(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.)

جشنواره گل تیم ملی نوجوانان ایران در بازی نخست؛ مالدیو تیم بی‌دفاع

جشنواره گل تیم ملی نوجوانان ایران در بازی نخست؛ مالدیو تیم بی‌دفاع

-

در روز نخست مسابقات فوتبال مقدماتی زیر ۱۶ سال آسیا در گروه سوم، ایران مالدیو را ۱۳تایی کرد و دیدار تیم‌های فلسطین و افغانستان مساوی شد.

به گزارش ایرانیان سبز از همدان، در روز نخست از مسابقات فوتبال مقدماتی نوجوانان آسیا در گروه سوم که با حضور 4 تیم ایران، مالدیو، افغانستان و فلسطین به میزبانی شهر همدان برگزار می‌شود، شامگاه چهارشنبه تیم ایران حریف خود مالدیو را 2 رقمی کرد و دیدار تیم‌های فلسطین و افغانستان مساوی شد.

مالدیو تیم بی دفاع

از ساعت 19:45 روز چهارشنبه تیم‌های ملی نوجوانان ایران و مالدیو در ورزشگاه شهید حاجی بابایی مریانج با قضاوت یوسکه آراکی از ژاپن و کمک‌های ایسایونیشی (ژاپن) و حامد طالب ( عمان) به مصاف هم رفتند که این دیدار  با برتری 13 بر صفر نوجوانان ایران به پایان رسید.

حسین عبدی سرمربی تیم ملی نوجوانان ایران تیم خود را در این دیدار با ترکیب محمد صادق صالحی، سینا قاسمی، امیر حسین ثقفی، محمدرضا صالحی، فردین بحری(از دقیقه 75 _سبحان کمالوند)، محمدرضا کوشکی، عرشیا کریمی، یادگار رستمی(از دقیقه 63_سجاد خادمی)، امید ابراهیم زاده و ایمان دانش( 62_ سجاد گل محمدی) به مصاف مالدیو فرستاد.

تیم سبزپوش مالدیو نیز با سرمربیگری محمد نظام با ترکیب یوسف یونان امیر، افصال محمد، احمد محمد، حمید حسین، محمد سعین سلیم، شیمان عبدالشکور (از دقیقه 46_ محمد ابان ابراهیم)، عیهم حمدون (از دقیقه 77_محمد فضیل)، محمد ختان آدم، حسن علی، محمدحیان حسن (از دقیقه 59– احمد رائول اسد) و اسماعیل ایکان علی در مقابل سفیدپوشان ایران صف آرایی کرد.

از همان ابتدای بازی تیم ایران بر تیم مالدیو برتری مطلق داشت و علاوه بر ایجاد فرصت‌های متعدد بر روی دروازه رقیب خود اجازه نداد برای یکبار در این نیمه بازیکنان مالدیو به دروازه صالحی دروازه‌بان ایران در این مسابقه نزدیک شوند.

گل‌های ایران را در نیمه اول بازی امیر ابراهیم زاده در دقیقه 7، یادگار رستمی در دقیقه 10 (از روی نقطه پنالتی) ، محمدمهدی محمدی در دقیقه 26، امیر ابراهیم زاده در دقیقه 27، فردین بحری در دقایق 30 و 40 و ایمان دانش در دقیقه 43 وارد دروازه مالدیو کردند تا این نیمه با برتری 7 بر صفر ایران به پایان برسد.

در نیمه دوم مسابقه نیز تغییری در روند بازی ایجاد نشد و باز هم این تیم ایران بود که به طور کامل بر توپ و میدان تسلط داشت و موفق شد 6 گل دیگر وارد دروازه حریف کند و جمع گل‌های خود را به عدد 13 برساند.

گل‌های تیم ایران را در نیمه دوم محمد مهدی محمدی در دقیقه 46، یادگار رستمی دقیقه 48، محمدرضا کوشکی دقایق 58 و 72 و امیر ابراهیم زاده در دقایق 76 و 80 به ثمر رساندند.

همچنین در دقیقه 76 محمدرضا کوشکی یک ضربه پنالتی را از دست داد و محمد ابراهیم از مالدیو نیز در دقیقه 86 با کارت قرمز داور از زمین مسابقه اخراج شد.

این پیروزی پرگل در حالی به دست آمد که مربیان تیم‌های افغانستان و فلسطین در استادیوم شهید حاجی بابایی ناظر هنرنمایی شاگردان حسین عبدی بودند.

