(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.)

نمایشگاه عکس «زینب‌های خط مقدم» در گیلان برپا می‌شود

نمایشگاه عکس «زینب‌های خط مقدم» در گیلان برپا می‌شود

گيلان رشت

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری گیلان گفت: نمایشگاه عکسی با عنوان "زینب‌های خط مقدم" از ۳۱ شهریور در مجتمع فرهنگی خاتم‌الانبیاء رشت برپا می‌شود.

به گزارش خبرگزاری ایرانیان سبز از رشت، فاطمه رفیعی پیش از ظهر امروز در نشستی با موضوع اعلام برنامه‌های هفته دفاع مقدس که در مجتمع فرهنگی و هنری خاتم الانبیا(ع) برگزار شد اظهار داشت: نمایشگاه عکسی با عنوان "زینب‌های خط مقدم" از 31 شهریور به مدت 5 روز در مجتمع فرهنگی خاتم‌الانبیاء رشت برپا می‌شود.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری گیلان با بیان اینکه کسی نمی‌تواند نقش زنان و بانوان را در هشت سال دفاع مقدس نادیده بگیرد عنوان کرد: در خلال تمام سال‌های جنگ تحمیلی و دفاع مقدس همسران و مادران رزمندگان به همراه سایر بانوان در پشت جبهه‌ها حضور داشتند و میدان را به هیچ عنوان خالی نکردند.

رفیعی تقدیم هشت هزار شهید از استان گیلان را نشانه نقش بسیار مؤثر بانوان این خطه در عرصه دفاع مقدس دانست و ابراز داشت: ایجاد یک بانک اطلاعاتی دقیق و جامع از مادران شهید و بانوان ایثارگر گیلان و نحوه سبک زندگی و رفتاری آنان در دستور کار قرار دارد که مطمئناً تشکیل آن برکات بسیار فراوانی به دنبال خواهد داشت.
وی برگزاری نشست‌های تخصصی با موضوع زنان و بیان خاطرات شفاهی آنان در ایام هفته دفاع مقدس امسال را از جمله برنامه‌های دفتر امور بانوان و خانواده استانداری گیلان خواند و تصریح کرد: برای آشنایی بیشتر نسل‌های جوان با مفاهیم و ارزش‌های دفاع مقدس باید به سمت برنامه‌های هنری و رسانه‌ای حرکت کنیم.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری گیلان برگزاری تئاترهای خیابانی، نمایشگاه‌های عکس و نمایشگاه دست ساخته‌های بانوان در ایام هفته دفاع مقدس را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: به زودی در استان یک دوره مسابقه نقاشی ویژه کودکان با مشارکت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان برگزار می‌شود.

رفیعی دعوت از یک خواهر شهید که به امر نوشتن کتاب‌هایی با مضمون دفاع مقدس و جانبازان می‌پردازد را از دیگر برنامه‌های دفتر امور بانوان و خانواده استانداری گیلان دانست و گفت: استان گیلان علاوه بر یک شهید دانش‌آموز دختر در دوران انقلاب اسلامی در دفاع مقدس تعداد 33 شهید زن را تقدیم اسلام کرده است.

وی شمار مادران شهید در قید حیات گیلان را 3 هزار و 161 نفر و همسران شاهد استان را هزار و 438 نفر اعلام کرد و بیان داشت: تمامی این آمار و ارقام بیانگر نقش و جایگاه بسیار مهم بانوان خطه گیلان در عرصه پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس است بنابراین حفظ و صیانت از این ارزش‌ها باید در اولویت همه امور قرار گیرد.

گيلان رشت اجتماعی ایران سبز
تعداد بازدید صفحه : 40