(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.)

طرح بیمه اجباری سلامت و ارزیابی "وُسع" در اصفهان اجرا می‌شود

طرح بیمه اجباری سلامت و ارزیابی

اصفهان اصفهان

رئیس اداره بیمه‌گری اداره‌کل بیمه سلامت استان اصفهان از اجرای طرح بیمه اجباری سلامت و ارزیابی وُسع در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش خبرنگارایرانیان سبز از اصفهان، عبدالمجید نادری ظهر  امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه درباره مشکل هم‌پوشانی بیمه‌ها و حذف افرادی که از چند بیمه‌گذار خدمات بیمه درمانی دریافت می‌کنند، اظهار داشت: هیئت دولت نوزدهم فروردین ماه 93 طرح بیمه سلامت را مصوب کرد تا هر شخصی در کشور بیمه درمانی ندارد بیمه شود و ما در استان اصفهان از اول اردیبهشت ماه 93 کار را آغاز کردیم و چون خدمات این بیمه رایگان بود، برخی از افرادی که دفترچه بیمه‌های دیگر را داشتند نیز در طرح بیمه سلامت ثبت‌نام کرده و دفترچه دریافت کردند.

وی افزود: آن زمان چون هدف این بود که برای بیمه فرهنگ‌سازی شود برخی سخت‌گیری‌ها وجود نداشت و به خوداظهاری افراد بسنده می‌شد، اما هم‌اکنون فردی که می‌خواهد بستری شود در بیمارستان استحقاق‌سنجی می‌شود و اگر تحت پوشش بیمه درمانی دیگری باشد، بیمه سلامت به او خدمات ارائه نمی‌دهد.

رئیس اداره بیمه‌گری اداره‌کل بیمه سلامت استان اصفهان ادامه داد: در سامانه تأیید دارو و خدمات نیز اگر فردی همزمان 2 دفترچه بیمه دریافت کرده باشد، خدمات به او ارائه نمی‌شود تا اینکه یک بیمه را انتخاب کند.

وی گفت: خوشبختانه بانک اطلاعاتی سازمان‌های بزرگ مانند تأمین اجتماعی، نیروهای مسلح و کمیته امداد یکپارچه شده و هم‌پوشانی‌های بیمه‌ای آنها رفع شده است.

نادری خاطرنشان کرد: روزانه به طور میانگین 3600 مراجعه به اداره‌کل بیمه سلامت استان و دفاتر پیشخوان دولت برای صدور یا تمدید دفترچه بیمه سلامت داریم که در 105 مرکز انجام می‌شود که شامل 83 دفتر پیشخوان دولت است که این دفاتر در شهرهایی مانند جندق، خور و جرقویه نیز وجود دارد.

وی درباره طرح بیمه اجباری سلامت و ارزیابی وُسع تصریح کرد: آیین‌نامه اجرایی این طرح شهریورماه امسال در هیئت دولت مصوب شده و شیوه‌نامه آن نیز به زودی از سوی اداره‌کل بیمه سلامت استان اصفهان ابلاغ می‌شود.

مسئول آموزش و پژوهش اداره‌کل بیمه سلامت استان اصفهان نیز در این نشست درباره میزان رضایتمندی مردم از بیمه سلامت اظهار داشت: میزان رضایتمندی همواره بیش از 70 درصد بوده است. البته مشکل این است که ایجاد فرآیندهای جدید بسیار زمان‌بر و هزینه‌بر است و اگر برنامه نرم‌افزادی پخته‌ای می‌خواهیم باید زمان مناسب هم صرف کنیم. این در حالی است که برخی سازمان‌ها برای خدمات خود از برنامه‌های آماده استفاده کردند و مجبور شدند آن را کنار بگذارند و خودشان دوباره آن را تولید کنند. این جایگزینی‌ها ممکن است باعث برخی نارضایتی‌ها شود، اما طبق آخرین نظرسنجی 73 درصد رضایتمندی از خدمات بیمه سلامت استان وجود دارد.

هادی زمانی درباره تخلفات برخی پزشکان افزود: متولی پزشکان نیستیم و باید در این زمینه محتاطانه‌تر عمل کنیم. متولی سلامت هستیم نه خدمات، پس باید نظارت کنیم تا داروهایی که بدون دلیل تجویز شده است را تأیید نکنیم تا امراض دیگری برای بیمار ایجاد نشود.اصفهان اصفهان اجتماعی ایران سبز
تعداد بازدید صفحه : 78