cong logo
شما هنوز وارد نشده اید
*(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.) *
ارسال کننده خبر: خبر نگار سبز
شنبه ۱۳۹۸/۶/۳۰ ساعت ۱۱:۰۷
گيلان رشت
تسهیلات ارزان قیمت به چایکاران گیلان و مازندران پرداخت می‌شود
تعداد بازدید صفحه : 25
تسهیلات ارزان قیمت به چایکاران گیلان و مازندران پرداخت می‌شود
دسته بندی خبر: اجتماعی
تاریخ خبر : شنبه ۱۳۹۸/۶/۳۰ ساعت ۱۱:۰۷
گيلان ، رشت اجتماعی ایران ، سبز

رئیس سازمان چای کشور از پرداخت تسهیلات ارزان قیمت به چایکاران گیلان و مازندران خبر داد و گفت: کشاورزان برای دریافت این تسهیلات می‌توانند پس از پایان برداشت چای به ادارات چای شهرستان خود مراجعه کنند.

حبیب جهانساز در گفت‌وگو با ایرانیان سبز در رشت اظهار داشت: کشاورزان چایکار دو استان گیلان و مازندران برای دریافت تسهیلات ارزان قیمت با نرخ 4 درصد می‌توانند پس از پایان فصل برداشت چای در انتهای ماه مهر به ادارات چای شهرستان خود مراجعه کرده و فرآیند مربوط به دریافت این اعتبارات را تکمیل کنند.

رئیس سازمان چای کشور میزان خرید برگ سبز چای از چایکاران گیلان و مازندران از ابتدای فصل برداشت این محصول تاکنون را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: چایکاران تا این لحظه 105 هزار و 272 تن برگ سبز چای به ارزش 294 میلیارد تومان از باغ هایشان برداشت کردند که 53 درصد آن درجه یک و مابقی درجه دو است.

جهانساز از پرداخت واریز 25 میلیارد تومان از مطالبات چایکاران به حساب‌هایشان خبر داد و عنوان کرد:  با احتساب واریز این مبلغ تاکنون 241 میلیارد و 500 میلیون تومان از مطالبات چایکاران دو استان گیلان و مازندران معادل 82 درصد بهای برگ سبز تحویل داده شده آنان به کارخانجات چایسازی و فرآوری پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه طبق آمارهای موجود در سازمان چای کشور دولت حدود 83 درصد از قدرالسهم خود را به چایکاران پرداخت کرده است ابراز داشت: کارخانجات چایسازی نیز تا این لحظه چیزی معادل 81 درصد از قدرالسهم خود را به کشاورزان چایکار پرداخت کرده‌اند و امیدواریم همین روند مطلوب همچنان توسط آنان ادامه پیدا کند.

رئیس سازمان چای کشور از تصفیه‌حساب با چایکاران گیلان و مازندران تا تاریخ 15 مرداد امسال سخن گفت و خاطرنشان کرد: امسال 23 هزار و 686 تن چای خشک توسط واحدهای فرآوری و کارخانه‌های چایسازی دو استان گیلان و مازندارن تولید و محصول به دست آمده نیز به بازارهای مصرف عرضه شده است.

جهانساز با اشاره به اینکه برگ سبز چای توسط کشاورزان در سه مرحله بهاره، تابستانه و پائیزه برداشت و به کارخانجات چایسازی تحویل داده می‌شود از ادامه برداشت برگ سبز تا پایان مهر خبر داد و اظهار داشت: در حال حاضر حدود 90 درصد از چای کشور در استان گیلان و 10 درصد مابقی نیز در مازندران تولید می‌شود.

وی تسهیل‌گری در حوزه خرید ماشین‌آلات کشاورزی و انجام عملیات بهزراعی باغات چای را مورد تأکید قرار داد و عنوان کرد: پس از پایان برداشت برگ سبز چای در پایان مهر با همکاری صندوق تخصصی چای تسهیلات مورد نظر برای تحقق اهداف یاد شده به کشاورزان چایکار استان‌های گیلان و مازندران پرداخت می‌شود.

خبرهای امروز

/:


بازگشت


برای ثبت نظر خود باید وارو سایت شوید ورود یا ثبت نام

خبرنگار و کاربر سبز گرامی
از اینکه در درج خبر و اظهار نظر درباره خبر 'تسهیلات ارزان قیمت به چایکاران گیلان و مازندران پرداخت می‌شود ' این سامانه با ما همراه هستید کمال تشکر را داریم

مدیریت و پرسنل پایگاه خبری ایرانیان سبز