cong logo
شما هنوز وارد نشده اید
*(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.) *
ارسال کننده خبر: خبر نگار سبز
دوشنبه ۱۳۹۸/۶/۱۱ ساعت ۱۲:۱۰
گيلان رشت
استفاده از آبیاری نوین در باغات چای گیلان و مازندران افزایش یافت
تعداد بازدید صفحه : 15
استفاده از آبیاری نوین در باغات چای گیلان و مازندران افزایش یافت
دسته بندی خبر: کشاورزی
تاریخ خبر : دوشنبه ۱۳۹۸/۶/۱۱ ساعت ۱۲:۱۰
گيلان ، رشت کشاورزی ایران ، سبز

رئیس سازمان چای کشور افزایش سطوح باغاتی که در آن‌ها از شیوه آبیاری نوین استفاده می‌شود را مورد اشاره قرار داد و گفت: ۸۶۴ هکتار از باغات چای کشور هم‌اکنون به روش نوین آبیاری می‌شوند.

حبیب جهانساز در گفت‌وگو با خبرنگار ایرانیان سبز در رشت، جلوگیری از هدر رفت منابع آب در کنار بهبود وضعیت آبیاری باغات چای و افزایش بهره‌وری را از مزیت‌های روش آبیاری نوین دانست و اظهار داشت: در حال حاضر و با تلاش سازمان چای چیزی معادل 864 هکتار از باغات چای کشور هم‌اکنون به روش نوین آبیاری می‌شوند.

رئیس سازمان چای کشور افزایش ضریب مکانیزاسیون را از دیگر برنامه‌های این سازمان اعلام کرد و بیان داشت: بهره‌گیری از فناوری‌های نوین از جمله انواع ماشین‌آلات هرس و برگ چین و زمینه‌سازی برای تحقق آن موضوعی است که به عنوان یکی از اولویت‌های این سازمان پیگیری می‌شود.

جهانساز با بیان اینکه چایکاران گیلانی و مازندرانی از آغاز اردیبهشت تاکنون 103 هزار تن برگ سبز چای از باغات خود برداشت کرده‌اند ابراز داشت: طبق آمارها و گزارشات موجود معادل 53 درصد از این برگ‌های سبز تحویل داده شده به کارخانجات فرآوری و چایسازی درجه یک و مابقی نیز درجه 2 هستند.

وی روند پرداخت مطالبات چایکاران را مورد اشاره قرار داد و با تأکید بر اینکه تاکنون معادل 204 میلیارد تومان از 288 میلیارد تومان مطالبات کشاورزان به حسابشان واریز شده است افزود: مابقی مطالبات معوقه کشاورزان چایکار دو استان گیلان و مازندران پس از تأمین منابع مالی آن تدریجاً به آنان پرداخت می‌شود.

رئیس سازمان چای کشور از تولید بیش از 23 هزار تن چای خشک در سطح کارخانجات فرآوری و چایسازی گیلان و مازندران خبر داد و عنوان کرد: در صورت مناسب بودن شرایط جوی تا 30 مهر و احتمال برداشت 15 هزار تن برگ سبز چای دیگر توسط کشاورزان چایکار، میزان تولید چای خشک نیز افزایش پیدا می‌کند.

جهانساز خرید بیش از 103 هزار تن برگ سبز چای از چایکاران گیلانی و مازندرانی را از آغاز اردیبهشت تاکنون مورد توجه قرار داد و گفت: افزایش قیمت خرید تضمینی برگ سبز چای تأثیر خوبی در افزایش رضایتمندی چایکاران از یک سو و ایجاد رغبت بیشتر در آنان جهت احیاء باغات چای نسبت به سال گذشته داشته است.


بازگشت


برای ثبت نظر خود باید وارو سایت شوید ورود یا ثبت نام

خبرنگار و کاربر سبز گرامی
از اینکه در درج خبر و اظهار نظر درباره خبر 'استفاده از آبیاری نوین در باغات چای گیلان و مازندران افزایش یافت' این سامانه با ما همراه هستید کمال تشکر را داریم

مدیریت و پرسنل پایگاه خبری ایرانیان سبز