن اعلام کرد و بیان داشت: در چند ماهه گذشته که امکان حمل کالا و بار در مسیر ریلی محور قزوین - رشت فراهم شده است تاکنون شاهد استقبال بسیار خوب متقاضیان و واحدهای تولیدی و صنعتی استان گیلان از این ظرفیت بوده‌ایم.گيلان رشت اجتماعی ایران سبز
تعداد بازدید صفحه : 52