cong logo
شما هنوز وارد نشده اید
*(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.) *
ارسال کننده خبر: زینب شیدایی
پنجشنبه ۱۳۹۸/۶/۲۸ ساعت ۱۱:۲۰
گيلان رشت
تجهیزات هنرستان‌های گیلان پاسخگوی نیاز دانش‌آموزان نیست
تعداد بازدید صفحه : 18
تجهیزات هنرستان‌های گیلان پاسخگوی نیاز دانش‌آموزان نیست
دسته بندی خبر: اجتماعی
تاریخ خبر : پنجشنبه ۱۳۹۸/۶/۲۸ ساعت ۱۱:۲۰
گيلان ، رشت اجتماعی ایران ، سبز

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس گفت: تجهیزات بسیاری از هنرستان‌های گیلان پاسخگوی تحصیل دانش‌آموزان نیست که باید با اختصاص اعتبار مشخص مشکلات این مدارس را برطرف کرد.

به گزارش خبرگزاری ایرانیان سبز از رشت، جبار کوچکی‌نژاد عصر امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش استان گیلان اظهار داشت: آموزش و پرورش یکی از دستگاه‌های بزرگ از لحاظ نیروی انسانی و اثرگذاری در اجتماع است و باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با بیان اینکه دانشگاه فرهنگیان گیلان از چندین لحاظ دچار ضعف شده است گفت: دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی باید موضوع نیروی انسانی را جدی بگیرند و امروز حتی در برخی هنرستان‌های گیلان از حیث تربیت نیروی انسانی با مشکل روبه‌رو هستند.

کوچکی‌نژاد افزود: یکی از مشکلات عمده آموزش و پرورش در کشور، کمبود نیروی انسانی و مباحث مربوط به آن است تا جایی که برخی از مدیران و معاونان مدارس به اجبار موظف به تدریس 6 ساعته شدند که شورای آموزش و پرورش گیلان باید این مسئله را مورد توجه ویژه قرار دهد.

عضو کمیسیون محیط‌زیست و توسعه پایدار مجلس گفت: تجهیزات بسیاری از هنرستان‌های گیلان پاسخگوی تحصیل دانش‌آموزان نیست بنابراین اگر قرار است که دانش‌آموز کاربلد در این هنرستان‌ها تربیت شود باید این گونه مشکلات برطرف شود و اعتباری جهت تکمیل امکانات هنرستان اختصاص داده شود.

نماینده مردم رشت در مجلس با بیان اینکه صندوق ذخیره فرهنگیان با همه قوانینش با بانک فرهنگیان ادغام می‌شود افزود: اقدامات لازم در رابطه با ادغام صندوق ذخیره فرهنگیان با بانک فرهنگیان انجام شده است تا فرهنگیان بتوانند وام‌های قرض‌الحسنه و دیگر امتیازات را بهتر دریافت کنند.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان گیلان نیز در این جلسه اظهار داشت: در حال حاضر حدود 144 پروژه در سطح مدارس در دست اجرا داریم و 293 خیر با ما در برخی پروژه‌ها همکاری دارند که تا امروز میزان تعهدشان بیش از 100 میلیارد تومان بود.

علی دقیق با بیان اینکه تا امروز حدود 256 پروژه با هزار و 189 تعداد کلاس توسط خیرین ساخته شد که در این راستا 54 پروژه خیرساز هم در گیلان در دست اجرا داریم ابراز داشت: تعداد پروژه‌های گرمایشی انجام شده طی سالهای 90 تا 98 نیز حدود هزار و 84 پروژه با 6 هزار و 293 کلاس بود.

وی با اشاره به اجرای طرح فراگیر مدرسه سبز در استان گیلان خاطرنشان کرد: یکی از مشکلاتی که امروز با آن روبه‌رو هستیم در رابطه با میزان اعتبارات استانی است که اگر ابلاغ نشود زمان لازم برای آغاز برخی پروژه‌های عمرانی را از دست می‌دهیم.

خبرهای امروز

/:


بازگشت


برای ثبت نظر خود باید وارو سایت شوید ورود یا ثبت نام

خبرنگار و کاربر سبز گرامی
از اینکه در درج خبر و اظهار نظر درباره خبر 'تجهیزات هنرستان‌های گیلان پاسخگوی نیاز دانش‌آموزان نیست ' این سامانه با ما همراه هستید کمال تشکر را داریم

مدیریت و پرسنل پایگاه خبری ایرانیان سبز