cong logo
شما هنوز وارد نشده اید
*(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.) *
ارسال کننده خبر: خبر نگار سبز
شنبه ۱۳۹۸/۶/۳۰ ساعت ۱۰:۲۴
تهران تهران
تهران| اتهام حمله ایران به تأسیسات نفتی سعودی‌‌ها تشدید پروژه ایران‌هراسی است
تعداد بازدید صفحه : 29
تهران| اتهام حمله ایران به تأسیسات نفتی سعودی‌‌ها تشدید پروژه ایران‌هراسی است
دسته بندی خبر: اجتماعی
تاریخ خبر : شنبه ۱۳۹۸/۶/۳۰ ساعت ۱۰:۲۴
تهران ، تهران اجتماعی ایران ، سبز

ائمه جمعه شهرستان‌های استان تهران با اشاره به انتشار خبر دروغین حمله ایران به تأسیسات نفتی سعودی‌‌ها در رسانه‌های خارجی، آن را ناشی از تشدید پروژه ایران‌هراسی و دوشیدن عربستان توسط آمریکا قلمداد کردند.

به گزارش خبرنگار ایرانیان سبزاز شهرستان‌های استان تهران، حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم فتاح دماوندی امام جمعه دماوند در خطبه‌های سیاسی عبادی نماز جمعه این هفته دماوند ضمن گرامیداشت آغاز هفته دفاع مقدس اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین و بزرگ‌ترین فوائد جنگ 8 سال دفاع مقدس حفظ و تقویت روحیه انقلاب و حرکت نسل جوان و جامعه ما بود که حضور در صحنه دفاع مقدس سبب ماندگار شدن انقلاب شد.

وی با بیان اینکه دشمن در آن زمان در ما احساس ضعف کرد و همین باعث شد تا به ما حمله کند افزود:‌ اشتباه بزرگ بعضی از ما در چالش اقتصادی که امروز دچار آن هستیم احساس ضعف ما بود دشمن متوجه شد که در این موضوع احساس ضعف داریمُ، لذا فشارهای اقتصادی را زیاد کرد.

امام جمعه شهرستان دماوند بیان کرد: جمهوری اسلامی جمهوری مؤمنین و جمهوری عزّت است دشمن می‌خواهد تا از راه فشار حداکثری ما را تسلیم کند اما ما در این 40  سال ثابت کردیم که بدون آمریکا هم می‌توان پیشرفت کرد و تنها شرط پیشرفت ما جدی گرفتن ظرفیت‌های داخلی در تمام بخش‌های فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و امنیتی است.

فتاح دماوندی ادامه داد: تعامل با دنیا به شرط توازن منافع و زیردست قرار نگرفتن خوب است اما شرط پذیرش توبه آمریکا و بازگشت به معاهده هسته‌ای است هر چند که توبه گرگ مرگ و بعید است آمریکا با این غرور و تکبر به برجام برگردد چرا که عهدشکنی در خون ترامپ جریان دارد.

وی سپس با بیان اینکه دود آتش بازی بین عربستان و یمن به چشم آمریکا هم رفته است تصریح کرد: حمله انصارالله به قلب صنعت نفتی 500  میلیارد دلاری عربستان پیام روشنی به جهان مخابره کرد و پیام این بود که عربستان محیط خوبی برای سرمایه‌گذاری اقتصادی نیست و هر لحظه ممکن است با آتش قهر یمنی‌ها مراکز اقتصادی و نظامی عربستان و امارات به خاکستر تبدیل شود.

امام جمعه شهرستان دماوند با بیان اینکه ما در دفاع مقدس ایستادگی در برابر ظلم و ظالم را ثابت کردیم خاطرنشان کرد: عده‌ای بُزدل و ترسوی داخلی که بعضاً قلم به دست هم هستند خود را نماینده ملت شیردل ایرانی ندانند که ایران بیشه شیران و سرزمین مؤمنان بلند قامت است.

فتاح دماوندی همچنین افزود: برای لرزاندن دل بن‌سلمان‌ها و آل‌سعود همان گروه شبه نظامی یمنی یعنی انصارالله کافی است و نیازی به ورود سلیمانی‌های ما نیست، اتهام حمله ایران به تأسیسات نفتی سعودی‌‌ها برای تشدید پروژه ایران‌هراسی و دوشیدن عربستان توسط آمریکاست.

