(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.)

انتقاد فرماندار ری از عملکرد مدیران گردشگری این شهرستان

 انتقاد فرماندار ری از عملکرد مدیران گردشگری این شهرستان

تهران تهران

سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان ری با اشاره به سبقه ۸ هزار ساله ری و مراکز تاریخی بسیار در این شهرستان، عملکرد گردشگری شهرستان ری را مورد انتقاد قرار داد.

به گزارش خبرنگار ایرانیان سبز از ری، احمد اسماعیلی‌راد عصر امروز در نشست کارگروه اشتغال شهرستان ری با تأکید بر تمرکز فعالیت تمامی مدیران شهرستان ری در راستای توسعه اشتغال اظهار داشت: جایگاه اشتغال در شهرستان ری با توجه به وسعت و موقعیت این شهرستان دارای اهمیت ویژه‌ای است لذا باید ضمن ایجاد اشتغال برای حفظ اشتغال موجود نیز تلاش کنیم.

وی در ادامه با اشاره به جنگ اقتصادی حاکم بر کشور بیان کرد: در حال حاضر در شرایط جنگ اقتصادی قرار داریم و در این جنگ سربازان ما تولیدکنندگان و کارآفرینان هستند، لذا همه ما باید در خدمت این قشر باشیم.

سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان ری سپس با اشاره به گلایه برخی تولیدکنندگان از بروکراسی‌های پیچیده اداری افزود: بروکراسی‌های پیچیده اداری نباید مانع از کار تولیدکننده‌ها باشد و تمامی مدیران باید با رفع موانع به بحث اشتغالزایی و کارآفرینی کمک کنند.

اسماعیلی‌راد تصریح کرد: در گذشته اشتغال صرفاً به معنای پشت میز قرار گرفتن بود اما امروزه بسیاری از کسب و کارها به صورت مجازی است و شغل‌های بسیاری در بحث کسب و کارهای مجازی صورت می‌گیرد که ثبت هم نمی‌شود.

وی ادامه داد: در بحث ایجاد اشتغال آمارها چندان شفاف نیست و باید با تدابیر ویژه و برنامه‌ریزی‌های مناسب واقعی شده و تمامی شغل‌ها در سامانه مربوطه ثبت شود.

سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان ری سپس با اشاره به ظرفیت‌ گردشگری شهرستان ری بیان کرد: متأسفانه عملکرد گردشگری شهرستان ری چندان مشخص نیست و این در حالی است که شهرری با توجه به سبقه 8 هزار ساله و مراکز تاریخی زمینه خوبی برای جذب گردشگر دارد که می‌توان از این ظرفیت استفاده کرد.

اسماعیلی‌راد گفت: در حال حاضر در شهرستان‌های نزدیک به ری حدود 14 میلیون نفر زندگی می‌کنند و بیش از یک میلیون دانش‌آموز در استان تهران وجود دارد که اداره گردشگری می‌تواند برای بازدید این افراد برنامه‌ریزی کند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: شرایط باید برای حرفه‌آموزی جوانان فراهم شود تا جوانان با شرکت در دوره‌های کارآموزی حرفه یا شغلی را بیاموزند‌.تهران تهران اجتماعی ایران سبز
تعداد بازدید صفحه : 51