cong logo
شما هنوز وارد نشده اید
*(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.) *
ارسال کننده خبر: خبر نگار سبز
دوشنبه ۱۳۹۸/۷/۱ ساعت ۱۲:۲۹
اصفهان اصفهان
طرح بیمه اجباری سلامت و ارزیابی "وُسع" در اصفهان اجرا می‌شود
تعداد بازدید صفحه : 13
طرح بیمه اجباری سلامت و ارزیابی "وُسع" در اصفهان اجرا می‌شود
دسته بندی خبر: اجتماعی
تاریخ خبر : دوشنبه ۱۳۹۸/۷/۱ ساعت ۱۲:۲۹
اصفهان ، اصفهان اجتماعی ایران ، سبز

رئیس اداره بیمه‌گری اداره‌کل بیمه سلامت استان اصفهان از اجرای طرح بیمه اجباری سلامت و ارزیابی وُسع در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش خبرنگارایرانیان سبز از اصفهان، عبدالمجید نادری ظهر  امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه درباره مشکل هم‌پوشانی بیمه‌ها و حذف افرادی که از چند بیمه‌گذار خدمات بیمه درمانی دریافت می‌کنند، اظهار داشت: هیئت دولت نوزدهم فروردین ماه 93 طرح بیمه سلامت را مصوب کرد تا هر شخصی در کشور بیمه درمانی ندارد بیمه شود و ما در استان اصفهان از اول اردیبهشت ماه 93 کار را آغاز کردیم و چون خدمات این بیمه رایگان بود، برخی از افرادی که دفترچه بیمه‌های دیگر را داشتند نیز در طرح بیمه سلامت ثبت‌نام کرده و دفترچه دریافت کردند.

وی افزود: آن زمان چون هدف این بود که برای بیمه فرهنگ‌سازی شود برخی سخت‌گیری‌ها وجود نداشت و به خوداظهاری افراد بسنده می‌شد، اما هم‌اکنون فردی که می‌خواهد بستری شود در بیمارستان استحقاق‌سنجی می‌شود و اگر تحت پوشش بیمه درمانی دیگری باشد، بیمه سلامت به او خدمات ارائه نمی‌دهد.

رئیس اداره بیمه‌گری اداره‌کل بیمه سلامت استان اصفهان ادامه داد: در سامانه تأیید دارو و خدمات نیز اگر فردی همزمان 2 دفترچه بیمه دریافت کرده باشد، خدمات به او ارائه نمی‌شود تا اینکه یک بیمه را انتخاب کند.

وی گفت: خوشبختانه بانک اطلاعاتی سازمان‌های بزرگ مانند تأمین اجتماعی، نیروهای مسلح و کمیته امداد یکپارچه شده و هم‌پوشانی‌های بیمه‌ای آنها رفع شده است.

نادری خاطرنشان کرد: روزانه به طور میانگین 3600 مراجعه به اداره‌کل بیمه سلامت استان و دفاتر پیشخوان دولت برای صدور یا تمدید دفترچه بیمه سلامت داریم که در 105 مرکز انجام می‌شود که شامل 83 دفتر پیشخوان دولت است که این دفاتر در شهرهایی مانند جندق، خور و جرقویه نیز وجود دارد.

وی درباره طرح بیمه اجباری سلامت و ارزیابی وُسع تصریح کرد: آیین‌نامه اجرایی این طرح شهریورماه امسال در هیئت دولت مصوب شده و شیوه‌نامه آن نیز به زودی از سوی اداره‌کل بیمه سلامت استان اصفهان ابلاغ می‌شود.

