cong logo
شما هنوز وارد نشده اید
*(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.) *
ارسال کننده خبر: خبر نگار سبز
دوشنبه ۱۳۹۸/۷/۱ ساعت ۱۲:۵۹
قم قم
سال تحصیلی جامعةالمصطفی ۴ مهرماه آغاز می‌شود
تعداد بازدید صفحه : 6
سال تحصیلی جامعةالمصطفی ۴ مهرماه آغاز می‌شود
دسته بندی خبر: اجتماعی
تاریخ خبر : دوشنبه ۱۳۹۸/۷/۱ ساعت ۱۲:۵۹
قم ، قم اجتماعی ایران ، سبز

معاون آموزشی جامعة المصطفی گفت: مراسم آغاز سال تحصیلی جدید جامعه المصطفی ۴ مهرماه با سخنرانی آیت‌الله نوری همدانی مرجع تقلید شیعیان برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایرانیان سبز از قم، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین سید حمید جزایری ظهر امروز درنشست خبری با اصحاب رسانه که در سالن جلسات جامعه المصطفی برگزار شد،اظهار داشت: جامعه المصطفی در بسیاری از مراجع علمی و دانشگاهی عضو است و با بسیاری از مجامع علمی قراردادهایی همکاری و تفاهم‌نامه همکاری امضاء کرده و است.

وی از حضور 3 هزار استاد و عضو هیئت‌علمی در جامعه‌المصطفی یادکرد و افزود: به‌غیراز ایران اسلامی در بیش از 100 کشور پذیرش مستقل داریم و بر اساس مجوز وزارت علوم تا 20 درصد مجاز هستیم دانشجوی ایرانی بپذیریم که تاکنون این ظرفیت پر نشده است.

معاون آموزشی جامعه‌المصطفی با اشاره به اینکه نظام آموزشی این مجموعه با نظام آموزشی حوزه‌های علمیه هماهنگ است، عنوان کرد: جامعه‌المصطفی در بیش از 120 رشته مقطع در مراحل کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دانشجو پذیرفته است که برخی از این رشته‌ها برای نخستین بار در مراکز آموزشی حوزوی دنبال می‌شوند.

جزایری ادامه داد: مراسم آغاز سال تحصیلی جدید جامعه المصطفی 4 مهرماه با سخنرانی آیت‌الله نوری همدانی مرجع تقلید شیعیان و با حضور شخصیت‌های حوزوی در مجتمع آموزشی امام خمینی(ره) برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: در قالب طرح تحول از 120 گرایش موجود به بیش از 400 رشته و گرایش ارتقا خواهیم یافت تا بتوانیم بخش قابل‌توجهی از نیازهای دانش‌پژوهان با مذاهب مختلف را پاسخ‌گو باشیم.

معاون آموزشی جامعه‌المصطفی گفت:50 هزار دانش‌پژوه فعال در رشته‌های فقه، اصول، تفسیر، حدیث، تاریخ، علوم تربیتی، اقتصاد، حقوق، مدیریت، زبان و فرهنگ با بیش از 15 گرایش مختلف تحصیل می‌کنند.

جزائری با بیان اینکه جامعه المصطفی دارای سابقه چند ساله و از برکات انقلاب است،تصریح کرد: این نهاد علمی با توجه به مباحث عقلانیت، معنویت و عدالت‌خواهی به‌عنوان نیازهای اصلی جهان اسلام کار خود را دنبال می‌کند.

وی بیان کرد: شعار امسال المصطفی «طرح تحول آموزشی در راستای گام دوم انقلاب» و دارای پیام هایی است که از جمله آن تحول است، در حال حاضر از 120 کشور با گرایش و مذاهب مختلف مشغول یادگیری علوم دینی هستند و همین مسئله نیازمند اقتضائات خاص خود است و تعداد گرایش ها به 400 حوزه افزایش پیدا کرد.

