(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.)

۶۰ برنامه فرهنگی و هنری هفته دفاع مقدس در گیلان برگزار می‌شود

۶۰ برنامه فرهنگی و هنری هفته دفاع مقدس در گیلان برگزار می‌شود

گيلان رشت

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان گفت: ۶۰ برنامه فرهنگی و هنری در کنار ۱۰ عنوان برنامه کلان به مناسبت فرا رسیدن هفته دفاع مقدس در گیلان برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری ایرانیان سبز از رشت، فیروز فاضلی امروز در نشستی با موضوع اعلام برنامه‌های هفته دفاع مقدس که در مجتمع فرهنگی و هنری خاتم الانبیا(ع) برگزار شد اظهار داشت: به مناسبت فرا رسیدن هفته دفاع مقدس در گیلان 60 برنامه فرهنگی و هنری و 10 برنامه کلان در شهرستان‌های مختلف این استان برگزار می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه این دستگاه مدیریت کمیته فرهنگی هنری هفته بزرگداشت دفاع مقدس را بر عهده دارد عنوان کرد: اجرای شب شعر در 8 شهرستان، برگزاری نمایشگاه کتاب در 6 شهرستان، نمایشگاه عکس در 9 شهرستان و اکران فیلم در 6 شهرستان از جمله برنامه‌های این نهاد در هفته دفاع مقدس است.

فاضلی از اجرای نمایش خیابانی در 6 شهرستان گیلان به مناسبت هفته دفاع مقدس و به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سخن گفت و تصریح کرد: علاوه بر این برنامه‌ها اجرای یک دوره مسابقه کتابخوانی با موضوع دفاع مقدس و رونمایی از 2 عنوان کتاب نیز در دستور کار اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان قرار دارد.
معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان نیز در این نشست از برگزاری مراسم شهدای روحانی و طلبه شرق گیلان در 30 شهریور خبر داد و افزود: این مراسم معنوی در تاریخ یاد شده و رأس ساعت 16 در رودسر برگزار می‌شود که خانواده‌های معظم شهدا و جانبازان هم در آن شرکت فعالی دارند.

محمدرضا داوطلب برگزاری یادواره شهدا در 16 شهرستان گیلان به همراه 170 یادواره در ایام هفته دفاع مقدس را مورد اشاره قرار داد و ابراز داشت: اجرای طرح سپاس با مشارکت دستگاه‌های اجرایی گیلان، ائمه جمعه و جماعات، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و با ریاست فرمانداران نیز از دیگر برنامه‌های امسال است.

وی با بیان اینکه در هفته دفاع مقدس امسال برنامه تجلیل از خانواده‌های شهدا و ایثارگران مطابق سنوات گذشته در دستور کار قرار دارد عنوان کرد: اجرای یک دوره مسابقات والیبال نشسته نیز با مشارکت 10 تیم فعال استان در دستور کار اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان برای هفته دفاع مقدس قرار دارد.

معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان ساخت مستند مادران شهید و رونمایی از 5 عنوان فیلم کوتاه و مستند را مورد اشاره قرار داد و گفت: گیلان دارای 21 جانباز 70 درصدی دو چشم نابینا است به همین خاطر امسال یک اردو به همراه خانواده‌هایشان و با حضور نماینده ولی‌فقیه و استاندار برای آنان برگزار می‌شود.

گيلان رشت اجتماعی ایران سبز
تعداد بازدید صفحه : 58