(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.)

دوره‌های ویژه آموزشی برای مدیران مدارس گیلان برگزار شد

دوره‌های ویژه آموزشی برای مدیران مدارس گیلان برگزار شد

گيلان رشت

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان گفت: با توجه به آغاز سال جدید تحصیلی، دوره‌های ویژه آموزشی برای تمام مدیران مدارس گیلان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری ایرانیان سبز از رشت، نادر جهان‌آرای عصر امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش استان گیلان اظهار داشت: در چند هفته اخیر برای هر کدام از مدارس مناطق مختلف استان، ناظر تعیین کردیم که بازرسی‌های منطقه‌ای جهت میزان آمادگی مدارس برای بازگشایی را گزارش دهند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان گفت: امسال 71 درصد از دانش‌آموزان برای ادامه تحصیل رشته ریاضی، 31.73 درصد رشته علوم انسانی، 12 درصد رشته معارف اسلامی، 26.37 درصد رشته علوم تجربی و 16.25 درصد از دانش‌آموزان نیز رشته کاردانش را انتخاب کردند.

جهان‌آرای با بیان اینکه در راستای اجرای برنامه‌های نمادین برای بازگشایی مدارس و برگزاری جشن شکوفه‌ها نیز مدارس مجری این برنامه‌ها انتخاب شدند ابراز داشت: جشن شکوفه‌ها  31 شهریور ماه در گیلان برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه برخی از مدارس و هنرستان‌های گیلان نیازمند تجهیزات کارگاهی مناسب‌تری هستند که با مشخص شدن اعتبارات لازم درصدد رفع مشکلات آنها هستیم اظهار داشت‌: دوره ویژه مدیریتی نیز برای کلیه مدیران مدارس استان گیلان برگزار شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان با اشاره به اینکه مشکلات تجهیزاتی برخی مدارس شبانه‌روزی استان که خوابگاه، تخت و موکت مناسب ندارند باید برطرف شود گفت: با توجه به بازرسی‌هایی که انجام شده هم‌اکنون 95 درصد مدارس استان آماده بازگشایی برای سال جدید تحصیلی هستند.

جهان‌آرای به پروژه تقویت بنیه علمی و پژوهشی دانش‌آموزان در بیانیه گام دوم انقلاب و اختصاص اعتبار جهت تأمین و تجهیز اردوگاه‌های دانش‌آموزی در سطح استان اشاره کرد و بیان داشت: اقدامات تعمیر و تجهیز بسیاری از اردوگاه‌های دانش‌آموزی استان نیز انجام شد. گيلان رشت اجتماعی ایران سبز
تعداد بازدید صفحه : 52