(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.)

تلاش ‌سپاه قدس گیلان برای خوکفایی ایران در تولید محصول استراتژیک برنج

تلاش ‌سپاه قدس گیلان برای خوکفایی ایران در تولید محصول استراتژیک برنج

گيلان رشت

جانشین فرمانده سپاه قدس گیلان با بیان اینکه طرح خودکفایی در تولید برنج توسط سپاه قدس گیلان تدوین و به تهران ارسال شده است گفت: با همکاری سه استان شمالی در عرض ۳ سال قادر به خودکفایی در تولید برنج هستیم.

به گزارش خبرنگار ایرانیان سبز از رشت، سرهنگ پاسدار علی توشه صبح امروز در جمع خبرنگاران از تدوین و ارائه یک طرح علمی کاربردی توسط سپاه قدس گیلان با هدف خودکفایی در تولید برنج خبر داد و اظهار داشت: با همکاری سه استان شمالی گیلان، مازندران و گلستان در عرض 3 سال قادر به خودکفایی در عرصه تولید برنج هستیم.

جانشین فرمانده سپاه قدس گیلان وجود دو نگاه راهبردی در حوزه اقتصاد مقاومتی را مورد اشاره قرار داد و عنوان کرد: دو مأموریت اصلی درون سازمانی و برون سازمانی در مجموعه راهبرد استراتژیک اقتصاد مقاومتی تدوین شده ‌که با تقویت هر کدام از آن‌ها می‌توان قدرت بازردارندگی کشور را افزایش داد.

توشه با تاکید بر اهمیت بومی‌سازی ‌تجهیرات و امکانات داخل کشور اعلام کرد و افزود: مردم ایران اسلامی  طی هشت سال دفاع مقدس تجربه‌های بسیار بزرگی به دست آوردند که این تجارب به آنان در عرصه مقاومت کمک می‌کند.

وی نگرش درون‌زا داشتن و تکیه بر داشته‌های داخلی را از خصوصیات برجسته راهبرد اقتصاد مقاومتی خواند و عنوان کرد: رشد و گسترش این فرهنگ متعالی در داخل کشور از یک سو و انتقال آموزه‌های آن به خارج از مرزها و کمک به جریان‌ها و گروه‌های مقاومت برای ایستادگی در برابر دشمن از اهداف جمهوری اسلامی است.

جانشین فرمانده سپاه قدس گیلان با بیان اینکه فرهنگ خودباوری در ایران اسلامی و گروه‌های مقاومت در حال شکوفا شدن است تصریح کرد: در کنار پیشرفت‌های درون سازمانی و با توجه به تأکیدات مهم مقام معظم رهبری خودکفایی در عرصه تولید 6 نوع کالا و محصول مهم نیز در دستور کار سپاه قرار گرفته است.

توشه تلاش بسیج مهندسان کشاورزی سپاه قدس گیلان برای خوکفایی در تولید محصول استراتژیک برنج و افزایش بهره‌وری آن را مورد اشاره قرار داد و ابراز کرد: طرح تولید برنج و ارتقاء بهره‌وری آن در 300 روستای گیلان به اجرا درآمد که افزایش 20 تا 25 درصدی تولید و کاهش 8 تا 10 درصدی ضایعات از نتایج مثبت آن است.گيلان رشت اجتماعی ایران سبز
تعداد بازدید صفحه : 42