هدف آمریکا از پیشنهاد مذاکره تسلیم بودن کشور است

حجت‌الاسلام والمسلمین سید علی شاهچراغی امام جمعه شهرری ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان که در مصلی حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) برگزار شد ضمن گرامیداشت فرا رسیدن هفته دفاع مقدس اظهار داشت: در زمان آغاز جنگ تحمیلی هنوز نیروهای نظامی به خوبی شکل نگرفته بود که عراق و سایر کشورهای متحد در آن زمان جنگی را بر ما تحمیل کردند که خوشبختانه کشور ما از این جنگ سربلند بیرون آمد.

وی با اشاره به 8 سال جنگ تحمیلی و مدیریت کشور بیان کرد: مدیریت جنگ تنها به واسطه وجود امام خمینی(ره) بود که با موفقیت همراه شد در آن دوره مشکلات و معضلاتی وجود داشت اما به برکت وجود امام راحل و مدیریت خوب ایشان مردم کشور ما هیچ بحرانی را تجربه نکردند.

امام جمعه شهرری تصریح کرد: در طول دوران پهلوی و قاجار بخش‌‌های ‌زیادی از خاک کشور از دست رفت اما در طول 8 سال دفاع مقدس با مدیریت امام (ره) و نظارت ولایت فقیه حتی یک وجب از خاک کشور ما کاسته نشد.

شاهچراغی ادامه داد: ملت ایران بعد از امام خمینی(ره) تحت اطاعت رهبر معظم انقلاب است که مقاومت و نفس امام راحل در وجود ایشان به خوبی مشهود است که تحت رهبری ولایت فقیه هرگز لطمه‌ای به مقاومت مردم وارد نخواهد شد.

وی با اشاره به نقش مردم در پیروزی انقلاب اسلامی بیان کرد: این ملت غیور گوش به فرمان امام خمینی(ره) و انقلاب بودند که شهید دادند و در طول این 8 سال به پای تمام کم و کاستی‌ها ایستادگی کردند.

امام جمعه شهرری سپس با اشاره به حذف نام شهدا از تابلو برخی از معابر شهر گفت: مردم کشور ما به واسطه وحدت و همدلی که دارند هیچ‌گاه در برابر این‌گونه اشتباهات کوتاه نخواند آمد.

شاهچراغی در ادامه با اشاره به اظهارات اخیر آمریکا تصریح کرد: اظهارات آمریکا مبنی بر عدم جنگ با ایران در حالی  مطرح می‌شود که آمریکا نه تنها نمی‌خواهد بلکه نمی‌تواند با کشور ما وارد جنگ شود.

وی ادامه داد: همانگونه که رهبر معظم رهبری فرمودند مذاکره در هیچ سطحی انجام نخواهد شد و این سیاستی است که نظام جمهوری اسلامی اتخاذ کرده و مسئولان نیز باید از این اصل پیروی کنند.

امام جمعه شهرری سپس با بیان اینکه هدف آمریکا از مذاکره تسلیم بودن کشور است گفت: با شناختی که از مردم داریم و با شور حسینی که در ایام عزای امام حسین (ع) از مردم دیده شد با توجه به فراگیری اندیشه حسینی(ع) مردم ما از هر آنچه که باعث ذلّت شود پرهیز خواهند کرد.

آمریکا در جنگ اقتصادی و تبلیغاتی علیه ایران شکست خورده است

حجت‌الاسلام والمسلمین حسین قدوسی‌نژاد امام جمعه موقت ورامین امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ورامین با تأکید بر رعایت تقوای الهی برای مسئولان نظام اسلامی اظهار داشت: رعایت تقوای الهی و یاد خدا سبب امانتداری در بیت‌المال مسلمانان می‌شود.

وی سپس با اشاره به انتشار خبر دروغین حمله ایران به تأسیسات نفتی سعودی‌‌ها در رسانه‌های خارجی تصریح کرد: همان‌گونه که فشارهای اقتصادی استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا نتوانست بر ملت ایران فشار وارد کند، دروغ‌پردازی‌ها و جنگ تبلیغاتی آن‌ها نیز نمی‌تواند نظر افکار عمومی دنیا را نسبت به ملت ایران منفی کند.

