cong logo
شما هنوز وارد نشده اید
*(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.) *
ارسال کننده خبر: خبر نگار سبز
پنجشنبه ۱۳۹۸/۶/۲۸ ساعت ۱۲:۵۷
قم قم
پیوند مجدد ۱۶۰ زوج در طرح «دوباره زندگی» کمیته امداد استان قم
تعداد بازدید صفحه : 19
پیوند مجدد ۱۶۰ زوج در طرح «دوباره زندگی» کمیته امداد استان قم
دسته بندی خبر: اجتماعی
تاریخ خبر : پنجشنبه ۱۳۹۸/۶/۲۸ ساعت ۱۲:۵۷
قم ، قم اجتماعی ایران ، سبز

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: طرحی با عنوان دوباره زندگی در کمیته امداد پیگیری می‌شود و این طرح مخصوص زوج‌هایی است که متارکه کرده‌اند و امکان آشتی دوباره را دارن و در قم ۱۶۰ زوج از این خدمت برخوردار شدند.

به گزارش خبرگزاری ایرانیان سبز از قم، سید مرتضی بختیاری شامگاه چهارشنبه در دیدار آیت‌الله علوی گرگانی که در دفتر معظم له برگزار شد اظهار داشت: در کل کشور 365 هزار دانش‌آموز و 67 تا 70 هزار دانشجو تحت پوشش کمیته امداد هستند که این‌ یک ظرفیت بسیار بزرگی است که در اختیار حکومت است.

وی با بیان اینکه خیر، احسان و نیکوکاری کار ارزشمندی است که کمیته امداد در این زمینه با حمایت مراجع، علما و ائمه جمعه و جماعات اقدامات خوبی داشته است بیان کرد: مراکز نیکوکاری را در مساجد با عنوان مسجدمحوری با این نیت که کمک‌های مردم توسط اهل محل به نیازمندان داده شود راه‌اندازی کرده‌ایم.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: صندوق ولایت امام خمینی(ره) صندوق قرض‌الحسنه بوده و برای حمایت‌ها و وام‌هایی که اهدا می‌شود یک ریال هم کارمزد دریافت نمی‌کند و به لطف الهی این صندوق در 31 استان توسعه‌ یافته است.

بختیاری ادامه داد: در مقوله اشتغال و ایجاد درآمد پایدار مأموریت‌های ویژه کمیته امداد است که برای توانمندسازی سه‌پایه اساسی اشتغال‌زایی، ایجاد مسکن و فعالیت‌های فرهنگی را در نظر گرفته‌ایم و قم در این زمینه موفق بوده است.

وی افزود: سهم قم سال گذشته ایجاد هزار و 300 شغل بوده که هزار و 410 شغل ایجاد شده و سهمیه امسال هزار و 500 سهمیه اشتغال‌زایی دارند که تلاش داریم با اختصاص اعتبار بیشتر این سهمیه را دو برابر کنیم.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) عنوان کرد: اقداماتی که در زمینهٔ سرپرست‌های خانواده صورت می‌گیرد، توسط کارمندان خانم انجام می‌شود چرا که عموم سرپرستان خانوار خانم هستند و این طرح ابتدا در قم کلید خورد و سپس در کرمان و فارس انجام شد.

بختیاری عنوان کرد: کمیته امداد در زمان مسئولیت فتاح خدمات ارزشمندی انجام داده و به‌عنوان یک‌ نهاد انقلابی که از یادگارهای امام راحل بوده، منشا خدمات فراوانی بوده است.

وی با تأکید بر تکریم و حرمت‌گذاری به مشمولان کمیته امداد تصریح کرد: طرحی با عنوان دوباره زندگی در کمیته امداد نیز پیگیری می‌شود و این طرح مخصوص زوج‌هایی است که متارکه کرده‌اند و امکان آشتی دوباره را دارند، برای این زوج‌ها خدمات مالی، روانی و غیره صورت می‌گیرد و در قم 160 زوج از این خدمت برخوردار شدند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) با بیان اینکه درآمدهای کمیته امداد در شش ماه نخست سال جاری در مقایسه با مقطع مشابه سال گذشته 67 درصد افزایش یافته است، خاطرنشان کرد: سال گذشته 300 اشتغال سهم استان قم بوده که هزار و 410 اشتغال در قم ایجاد شد، این سهمیه در استان قم افزایش یافته است.

خبرهای امروز

/:


بازگشت


برای ثبت نظر خود باید وارو سایت شوید ورود یا ثبت نام

خبرنگار و کاربر سبز گرامی
از اینکه در درج خبر و اظهار نظر درباره خبر 'پیوند مجدد ۱۶۰ زوج در طرح «دوباره زندگی» کمیته امداد استان قم ' این سامانه با ما همراه هستید کمال تشکر را داریم

مدیریت و پرسنل پایگاه خبری ایرانیان سبز