cong logo
شما هنوز وارد نشده اید
*(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.) *
ارسال کننده خبر: خبر نگار سبز
جمعه ۱۳۹۸/۶/۲۹ ساعت ۱۰:۵۵
گيلان رشت
طرح جامع پدافند غیرعامل در ۳۱ استان کشور اجرا می‌شود
تعداد بازدید صفحه : 20
طرح جامع پدافند غیرعامل در ۳۱ استان کشور اجرا می‌شود
دسته بندی خبر: اجتماعی
تاریخ خبر : جمعه ۱۳۹۸/۶/۲۹ ساعت ۱۰:۵۵
گيلان ، رشت اجتماعی ایران ، سبز

معاون سازمان پدافند غیرعامل کشور از طرح جامع پدافند غیرعامل به عنوان یک نقشه راه برای هر کدام از استان‌های کشور نام برد و گفت: قرارداد تهیه طرح جامع پدافند غیرعامل ۳۱ استان منعقد شده است.

به گزارش خبرگذاری ایرانیان سبز از رشت، سردار غلامعی حیدری  امروز در جلسه شورای پدافند غیرعامل استان گیلان اظهار داشت: در حال حاضر قرارداد تهیه طرح جامع پدافند غیرعامل 31 استان کشور منعقد شده است و مراحل تدوین این طرح‌ها نیز بر اساس گزارشات ارائه شده حدود 50 درصد پیشرفت دارد.

معاون بسیج و امور استان‌های سازمان پدافند غیرعامل کشور اجرای پدافند موزاییکی در سطح استان‌ها را مورد تأکید قرار داد و عنوان کرد: با اجرای این شیوه از پدافند غیرعامل در صورت آسیب به یک بخش سایر بخش‌های دیگر می‌توانند به فعالیت خود ادامه دهند و به هیچ وجه خللی در نحوه کار آنان به وجود نمی‌آید.

سردار حیدری یکی از راهکارهای مقابله با تهدیدات دشمن را ضرورت تهیه طرح جامع پدافند غیرعامل استان‌ها خواند و تصریح کرد: در حال حاضر ظرفیت بسیار خوبی در کشور وجود دارد بنابراین باید تلاش کنیم تا با استفاده از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های موجود، تدوین طرح جامع پدافند غیرعامل استان‌ها هر چه سریع‌تر انجام شود.

وی نقش و جایگاه پدافند غیرعامل را در جامعه بسیار استراتژیک، مهم و ضروری برشمرد و در تشریح اهمیت این موضوع ابراز داشت: فرهنگ پدافند غیر عامل باید به گونه‌ای در بین مردم نهادینه شود که تمامی سطوح جامعه از آن متأثر باشند و این به غیر از انجام عملیات‌های آموزش همگانی و عمومی میسر نمی‌شود.

معاون بسیج و امور استان‌های سازمان پدافند غیرعامل کشور با تأکید بر اینکه قدرت دفاعی و توانمندی نظامی جمهوری اسلامی ایران بسیار بالا است خاطرنشان کرد: دشمن به قدرت دفاعی و نظامی کشورمان واقف است از سویی دیگر ما نیز با افرادی که امنیت ملی ایران را به خطر بیندازند به هیچ عنوان تعارفی نداریم.

سردار حیدری با اشاره به اینکه در حال حاضر تهدیدات دشمن ترکیبی، فناورانه و دانش پایه شده است اظهار داشت: بر مبنای همین اطلاعات و وضعیت موجود لازم است در همین راستا پدافندهای لازم در این حوزه متناسب باشند و از توسعه توان علمی بالایی که در کشور وجود دارد نیز نهایت استفاده و بهره‌برداری انجام شود.

استاندار گیلان نیز در این مراسم با تأکید بر اینکه اگر از ظرفیت‌های موجود در گیلان به خوبی استفاده نشود این نعمت‌ها می‌توانند به تهدید تبدیل شوند تصریح کرد: توانمندی‌های موجود در گیلان قابل انکار نیست بنابراین باید متناسب با شرایط موجود در استان همه جوانب برای اجرای طرح پدافند غیرعامل استان دیده شود.

ارسلان زارع ضرورت تسریع در تهیه طرح جامع پدافند غیرعامل استان گیلان را مورد اشاره قرار داد و با بیان اینکه تاکنون 80 درصد از طرح مذکور پیشرفت داشته و در مراحل پایانی تدوین است خاطرنشان کرد: به علت رابطه تنگاتنگ مدیرت بحران و پدافند غیرعامل لازم است ادارات کل مربوطه در گیلان با هم هماهنگی بیشتری داشته باشند.

وی پدافند غیر عامل را موضوعی کاملاً علمی دانست و ضرورت ترویج آن در سطح جامعه را مهم خواند عنوان کرد: با توجه به اینکه بخش‌های مختلف سایبری و زیستی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی مرتبط با یکدیگر هستند به همین خاطر نقش مردم در این زمینه با تقویت آموزش و فرهنگ‌سازی بسیار تاثیرگذار است.

استاندار گیلان با بیان اینکه در حال حاضر نظام سلطه و استکباب جهانی ساختار جنگ اقتصادی را دنبال می‌کند اظهار داشت: هفته پدافند غیرعامل در پیش است باید در این هفته از فرصت ترویج آموزش پدافند غیرعامل در سراسر استان گیلان با کمک و همراهی صداوسیما و اصحاب رسانه بیشتر بهره‌گیری شود.  

زارع نیاز جامعه امروزی برای آشنایی بیشتر با اهداف، رسالت و فعالیت‌های پدافند غیر عامل را مورد توجه قرار داد و افزود: پدافند غیرعامل یکی از راهبردهای اساسی و مهم برای مصون‌سازی کشور است بنابراین پیش‌بینی، پیشگیری، رصد و شناسایی انواع تهدیدات از جمله وظایف اصلی حوزه پدافند غیر عامل محسوب می‌شود.

نماینده عالی دولت در استان گیلان با بیان اینکه خباثت‌ها و تهدیدات دشمن از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی یک امر دائمی، مستمر و به صورت اشکال مختلف بوده است تصریح کرد: در این بخش نیاز است همه ما همواره با هوشیاری و پیگیری مستمر، آمادگی خود را در قالب پدافند غیرعامل حفظ کرده و گسترش دهیم.

خبرهای امروز

/:


بازگشت


برای ثبت نظر خود باید وارو سایت شوید ورود یا ثبت نام

خبرنگار و کاربر سبز گرامی
از اینکه در درج خبر و اظهار نظر درباره خبر 'طرح جامع پدافند غیرعامل در ۳۱ استان کشور اجرا می‌شود ' این سامانه با ما همراه هستید کمال تشکر را داریم

مدیریت و پرسنل پایگاه خبری ایرانیان سبز