امام جمعه موقت ورامین افزود: دشمن در پی تأمین منافع خود است و در این مسیر مسئولان کشور باید به فکر منافع ملت و کشور خود باشند و نباید به دشمن اعتماد کنند که اعتماد به دشمن سبب ضربه به کشور می‌شود.

قدوسی‌نژاد سپس با اشاره به آغاز فعالیت برخی افراد برای انتخابات مجلس خاطرنشان کرد: مردم آگاه هستند و فریب شعارها و وعده‌های توخالی را نمی‌خورند که برای رأی دادن و انتخاب افراد به خوبی درباره آن شخص تحقیق می‌کنند.

اُبهت ایران اسلامی مدیون دوران 8 سال دفاع مقدس است

حجت‌الاسلام والمسلمین روح‌الله باقری امام جمعه پیشوا ظهر امروز در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی این هفته شهرستان پیشوا با بیان اینکه تسلیت عاشورا در حقیقت از آثار ظهور حضرت مهدی(عج) است اظهار داشت: آمادگی برای ظهور حضرت حجت(عج) اقدامی دارد که قدم نخست آن برای خدا و جلوگیری از خودخواهی و  قدم دوم قبول تقصیرات و بدهکاری‌های خود به جای طلبکاری از امام معصوم(ع) است.

وی همچینن ادامه داد: قدم سوم در آمادگی برای ظهور حضرت حجت(عج)  احساس نیاز به امام عصر در زندگی است و تا زمانی که مردم نسبت به امام عصر احساس نیاز نکنند و تشنه امام نباشند اتفاقی نخواهد افتاد بنابراین باید تشنه باشیم و بشتابیم.

امام جمعه پیشوا همچنین با اشاره به فرا رسیدن هفته دفاع مقدس بیان کرد: 31 شهریورماه هفته دفاع مقدس و یادآور جنگ تحمیلی است که اگر چه این جنگ خسارات بسیاری بر کشور داشت اما برکات معنوی و عزّت و بزرگی را برای ملت ایران به ارمغان آورد.

باقری با اشاره به سخنانی از امام خمینی(ره) که ما انقلابمان را در جنگ صادر کردیم و اُبهت دو ابرقدرت شرق و غرب را شکستیم افزود: در باب مذاکره با آمریکا نیز قدرت عمده و اُبهت ما مدیون دوران جنگ و دفاع مقدس است.

وی بیان کرد: همان‌گونه که در جنگ ثابت کردیم که سال‌ها می‌توان در برابر ابرقدرت‌ها مقاومت کرد امروز نیز اعلام می‌‌کنیم که ملت ایران مذاکره با ذلّت را به واسطه درسی که از امام راحل و عاشورا گرفته‌ هرگز نمی‌پذیرند و امروز ملت ایران امنیت امروز کشور را مدیون جنگ است.  

امام جمعه پیشوا سپس با اشاره به حذف نام شهدا از تابلو معابر شهری افزود: منافقان داخلی ما نمی‌توانند اسم شهید را پاک کنند اگر امروز ما ایستاده‌ایم و مقاومت می‌کنیم به برکت نام شهداست و نام کوچه‌ها را به نام شهدا گذاشتیم تا راه را گم نکنیم.

باقری در پایان ضمن قدردانی از زحمات دادستان و رئیس دادگستری شهرستان پیشوا بایت پیگیری مشکل تأمین آب شهرستان خاطرنشان کرد: ما حمایت خود را از دستگاه قضایی اعلام می‌کنیم که اگر دستگاهی بخواهد کم‌کاری کند دستگاه قضایی با آن برخورد و ما نیز از دستگاه قضایی حمایت می کنیم.

خبرهای امروز

/:


بازگشت


برای ثبت نظر خود باید وارو سایت شوید ورود یا ثبت نام

خبرنگار و کاربر سبز گرامی
از اینکه در درج خبر و اظهار نظر درباره خبر 'تهران| اتهام حمله ایران به تأسیسات نفتی سعودی‌‌ها تشدید پروژه ایران‌هراسی است ' این سامانه با ما همراه هستید کمال تشکر را داریم

مدیریت و پرسنل پایگاه خبری ایرانیان سبز