cong logo
شما هنوز وارد نشده اید
*(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.) *
ارسال کننده خبر: زینب شیدایی
پنجشنبه ۱۳۹۸/۶/۲۸ ساعت ۱۲:۴۵
قم قم
صدور مجوزهای بی‌رویه نانوایی در قم مشکل ایجاد کرده است
تعداد بازدید صفحه : 12
صدور مجوزهای بی‌رویه نانوایی در قم مشکل ایجاد کرده است
دسته بندی خبر: اجتماعی
تاریخ خبر : پنجشنبه ۱۳۹۸/۶/۲۸ ساعت ۱۲:۴۵
قم ، قم اجتماعی ایران ، سبز

رئیس اتحادیه نانوایان قم با انتقاد از صدور مجوزهای تأسیس نانوایی،‌ گفت: دادن مجوزهای بی‌رویه برای احداث نانوایی سبب شده که از شهرهای دیگر به قم آمده و مجوز نانوایی بگیرند.

علی‌اکبر زارعی در گفت‌وگو با خبرنگار ایرانیان سبز در قم، با اشاره به جابه‌جایی آرد در برخی نانوایی‌ها و مصوبه اخیر شورای آرد و نان استان قم مبنی بر حمل آرد گندم از کارخانه تا نانوایی توسط اتحادیه نانوایان اظهار داشت: اگر اتحادیه دسترسی به سامانه فروش آرد کشور داشته باشد می‌توانیم بگوییم که چه کسی، چقدر آرد، از کجا گرفته است و انحصاری بودن این سامانه در اختیار شرکت غله سبب بروز برخی اتفاقات شده است.

وی خاطرنشان کرد: حمل‌ و نقل آرد نیمه‌دولتی تا پیش‌ از این مصوبه با نانوایی‌ها بود که شرکت غله جابه‌جایی آرد را به دوش نانوا می‌انداخت. البته شرکت غله گندم را از چند استان می‌آورد و می‌گویند نسبت به خرید از برخی استان‌ها مانند کردستان و مرکزی، اختیاری هم ندارند.

نظارت آن چنانی در خرید گندم از کشاورز وجود ندارد

رئیس اتحادیه نانوایان قم با بیان اینکه این گندم‌ها اصلاً کیفیت ندارد، اضافه کرد: گندم‌های واردشده به استان و گاها گندم‌های استانی کیفیت لازم را ندارند که باید به‌صورت تصادفی گندم‌ها را به آزمایشگاه ببریم و اخیراً که قدری کیفیت آرد پایین آمده،‌ می‌بینیم که گلوتنِ آن پایین است و دلیل این اتفاق، گندم جدید است.

وی یادآور شد: نظارت آن‌چنانی در بحث خرید از کشاورز وجود ندارد، هر گندمی با هر کیفیتی وارد سیلو می‌شود و این در شرایطی بوده که باید سیلو مدیریت کند که گندم با کیفیت هم وارد کند. باید دید که از گلستان چه مقدار گندم می‌آورند و آیا ترکیب گندم‌های مرغوب و با کیفیت پایین‌تر، به‌گونه‌ای است که کیفیت آرد به شرایط بهتری برسد یا خیر.

زارع با گلایه از تصمیمات دوگانه،‌ خاطرنشان کرد: یک کارخانه آرد را مجوز ندادند و گفتند که استان اشباع است، نانوایی هم بازار اشباع دارد، چرا در مورد نانوایی این اتفاق نمی‌افتد؟ در بحث نانوایی‌ها به این دلیل که تک‌محصولی هستند، رقابت جواب نمی‌دهد و فقط موجب کم شدن انگیزه می‌شود.

وی با انتقاد از صدور مجوزهای تأسیس نانوایی،‌ افزود: دادن مجوزهای بی‌رویه برای احداث نانوایی سبب شده که از شهرهای دیگر به قم آمده و مجوز نانوایی بگیرند، قم ادعای این را داشته که پایتخت نان سنگک ایران است و در همایش‌ها ثابت کردیم که این موضوع درست است ولی نباید به این اعتبار لطمه زد.


 
خبرهای امروز

/:


بازگشت


برای ثبت نظر خود باید وارو سایت شوید ورود یا ثبت نام

خبرنگار و کاربر سبز گرامی
از اینکه در درج خبر و اظهار نظر درباره خبر 'صدور مجوزهای بی‌رویه نانوایی در قم مشکل ایجاد کرده است ' این سامانه با ما همراه هستید کمال تشکر را داریم

مدیریت و پرسنل پایگاه خبری ایرانیان سبز