(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.)

مربیان عفاف و حجاب در مدارس شهرری به‌کار گرفته می‌شوند

مربیان عفاف و حجاب در مدارس شهرری به‌کار گرفته می‌شوند

تهران تهران

رئیس ستاد عفاف و حجاب شهرستان ری با اشاره به اجرای طرح تربیت مروجان عفاف و حجاب گفت: برای نخستین بار در کشور و به صورت پایلوت با حضور بیش از ۷۰ دانش‌پژوه در شهرستان ری آغاز شده است.

به گزارش خبرنگارایرانیان سبز از ری، حسن عزیز وکیلی امروز در حاشیه برگزاری آزمون دوره تکمیلی مربیان عفاف و حجاب در شهرستان ری در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در راستای پاسداشت و ترویج عفاف و حجاب در جامعه و به ویژه نوجوانان و جوانان و با توجه به لزوم آموزش‌های بنیادی در افراد، ستاد عفاف و حجاب شهرستان ری اقدام به برگزاری دوره‌های مقدماتی و تکمیلی با حضور علاقه‌مندان به فعالیت در این حوزه کرده است.

وی افزود: علاقه‌مندان به ترویج عفاف و حجاب پس از شرکت در دوره‌های مقدماتی و تکمیلی و در نهایت موفقیت در آزمون به عنوان مربیان عفاف و حجاب برای ترویج مقوله حجاب در مدارس و مرکز آموزشی آماده می‌شوند.

رئیس ستاد عفاف و حجاب شهرستان ری سپس بیان کرد: ستاد عفاف و حجاب شهرستان ری آمادگی دارد تا با همکاری آموزش و پرورش و در سطح اجرا با همکاری مدیران مراکز آموزشی مربیانی را جهت آموزش و ترغیب دانش‌آموزان به مقوله حجاب به مدارس اعزام کند.

عزیز وکیلی ادامه داد: آموزش مروجان عفاف و حجاب براساس منابع معتبر و از سوی اساتید مجرب انجام می‌شود که در هر دوره 20 ساعته مباحثی همچون حجاب در گذر زمان، چالش‌های اعصار پیشین در مورد حجاب، کارگاه‌هایی برای تبادل نظر و غیره مطرح می‌شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: طرح تربیت مروجان عفاف و حجاب برای نخستین بار در کشور و به صورت پایلوت با حضور بیش از 70 دانش‌پژوه در شهرستان ری آغاز شده که با توجه به استقبال از این امر و اعلام نیاز سایر شهرستان‌ها پس از این در نقاط دیگر کشور نیز اجرایی خواهد شد.


 

تهران تهران اجتماعی ایران سبز
تعداد بازدید صفحه : 78