cong logo
شما هنوز وارد نشده اید
*(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.) *
ارسال کننده خبر: خبر نگار سبز
دوشنبه ۱۳۹۸/۷/۱ ساعت ۰۱:۰۵
قم قم
احداث پایانه جنوبی قم با مشکل روبه‌رو شد‌
تعداد بازدید صفحه : 6
احداث پایانه جنوبی قم با مشکل روبه‌رو شد‌
دسته بندی خبر: اجتماعی
تاریخ خبر : دوشنبه ۱۳۹۸/۷/۱ ساعت ۰۱:۰۵
قم ، قم اجتماعی ایران ، سبز

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم گفت: برای آغاز عملیات عمرانی پایانه جنوبی منتظر واگذاری زمین بوده و مطالعات و طراحی آن تا فاز ۲ به اتمام رسیده است.

عباس ذاکریان در گفت‌وگو با خبرنگار ایرانیان سبز در قم، با تشریح شرایط زائرپذیری و ورود سالیانه 20 میلیون مسافر به شهر قم اظهار داشت: یکی از نیازهای شهر قم ساماندهی پایانه‌ها بوده و باید با رویکرد جدید مکان‌یابی پایانه‌ها انجام شود.

وی قابل‌دسترس بودن پایانه و نزدیکی آن به شهر را یکی از شاخصه‌های مهم انتخاب مکان در ساخت پایانه دانست و افزود: امروزه برای ایجاد جذابیت برای استفاده از حمل‌ونقل عمومی در سفرهای خارج شهری باید پایانه‌ها در دسترس مردم باشد و باید به فکر کوتاه کردن مسیرها برای رسیدن به پایانه‌ها باشیم

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم با تأکید بر ساخت پایانه‌های مسافربری و ساماندهی پایانه‌های غیرمتمرکز تصریح کرد: متأسفانه درروند ساخت و ساماندهی پایانه‌های غیرمتمرکز شهرداری با چالش‌های جدی در حوزه‌های مختلف روبه‌رو است که احداث و ساخت این پایانه‌ها را با مشکل روبرو کرده است.

وی یکی از چالش‌های پیش روی شهرداری را عدم تخصیص زمین دانست و خاطرنشان کرد: پایانه جنوبی باوجود تکمیل مطالعات و طراحی آن تا فاز دو به علت عدم تخصیص زمین بلاتکلیف مانده است.

ذاکریان با گلایه از عدم توجه ارگان‌های مرتبط به مسئله زمان و نیاز شهر تأکید کرد: امروز شهر قم با توجه به زائرپذیری و ورود سالیانه 20 میلیون نفر توریسم مذهبی به شهر نیازمند همکاری و توجه بیشتری از طرف ارگان‌های مرتبط با شهرداری است.

وی با بیان اینکه شهرداری به دنبال احداث پایانه‌های مسافربری برون‌شهری به‌صورت غیرمتمرکز است، یادآور شد: مطالعاتی برای احداث چندین پایانه  غیرمتمرکز انجام‌شده است که بعد از بررسی تمام جوانب کار اطلاع‌رسانی خواهد شد.


بازگشت


برای ثبت نظر خود باید وارو سایت شوید ورود یا ثبت نام

خبرنگار و کاربر سبز گرامی
از اینکه در درج خبر و اظهار نظر درباره خبر 'احداث پایانه جنوبی قم با مشکل روبه‌رو شد‌ ' این سامانه با ما همراه هستید کمال تشکر را داریم

مدیریت و پرسنل پایگاه خبری ایرانیان سبز