cong logo
شما هنوز وارد نشده اید
*(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.) *
ارسال کننده خبر: خبر نگار سبز
دوشنبه ۱۳۹۸/۶/۴ ساعت ۰۱:۳۵
تهران تهران
ابوترابی‌فر: مشکلات کشور با تصمیم گیری علمی مدیران برطرف می‌شود
تعداد بازدید صفحه : 19
ابوترابی‌فر: مشکلات کشور با تصمیم گیری علمی مدیران برطرف می‌شود
دسته بندی خبر: اجتماعی
تاریخ خبر : دوشنبه ۱۳۹۸/۶/۴ ساعت ۰۱:۳۵
تهران ، تهران اجتماعی ایران ، سبز

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه علم باید مبنای تصمیم‌گیری در کشور باشد گفت: اگر مدیران بر مبنای علمی تصمیم بگیرند در فاصله کوتاهی مشکلات کشور برطرف می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایرانیان سبز از تهران، حجت‌الاسلام والمسلمین علی‌اکبر ابوترابی‌فر عصر امروز در اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با اشاره به اینکه کتاب نقش محوری در رشد و پیشرفت حیات انسان ایفا می‌کند اظهار داشت: اینکه دانش بشر متراکم و انباشته شده و با سرعت مسیر تکامل و تعالی را طی می‌کند دستاورد کتاب است‌.

وی افزود: نخستین آیه‌ای که بر پیامبر اکرم(ص) نازل شده ناظر به قرائت و خواندن است که نشان می‌دهد دین اسلام با قرائت و خواندن، پیام خود را برای بشر آورده است.

امام جمعه موقت تهران بیان کرد: در کل عالم هستی تنها موجودی که قدرت نوشتن دارد انسان است که خداوند این مقام را به انسان داده است تا به واسطه قلمش شاگرد خداوند شود و چه افتخاری بالاتر از اینکه امروز معجزه پیامبر اسلام(ص) کتاب قرآن و دانش و علم است.

ابوترابی‌فرد با بیان اینکه اُنس با کتاب افتخار مسلمانان است گفت: اگر میزان خواندن قرآن محاسبه شود سطح مطالعه در کشورهای اسلامی به میزان قابل توجهی ارتقا پیدا می‌کند که با مطالعه قرآن با قلم و نوشتن می‌توان ارتباط و اُنس پیدا کرد.

وی سپس با اشاره به اینکه جامعه اسلامی شایسته این است که مطالعه کتاب برای افزایش دانش و معرفت در اولویت قرار گیرد عنوان کرد: مهم‌ترین رسالت دانش این است که بدون علم سخن نگوییم، تصمیم نگیریم و اقدامی نکنیم و در منزلت علم همین بس که حرکتی بدون علم نداشته باشیم که هر اقدامی بر مبنای علم قطعاً به نتیجه مناسب می‌رسد.

امام جمعه موقت تهران در پایان خاطرنشان کرد: اگر مدیران بر مبنای علمی تصمیم بگیرند در فاصله کوتاهی مشکلات کشور برطرف می‌شود؛ از اینرو دانش‌اندوزی نه برای کتاب نوشتن و مدرک گرفتن بلکه برای تصمیم‌گیری بر مبنای علم است بنابرابن باید با کتاب و قرآن برای ارتقا علم و معرفت مأنوس شد.

خبرهای امروز

/:


بازگشت


برای ثبت نظر خود باید وارو سایت شوید ورود یا ثبت نام

خبرنگار و کاربر سبز گرامی
از اینکه در درج خبر و اظهار نظر درباره خبر 'ابوترابی‌فر: مشکلات کشور با تصمیم گیری علمی مدیران برطرف می‌شود' این سامانه با ما همراه هستید کمال تشکر را داریم

مدیریت و پرسنل پایگاه خبری ایرانیان سبز