مسئول آموزش و پژوهش اداره‌کل بیمه سلامت استان اصفهان نیز در این نشست درباره میزان رضایتمندی مردم از بیمه سلامت اظهار داشت: میزان رضایتمندی همواره بیش از 70 درصد بوده است. البته مشکل این است که ایجاد فرآیندهای جدید بسیار زمان‌بر و هزینه‌بر است و اگر برنامه نرم‌افزادی پخته‌ای می‌خواهیم باید زمان مناسب هم صرف کنیم. این در حالی است که برخی سازمان‌ها برای خدمات خود از برنامه‌های آماده استفاده کردند و مجبور شدند آن را کنار بگذارند و خودشان دوباره آن را تولید کنند. این جایگزینی‌ها ممکن است باعث برخی نارضایتی‌ها شود، اما طبق آخرین نظرسنجی 73 درصد رضایتمندی از خدمات بیمه سلامت استان وجود دارد.

هادی زمانی درباره تخلفات برخی پزشکان افزود: متولی پزشکان نیستیم و باید در این زمینه محتاطانه‌تر عمل کنیم. متولی سلامت هستیم نه خدمات، پس باید نظارت کنیم تا داروهایی که بدون دلیل تجویز شده است را تأیید نکنیم تا امراض دیگری برای بیمار ایجاد نشود.

خبرهای امروز

اجتماعی/ایران سبز: اخبار اربعین ۹۸| افزایش فضای اسکان زائران در موکب حضرت معصومه(س)

اجتماعی/ایران سبز: اعزام دوومیدانی کار چهارمحال و بختیاری به اردوی بورسیه ورزشی

اجتماعی/ایران سبز: عضو خبرگان رهبری: ‌حضور میلیونی زائران در اربعین دنیا را متحیر کرده است

اجتماعی/ایران سبز: اداره استاندارد به‌دنبال مچ‌گیری از واحدهای تولیدی گیلان نیست

اجتماعی/ایران سبز: طبیعت روستای «جیرده» در استان گیلان فرصتی برای جذب گردشگر + تصویر

اجتماعی/ایران سبز: احتمال تغییر قیمت حامل‌های انرژی در بودجه سال آینده / مجلس چک سفید امضاء به دولت نمی‌دهد

اجتماعی/ایران سبز: نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰: سودهای بانکی برای تولیدکنندگان با هیچ منطقی سازگار نیست‌

اجتماعی/ایران سبز: خسارت سنگین سیلاب در ۱۴ شهرستان استان گیلان / کشت دوم مزارع برنج از بین رفت

اجتماعی/ایران سبز: اوضاع نامناسب قطعه‌سازان خودرو در گیلان؛ ‌‌گلایه تولیدکنندگان از افزایش بی‌رویه قیمت مواد ...

اجتماعی/ایران سبز: عملکرد دستگاه‌های اجرایی گیلان در حوزه اقامه نماز مطلوب نیست

اجتماعی/ایران سبز: کمیّت و کیفیت اجرای پروژه بازآفرینی در استان تهران؛ گره کُندی روند بهسازی چیست؟

اجتماعی/ایران سبز: ۴.۵ میلیون نفر در محدوده بافت فرسوده شهری استان تهران سکونت دارند

اجتماعی/ایران سبز: ‌۶۳ محله در محدوده بافت فرسوده تهران تا ۱۴۰۰ نوسازی می‌شود

اجتماعی/ایران سبز: ارائه بسته‌های حمایتی به فعالان اقتصادی

اجتماعی/ایران سبز: اخبار اربعین ۹۸| روزانه ۹۰ اتوبوس از پایانه مسافربری قم زائران را به مرز منتقل می‌کند

اجتماعی/ایران سبز: اهدای 823 نسخه کتاب در چهارمحال و بختیاری


بازگشت


برای ثبت نظر خود باید وارو سایت شوید ورود یا ثبت نام

خبرنگار و کاربر سبز گرامی
از اینکه در درج خبر و اظهار نظر درباره خبر 'طرح بیمه اجباری سلامت و ارزیابی "وُسع" در اصفهان اجرا می‌شود ' این سامانه با ما همراه هستید کمال تشکر را داریم

مدیریت و پرسنل پایگاه خبری ایرانیان سبز