cong logo
شما هنوز وارد نشده اید
*(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.) *
ارسال کننده خبر: مریم رفیعی
جمعه ۱۳۹۸/۷/۵ ساعت ۰۸:۱۵
چهارمحال بختياري شهركرد
ارسال بیش از 210 اثر به دبیرخانه جشنواره قصه‌گویی چهارمحال و بختیاری
تعداد بازدید صفحه : 17
ارسال بیش از 210 اثر به دبیرخانه جشنواره قصه‌گویی چهارمحال و بختیاری
دسته بندی خبر: فرهنگی
تاریخ خبر : جمعه ۱۳۹۸/۷/۵ ساعت ۰۸:۱۵
چهارمحال ، بختياري ، شهركرد فرهنگی ایران ، سبز

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان چهارمحال و بختیاری گفت: تاکنون بیش از 210 اثر به دبیرخانه جشنواره قصه‌گویی استان ارسال شده است.
فرزاد رحیمی امروز با بیان اینکه مهلت ثبت‌نام شرکت در مرحله استانی بیست‌ودومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی از 20 تیرماه امسال آغاز شده، اظهار داشت: تاکنون بیش از 390 نفر در جشنواره نام‌نویسی کرده‌ و بیش از 210 اثر قصه‌گویی در قالب فیلم‌ به دبیرخانه مرحله استانی این جشنواره واقع در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان چهارمحال و بختیاری ارسال شده است.‌
وی افزود: این جشنواره در سه بخش صحنه‌ای، 90 ثانیه‌ای و بین‌المللی برگزار می‌شود که آثار ارسالی در بخش صحنه‌ای از نهم تا یازدهم مهرماه در استان و آثار بخش 90 ثانیه‌ای در همین روزها در تهران به صورت ملی اجرا و داوری می‌شوند.
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان چهارمحال و بختیاری بیان کرد: در بخش 90 ثانیه‌ای افراد سه تا 100 ساله و در بخش صحنه‌ای 12 تا 18 ساله می‌توانند شرکت کنند، همچنین شرایط برای شرکت در بخش بین‌المللی، برگزیده بودن در دوره‌های اول تا بیست‌ویکم جشنواره قصه‌گویی، دارا بودن سابقه اجرا در رسانه ملی، تئاتر کشور یا قصه‌گویان است.
رحیمی خاطرنشان کرد: بخش مقالات علمی با محوریت قصه و پرورش تفکر، رویکردهای قصه‌گویی و نقد ادبی، مخاطب‌شناسی و ادبیات عامیانه، قصه‌گویی و سلامت از بخش‌های جنبی این جشنواره است.
وی با اشاره به مزایای برگزاری جشنواره قصه‌گویی، عنوان داشت: جشنواره راهی برای توسعه و ترویج فرهنگ قصه‌گویی، ارتقای دانش نظری و تبادل تجربیات مفید قصه‌گویان ایرانی و خارجی، کارشناسان و اساتید قصه‌ و قصه‌گویی است.
 مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان چهارمحال وبختیاری تصریح کرد: برنامه‌ریزی جهت تبیین و ترویج روش‌های نوین در اجرای قصه‌گویی و مشارکت مردم به عنوان ابزار ارتباطی و فرهنگ‌ساز در جامعه از دیگر محورهای برگزاری این جشنواره است.

 

بازگشت


برای ثبت نظر خود باید وارو سایت شوید ورود یا ثبت نام

خبرنگار و کاربر سبز گرامی
از اینکه در درج خبر و اظهار نظر درباره خبر 'ارسال بیش از 210 اثر به دبیرخانه جشنواره قصه‌گویی چهارمحال و بختیاری' این سامانه با ما همراه هستید کمال تشکر را داریم

مدیریت و پرسنل پایگاه خبری ایرانیان سبز