(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.)

ارتباط صنعت و دانشگاه مهم‌ترین دغدغه پژوهشگران در قزوین است

ارتباط صنعت و دانشگاه مهم‌ترین دغدغه پژوهشگران در قزوین است

قزوين قزوین

رئیس دانشگاه پیام نور استان قزوین گفت: با وجود این که قزوین شهری صنعتی است اما امروز ایجاد ارتباط بین صنعت و دانشگاه به یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌ها برای پژوهشگران در استان تبدیل شده است.

به گزارش خبرگزاری ایرانیان سبز از قزوین، رضا رسولی شربیانی عصر امروز در نشست خبری با رسانه‌های گروهی استان قزوین اظهار داشت: در حال حاضر صنایع استان قزوین با تشدید تحریم‌ها دچار مشکلات فراوانی در عرصه‌های مختلف هستند که توان و ظرفیت‌ فضای دانشگاهی استان قزوین توانایی پاسخگویی به بخش اعظمی از این نیازها را دارد.

وی بیان کرد: این در حالی است که با وجود رایزنی‌های مختلف ما هنوز نتوانسته‌ایم ارتباطی موثر بین صنعت و دانشگاه ایجاد کنیم و با وجود تاسیس خانه صنعت و دانشگاه در دانشگاه پیام نور استان قزوین نتیجه دلخواه در این حوزه حاصل نشده است.

رئیس دانشگاه پیام نور استان قزوین افزود: صنعت استان به توان پژوهشگران و محققین قزوینی اعتماد ندارد و گاهی مشاهده می‌شود مشکلات پژوهشی خود را به محققین خارج از استان می‌سپارند که برای استان دانشگاهی قزوین زیبنده نیست.

رسولی شربیانی گفت: در حال حاضر بیش از 8 هزار دانشجو در مقاطع مختلف کارشناسی و کارشناسی ارشد در این مراکز دانشگاهی پیام نور قزوین تحصیل می‌کنند که هر ساله تعداد قابل توجهی طرح پژوهشی، پایانه نامه کاربردی و تحقیق توسط این دانشجویان تولید و در اختیار جامعه دانشگاهی کشور قرار می‌گیرد.

وی تصریح کرد: 9 مرکز دانشگاهی در استان قزوین فعال است که در مجموع بیش از 137 رشته تحصلی در مقاطع مختلف در این دانشگاه‌ها تدریس می‌شود.

رئیس دانشگاه پیام نور استان قزوین بیان کرد: با هماهنگی‌های انجام شده در تلاشیم تا در سال تحصیلی آینده بتوانیم 10 رشته در کارشناسی ارشد و 2 رشته جدید در مقطع دکتری در دانشگاه‌های پیام نور استان قزوین داشته باشیم.

شربیانی خاطرنشان کرد: در حال حاضر ظرفیت ایجاد رشته‌های جدید در دانشگاه‌های پیام نور استان قزوین وجود دارد و همین زیرساخت‌ها موجب شده است تا امیدوار باشیم در سال آینده بتوانیم مجوز ایجاد این رشته‌ها را کسب کنیم.

وی افزود: این دانشگاه در حال حاضر بیش از 72 عضو هیئت علمی فعال دارد که در امر آموزش در مراکز پیام نور استان قزوین فعالیت می‌کنند.

رئیس دانشگاه پیام نور استان قزوین گفت: کیفیت آموزش‌های ارائه شده در دانشگاه پیام نور به دلیل کتاب محور بودن، آزمون‌های متمرکز و شیوه‌های تدریس موجب شده است تا هر ساله تعداد زیادی از پذیرفته شدگان آزمون‌های تحصیلات تکمیلی در کشور از دانش آموختگان این دانشگاه باشند.

شربیانی عنوان کرد: نزدیک به 30 درصد پذیرفته شدگان تحصیلات تکمیلی در کشور از فارغ التحصیلان این دانشگاه بوده است که افتخاری برای ما در این مجموعه آموزشی است.قزوين قزوین اجتماعی ایران سبز
تعداد بازدید صفحه : 64