cong logo
شما هنوز وارد نشده اید
*(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.) *
ارسال کننده خبر: خبر نگار سبز
پنجشنبه ۱۳۹۸/۶/۲۸ ساعت ۰۱:۰۵
-
امام جمعه کرمان: توجه جدی مسئولان به وحدت، خدمت و امنیت در جامعه است
تعداد بازدید صفحه : 17
امام جمعه کرمان: توجه جدی مسئولان به وحدت، خدمت و امنیت در جامعه است
دسته بندی خبر: اجتماعی
تاریخ خبر : پنجشنبه ۱۳۹۸/۶/۲۸ ساعت ۰۱:۰۵
- اجتماعی ایران ، سبز

امام جمعه کرمان با بیان اینکه یکی از زیر ساخت‌های جدی امنیت در جامعه، عدالت است و تمامی پیشرفت و موفقیت‌ها در سایه امنیت محقق می‌شود گفت: وحدت، خدمت و امنیت مباحث بسیار مهمی هستند که باید توجه جدی به این سه محور داشته باشیم.

به گزارش ایرانیان سبز از عنبرآباد، حجت‌الاسلام و المسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی صبح امروز در سومین گردهمایی علماء و سران طوایف جنوب و شرق استان کرمان که با حضور فرمانده قرارگاه منطقه‌ای قدس جنوب شرق نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع قوه قضائیه در عنبرآباد برگزار شد، اظهارداشت: یکی از زیر ساخت‌های جدی امنیت در جامعه، عدالت است.

وی با بیان اینکه در آیات و روایات دین اسلام یکی از پررنگ‌ترین دستورات برای ما حفظ وحدت بوده و قرآن در رابطه با وحدت بسیار تاکید کرده است گفت: تا امنیت نباشد ما شاهد هیچ‌گونه پیشرفتی نخواهیم بود و پیشرفت و موفقیت‌ها در سایه امنیت محقق می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با اشاره به اینکه خدمت به مردم بسیار مهم و اساسی است بیان کرد: در کتب روایی ما آمده است که اگر کسی قدمی برای امنیت و آسایش مردم بردارد آن قدم ثوابی به اندازه قدمی است که در صفا و مروه برمی‌دارد.

وی با بیان اینکه وحدت، خدمت و امنیت مباحث بسیار مهمی هستند که باید توجه جدی به این سه محور داشته باشیم یادآور شد: قبل از اسلام اگر کسی کشته می‌شد طائفه مقابل هم یک نفر را می کشتند که با ورود و ظهور اسلام  خط بطلانی بر همه این موارد کشیده شد.

علیدادی‌سلیمانی با اشاره به اینکه بخشی از زکات صرف وحدت می‌شود گفت: خدمت به مردم خیلی مهم و اساسی است که در متون روایی ما نیز به آن تاکید فراوان شده است.

وی با بیان اینکه ایجاد وحدت و صلح از مهم‌ترین دستوراتی است که به آن ماموریم و نقطه مخالف آن تفرقه و اختلاف است که  کاملا مخالف آن هستیم افزود: امیدوارم این همایش بزرگ به پیشرفت و آبادانی این منطقه کمک کند.

خبرهای امروز

/:


بازگشت


برای ثبت نظر خود باید وارو سایت شوید ورود یا ثبت نام

خبرنگار و کاربر سبز گرامی
از اینکه در درج خبر و اظهار نظر درباره خبر 'امام جمعه کرمان: توجه جدی مسئولان به وحدت، خدمت و امنیت در جامعه است ' این سامانه با ما همراه هستید کمال تشکر را داریم

مدیریت و پرسنل پایگاه خبری ایرانیان سبز