مالدیو ضعیف نبود

سرمربی تیم ملی نوجوانان ایران پس پیروزی پر گل شاگردانش در نخستین گام از رقابت‌های مقدماتی نوجوان آسیا در نشست خبری پس از بازی اظهار داشت: این برتری پرگل ناشی از ضعف تیم مالدیو نبود بلکه تیم ایران بسیار قوی بود.

حسین عبدی افزود: در طول مسابقه تنها یک فرصت به بازیکنان مالدیو دادیم و این یک فرصت نیز نباید به بازیکن مالدیو داده می‌شد.

وی با اشاره به این که بازیکنان ایران در نیمه اول تکروی زیادی داشتند گفت: با صحبتی که در بین نیمه با بازیکنان شد در نیمه دوم بهتر کار کردیم و بازیکنان از تک‌روی پرهیز کردند.

سرمربی تیم نوجوانان ایران با اشاره به این که تفاضل گل برای ما خیلی اهمیت دارد، تصریح کرد: هر چند هدف ما پیروزی مقتدرانه در هر 3 دیدار است اما به هر حال باید گل‌های زیادی به ثمر برسانیم که اگر کار برای صعود به تفاضل گل کشید به‌خاطر یک یا دو گل زده کمتر حذف نشویم.

عبدی در رابطه با بازی تیم‌های مالدیو و افغانستان هم که پیش از دیدار ایران و مالدیو برگزار شد گفت: فلسطین و افغانستان بازی خوبی ارائه کردند و از آمادگی خوبی برخوردار بودند‌؛ به همین دلیل نباید هیچ یک از حریفان را در این مرحله دست کم بگیریم.

تا به حال چنین باختی نداشتیم

سرمربی مالدیو نیز در نشست خبری پایان مسابقه با اشاره به این که علی‌رغم بازی مقابل تیم‌هایی قوی‌تر از ایران چنین نتیجه‌ای تا به حال برای ما رقم نخورده بود اظهار داشت: باید به دنبال پیدا کردن ضعف‌های تاکتیکی تیم و حل آنها باشیم تا دیگر چنین نتیجه‌ای رقم نخورد.

محمد نظام افزود: بازیکنان ما در برابر تیم ایران پراسترس و سردرگم ظاهر شدند و دروازه‌بان ما نیز به راحتی در مقابل ضربات بازیکنان ایران تسلیم می‌شد.

وی تاکید کرد: 2 بازی دیگر در پیش داریم و نباید ناامید شویم و همچنان به صعود فکر می‌کنیم.

تساوی تیم‌های فلسطین و افغانستان

پیش از دیدار تیم‌های ایران و مالدیو تیم‌های فلسطین و افغانستان دو تیم دیگر حاضر در این گروه از ساعت 17:30 دقیقه روز چهارشنبه در ورزشگاه شهید حاجی بابایی به مصاف هم رفتند که این دیدار با تساوی 2 بر 2 به پایان رسید.

گل‌های تیم فلسطین را در این مسابقه احمد شدید در دقایق 40 و 68 به ثمر رساند و 2 گل افغانستان را نیز مجتبی امیری در دقایق 30 و 70 وارد درواز فلسطین کرد.

تیم افغانستان شامگاه سه شنبه و دیرتر از تیم‌های فلسطین و افغانستان به همدان رسیده بود و خستگی در پاهای بازیکنان این تیم کاملا مشهود بود. افغانستان پیش از شروع این مسابقات در دیداری تدارکاتی تیم ملی نوجوانان ایران را با نتیجه 2 بر یک در کشور تاجیکستان شکست داده بود.

ایران صدرنشین شد با برد پرگل ایران مقابل مالدیو و تساوی تیم‌های افغانستان و فلسطین تیم ملی نوجوانان ایران با 3 امتیاز در صدر  گروه سوم مسابقات مقدماتی زیر 16 سال آسیا ایستاد.

تیم‌های افغانستان و فلسطین با یک امتیاز در رده دوم و سوم ایستادند و تیم مالدیو نیز بدون امتیاز قعرنشین این گروه شد. در روز دوم این مسابقات جمعه 29 شهریورماه مالدیو و افغانستان از ساعت 16:45 به مصاف هم می‌روند و تیم ایران از ساعت 19:45 دقیقه در مقابل فلسطین صف‌آرایی می‌کند.- اجتماعی ایران سبز
تعداد بازدید صفحه : 45