(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.)

رئیس فراکسیون امید: تنش امروز جامعه ناشی از فقدان مهارت گفت‌و‌گو است

 رئیس فراکسیون امید: تنش امروز جامعه ناشی از فقدان مهارت گفت‌و‌گو است

تهران تهران

رئیس فراکسیون امید در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مهارت گفت‌وگو نیاز اصلی جامعه است گفت: باید یاد بگیریم چگونه با یکدیگر گفت‌وگو کنیم که این نیاز جامعه در تنش امروز است.

به گزارش خبرنگارایرانیان سبز از ری، محمدرضا عارف صبح امروز با حضور در آئین آغاز سال تحصیلی جدید در شهرستان ری با بیان اینکه معلمان رکن اصلی نظام آموزش و پرورش هستند اظهار داشت: امروز نخستین جشن آغاز سال تحصیلی در دهه پنجم انقلاب است و دستاوردهای انقلاب در طول چهار دهه گذشته مرهون زحمات و خدمات معلمان است.

وی ادامه داد: در حال حاضر مهّم‌ترین مسئله ما منزلت و توجه به معیشت معلمان است لذا امیدواریم در دوره جدید وزارت آموزش و پرورش به‌جایی برسیم که در تعلیم و تربیت نوجوانان و جوانان موفق عمل کنیم.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی سپس با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب بیان کرد: در دهه پنجم انقلاب میثاق شما جوانان، بیانیه گام دوم انقلاب است که مهّم‌ترین توصیه‌ مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب فراگیری و توسعه علم و دانش است.

عارف با بیان اینکه نیروی انسانی مهّم‌ترین ظرفیت و مزیّت کشور است افزود: در راستای تحقق گام دوم باید دانش‌آموزان تلاش کنند تا به گسترش مرزهای دانش پرداخته و قله‌های رفیع دانش را فتح کنند.

وی در ادامه ضمن قرائت پیامی خطاب به دانش‌آموزان بر کسب مهارت توسط دانش‌آموزان تأکید کرد و گفت: به عنوان کسی که 40 است در مسئولیت‌های مختلف سیاسی و اجرایی مشغول بوده و در عین حال هیچ‌گاه کلاس درس را رها نکرده است ارزش، انرژی، انگیزه و خلاقیت شما را می‌دانم و حتی می‌دانم گاهی بهتر از من و هم نسل‌هایم فکر می‌کنید.

رئیس فراکسیون امید تصریح کرد: امروز الزامات و وسایل موردنیاز برای موفقیت، اثربخشی، مفید بودن و شاد زیستن متفاوت از 10 سال پیش است و شما باید دانش و مهارت‌های شاد زیستن و اثربخش زیستن را در این دوره و در اوج نوجوانی و جوانی بیاموزید.

عارف ادامه داد: من به خوبی درک می‌کنم دنیایی که شما امروز در آن در حال تحصیل هستید با 50 سال گذشته بسیار متفاوت است البته دنیای امروز نیز با 10 سال گذشته قابل مقایسه نیست و در واقع سرعت تغییرات افزایش یافته و پیش‌بینی آینده غیرممکن و بسیار سخت است.

وی بیان کرد: تا 50 سال پیش اطلاعات هر 10 سال یک بار  2 برابر می‌شد اما سرعت فعلی تغییرات افزایش یافته و دنیا به شدّت متغیر و غیرقابل پیش‌بینی و برنامه‌ریزی برای بلندمدت شده است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی افزود: در چنین دنیایی مهارت‌ها در زمینه‌های مختلف قطعاً لازم است و با توجه به توصیه مقام معظم رهبری کسب علم و دانش ضروری است و باید همگی باد بگیریم که چگونه می‌توان در تمام روزهای سال و در تمام طول عمر با یکدیگر کار کنیم و اختلافات را بپذیریم.

عارف در پایان با بیان اینکه مهارت گفت‌وگو نیاز اصلی جامعه ماست خاطرنشان کرد: باید یاد بگیریم چگونه با یکدیگر گفت‌وگو کنیم و این نیاز جامعه در تنش امروز است که برای شاد بودن و شاد زیستن آموزش مهارت‌های اصلی زندگی باید در کنار تحصیل علم و دانش جدی گرفته شودتهران تهران اجتماعی ایران سبز
تعداد بازدید صفحه : 69