cong logo
شما هنوز وارد نشده اید
*(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.) *
ارسال کننده خبر: خبر نگار سبز
دوشنبه ۱۳۹۸/۶/۱۱ ساعت ۰۱:۱۲
اردبيل اردبيل
بیش از ۳۵ ویژه برنامه ماه محرم برای بانوان در اردبیل اجرا می‌شود
تعداد بازدید صفحه : 15
بیش از ۳۵ ویژه برنامه ماه محرم برای بانوان در اردبیل اجرا می‌شود
دسته بندی خبر: اجتماعی
تاریخ خبر : دوشنبه ۱۳۹۸/۶/۱۱ ساعت ۰۱:۱۲
اردبيل ، اردبيل اجتماعی ایران ، سبز

شهردار اردبیل با بیان اینکه بیش از ۳۵ ویژه برنامه ماه محرم برای بانوان در اردبیل اجرا می‌شود گفت: فرهنگسراهای شهرداری اردبیل با بیش از ۳۵ برنامه فرهنگی و مذهبی در ایام محرم میزبان بانوان عزادار حسینی است.

به گزرش خبرنگار ایرانیان سبز از اردبیل، حمید لطف‌اللهیان پیش از ظهر امروز در جلسه تشریح برنامه‌های کمیسیون امور بانوان شهرداری اردبیل اظهار داشت:  بیش از 35 برنامه مذهبی فرهنگی برای بانوان عزادار حسینی در فرهنگسراها در نظر گرفته شده و در ایام دهه محرم در حال برگزاری است.

وی با بیان اینکه ترویج فرهنگ عاشورایی و تبیین فلسفه عاشورا برای بانوان نیز ضروری است، افزود: بانوان با مراجعه به نزدیک‌ترین فرهنگسرای  محل زندگی خود، می‌توانند در این برنامه‌ها شرکت کنند.

لطف‌اللهیان بیان کرد: نمایشگاه عکس به مناسبت ایام سوگواری اباعبدالله الحسین(ع)، روایتگری محرم، مسابقه نقاشی با موضوع محرم، درس‌هایی از عاشورا، مداحی و قرائت زیارت عاشورا، ورکشاپ هنری با موصوع محرم و سوگواره شعر عاشورایی از جمله ویژه برنامه هایی است که در فرهنگسراهای شهرداری اردبیل در حال اجرا است.

شهردار اردبیل با اشاره به اینکه ویژه برنامه زنان عاشورایی با هدف نقش زنان در نهضت امام حسین(ع) نیز در حال اجرا است، گفت: کارگاه آموزشی سیری از اخلاق نبوی در مکتب زندگی امام حسین(ع) نیز از دیگر برنامه‌هایی اجرایی در دهه محرم است.

وی در مورد اجرای طرح پاکبانان محرم برای پنجمین سال متوالی گفت: سازمان‌های مردم‌نهاد در تمامی برنامه‌های فرهنگی مجموعه شهرداری اردبیل مشارکت داشته و امسال نیز آنها با اجرای این طرح فرهنگی نشان می‌دهند که طرح پاکبانان محرم، مشارکت تشکل‌های مردمی را در شهر ارتقا داده است و نمود بارزی از مشارکت سازمان‌های مردم نهاد در مدیریت شهری است.

لطف‌اللهیان با بیان اینکه همزمان با تاسوعا و عاشورای حسینی، غرفه‌های فرهنگی متعددی در سطح شهر با هدف فرهنگ‌سازی و ارائه خدمت به عزاداران حسینی با مشارکت سازمان‌های مردم‌نهاد برپا می‌شود افزود: محوطه پیاده راه اسفریس به عنوان مسیر اصلی عزاداری عزاداران حسینی و شهیدگاه نیز به‌ منظور برگزاری نماز ظهر عاشورا آماده‌سازی شده است.

شهردار اردبیل با قدردانی از عموم جوانان و خادمان حسینی که به عنوان پاکبان محرم در ایام تاسوعا و عاشورا شهر را پاک‌سازی خواهند کرد، گفت: حجم ارائه خدمات در این ایام بیشتر شده و نظافت و پاکسازی شهر بر عهده نیروهای شهرداری بوده و این حرکت جوانان صرفا فرهنگ‌سازی است.

خبرهای امروز

/:


بازگشت


برای ثبت نظر خود باید وارو سایت شوید ورود یا ثبت نام

خبرنگار و کاربر سبز گرامی
از اینکه در درج خبر و اظهار نظر درباره خبر 'بیش از ۳۵ ویژه برنامه ماه محرم برای بانوان در اردبیل اجرا می‌شود' این سامانه با ما همراه هستید کمال تشکر را داریم

مدیریت و پرسنل پایگاه خبری ایرانیان سبز