معاون آموزشی جامعه‌المصطفی ابراز کرد : در کنار آموزش بلند مدت، آموزش کوتاه مدت هم مورد نظر است و درهمین رابطه 2هزار نخبه مورد آموزش قرار می گیرند،20 واحد زیر مجموعه جامعه‌المصطفی در ایران فعالیت دارند که دو واحد از آن‌ها در گرگان و سنندج ویژه اهل سنت است.

جزایری ادامه داد: دانش‌پژوهان المصطفی از 130 ملیت از مذاهب مختلف هستند و این مجموعه در نقاط مختلف دنیا شعبات و مراکز مختلفی دارد که طرح تحول در سایر این مراکز دنبال می‌شود،در سال دو هزار نفر از نخبگان کشورهای مختلف جذب می‌شوند و دوره‌های آموزشی مورد نیاز را سپری می‌کنند.

وی با بیان اینکه دانش‌پژوهان المصطفی سفیر ایران اسلامی در نقاط مختلف دنیا هستند،خاطرنشان کرد: آموزش مجازی در المصطفی با تحول و رشد جدی روبه رو است، قوی‌ترین آموزش مجازی در جامعه‌المصطفی دنبال می‌شود.


 
خبرهای امروز

اجتماعی/ایران سبز: اخبار اربعین ۹۸| افزایش فضای اسکان زائران در موکب حضرت معصومه(س)

اجتماعی/ایران سبز: اعزام دوومیدانی کار چهارمحال و بختیاری به اردوی بورسیه ورزشی

اجتماعی/ایران سبز: عضو خبرگان رهبری: ‌حضور میلیونی زائران در اربعین دنیا را متحیر کرده است

اجتماعی/ایران سبز: اداره استاندارد به‌دنبال مچ‌گیری از واحدهای تولیدی گیلان نیست

اجتماعی/ایران سبز: طبیعت روستای «جیرده» در استان گیلان فرصتی برای جذب گردشگر + تصویر

اجتماعی/ایران سبز: احتمال تغییر قیمت حامل‌های انرژی در بودجه سال آینده / مجلس چک سفید امضاء به دولت نمی‌دهد

اجتماعی/ایران سبز: نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰: سودهای بانکی برای تولیدکنندگان با هیچ منطقی سازگار نیست‌

اجتماعی/ایران سبز: خسارت سنگین سیلاب در ۱۴ شهرستان استان گیلان / کشت دوم مزارع برنج از بین رفت

اجتماعی/ایران سبز: اوضاع نامناسب قطعه‌سازان خودرو در گیلان؛ ‌‌گلایه تولیدکنندگان از افزایش بی‌رویه قیمت مواد ...

اجتماعی/ایران سبز: عملکرد دستگاه‌های اجرایی گیلان در حوزه اقامه نماز مطلوب نیست

اجتماعی/ایران سبز: کمیّت و کیفیت اجرای پروژه بازآفرینی در استان تهران؛ گره کُندی روند بهسازی چیست؟

اجتماعی/ایران سبز: ۴.۵ میلیون نفر در محدوده بافت فرسوده شهری استان تهران سکونت دارند

اجتماعی/ایران سبز: ‌۶۳ محله در محدوده بافت فرسوده تهران تا ۱۴۰۰ نوسازی می‌شود

اجتماعی/ایران سبز: ارائه بسته‌های حمایتی به فعالان اقتصادی

اجتماعی/ایران سبز: اخبار اربعین ۹۸| روزانه ۹۰ اتوبوس از پایانه مسافربری قم زائران را به مرز منتقل می‌کند

اجتماعی/ایران سبز: اهدای 823 نسخه کتاب در چهارمحال و بختیاری


بازگشت


برای ثبت نظر خود باید وارو سایت شوید ورود یا ثبت نام

خبرنگار و کاربر سبز گرامی
از اینکه در درج خبر و اظهار نظر درباره خبر 'سال تحصیلی جامعةالمصطفی ۴ مهرماه آغاز می‌شود ' این سامانه با ما همراه هستید کمال تشکر را داریم

مدیریت و پرسنل پایگاه خبری ایرانیان سبز