(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.)

رویدادهای ویژه بسیج رسانه اصفهان در هفته دفاع مقدس؛ دیدار با خانواده شهدا و برگزاری طرح «یک رسانه، یک مولف، یک کتاب»

رویدادهای ویژه بسیج رسانه اصفهان در هفته دفاع مقدس؛ دیدار با خانواده شهدا و برگزاری طرح «یک رسانه، یک مولف، یک کتاب»

اصفهان اصفهان

رئیس سازمان بسیج رسانه استان اصفهان گفت: طرح ویژه «یک رسانه، یک مولف، یک کتاب» با هدف معرفی مولفین و کتاب‌های دفاع مقدس به همت بسیج رسانه استان اصفهان انجام می‌شود.

رضا صفری در گفت‌وگو با خبرنگار ایرانیان سبز در اصفهان اظهار داشت: سازمان بسیج رسانه با هدف تشکیل جبهه رسانه‌ای و گفتمان اسلامی تشکیل شده و ماموریت اصلی آن تربیت کادر مورد نیاز متخصص و متعهد برای جبهه رسانه‌ای و گفتمان انقلاب اسلامی است.

وی بیان کرد: در سال جاری کارویژه‌هایی را طراحی کرده‌ایم که درحال عملیاتی کردن آن‌ها هستیم و امیدواریم هرکدام از این کارویژه‌ها برای هدفی که مشخص شده‌اند و ارتقای فرهنگ سواد‌رسانه‌ای موثر واقع شوند.

رئیس سازمان بسیج رسانه استان اصفهان عنوان کرد: نخستین فعالیت سازمان در سال جاری برپایی و برگزاری کلاس‌های آموزشی در دوره‌های مقدماتی و پیشرفته خبرنگاری بود که برای تربیت کادر مورد نیاز با رشته‌های مختلف در رسانه به برگزاری آن پرداختیم.

وی تصریح کرد: دومین کارویژه اصلی سازمان بالابردن سطح سواد رسانه‌ای جامعه است، امروزه یکی از اساسی‌ترین هجمه‌هایی که به جمهوری اسلامی ایران وارد می‌شود جنگ رسانه‌ای است و در این جنگ رسانه‌ای مردم آسیب پذیرترین مخاطب‌ها هستند.

صفری افزود: باید از آسیب‌ها و صدماتی که دشمنان از طریق رسانه‌‌ها برما وارد می‌کنند آگاه باشیم چرا که دشمن به دنبال آسیب زدن به پیکره جامعه است و وظیفه ما جلوگیری از صدمات وارده بر جامعه و مراقبت از حفظ ارزش‌های ملی است که با پیشگیری می‌شود چنین هدفی را محقق کرد.

وی ادامه داد: ما به دنبال برپایی نهضت سواد رسانه‌ای در مناطق محروم و کم برخوردار هستیم تا آگاهی‌های لازم را در جهت استفاده از رسانه‌ها به مردم نشان دهیم و به احیای سواد رسانه‌ای در آن مناطق کمک کنیم.

رئیس سازمان بسیج رسانه استان اصفهان گفت: سومین کارویژه سازمان ایجاد رقابت بین اصحاب رسانه استان است که با برگزاری جشنواره‌های رسانه‌ای ویژه خبرگزاری‌ها و مطبوعات این موضوع را به ثمر می‌رسانیم که خوشبختانه امسال شاهد پنجمین دوره جشنواره رسانه‌ای ابوذر خواهیم بود.

وی در ادامه به کارویژه‌های سازمان بسیج رسانه اصفهان در سال جاری اشاره کرد و گفت: کارویژه و مأموریت بعدی ما انعکاس مناسب دستاورد‌های انقلاب اسلامی در رسانه‌هاست.

صفری در زمینه فعالیت‌هایی که در هفته دفاع مقدس درحال برگزاری است، گفت: برای هفته دفاع مقدس چند کار شاخص انجام می‌دهیم که شامل نشست تبیینی و تحلیلی معارف دفاع مقدس برای اصحاب رسانه است.

وی عنوان کرد: دومین فعالیت سازمان برای هفته دفاع مقدس با عنوان «یک رسانه، یک مولف، یک کتاب» برگزار می‌شود که به منظور معرفی مولفین و کتاب‌های دفاع مقدس برای رسانه‌ها انجام می‌گردد تا با نشر کتاب به دغدغه‌های نویسندگان در حوزه دفاع مقدس کمک شود.

رئیس سازمان بسیج رسانه استان اصفهان افزود: فعالیت بعدی ما برپایی غرفه در نمایشگاه هفته دفاع مقدس در کنار قبور شهدای گمنام باغ غدیر است که در این نمایشگاه گزیده‌های اخبار و تحلیل‌ها و رویدادهای هشت سال دفاع مقدس را در روزنامه‌ها گلچین کرده و با روایتگری در اختیار بازدیدکنندگان قرار می‌دهیم.

وی بیان کرد: دیگر رویکرد سازمان، دیدار با خانواده‌های شهدا و جانبازان است که به همراه جمعی از اصحاب رسانه در حال انجام است.

صفری ادامه داد: گسترش، نشر و حفظ ارزش‌های هشت سال دفاع مقدس بر زنده نگه داشتن یاد و نام شهدا است که همیشه و در همه جا همراه جامعه ما بوده است که خوشبختانه همه طبقات جامعه نسبت به جایگاه و خانواده شهدا دیدگاه تکریم و احترام دارند.

وی گفت: برای ارتقای جایگاه شهدا نه‌تنها باید به سمت تجلیل و تکریم از خانواده‌های شهدا برویم بلکه باید به صورت عملی راه، روش و سیره شهدا را در زندگی خود جاری و ساری کنیم تا فرهنگ و پیام شهدا در جامعه زنده بماند.اصفهان اصفهان اجتماعی ایران سبز
تعداد بازدید صفحه : 63