cong logo
شما هنوز وارد نشده اید
*(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.) *
ارسال کننده خبر: خبر نگار سبز
دوشنبه ۱۳۹۸/۶/۴ ساعت ۰۱:۱۰
اصفهان اصفهان
معاون استاندار اصفهان در پاسخ به تسنیم:کارگو ترمینال فرودگاه اصفهان افتتاح می‌شود
تعداد بازدید صفحه : 18
معاون استاندار اصفهان در پاسخ به تسنیم:کارگو ترمینال فرودگاه اصفهان افتتاح می‌شود
دسته بندی خبر: فرهنگی
تاریخ خبر : دوشنبه ۱۳۹۸/۶/۴ ساعت ۰۱:۱۰
اصفهان ، اصفهان فرهنگی ایران ، سبز

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان از بهره‌برداری از کارگو ترمینال فرودگاه شهید بهشتی اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایرانیان سبز از اصفهان در جریان سفر رئیس‌جمهوری به فرانسه در سال 94 طرح توسعه فرودگاه بین‌المللی شهید بهشتی اصفهان بین شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی کشور و شرکت مهندسی وینسی فرانسه منعقد شد.

بر این اساس قرار بود در مرحله نخست ترمینال فرودگاه اصفهان در 21 تا 25 هزار مترمربع و در مرحله دوم ترمینالی به مساحت 35 هزار مترمربع در این فرودگاه احداث شود و گنجایش پارکینگ فرودگاه اصفهان نیز به 2 برابر میزان فعلی افزایش یابد، اما با اعمال تحریم‌های جدید علیه کشورمان شرکت فرانسوی از این کار انصراف داد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان در پاسخ به خبرنگار تسنیم در اصفهان، درباره سرنوشت طرح توسعه فرودگاه شهید بهشتی اظهار داشت: در گذشته تمام تفاهم‌نامه‌های لازم با شرکت وینسی فرانسه منعقد شد که پس از برجام هم به خوبی پیش می‌رفت و داشت منجر به عقد قرارداد برای توسعه فرودگاه اصفهان در 400 هکتار می‌شد.

حجت‌الله غلامی افزود: اما پس از خروج آمریکا از برجام و اعمال تحریم‌های جدید علیه کشورمان شرکت فرانسوی وینسی انصراف خود را اعلام کرد، ولی ما کار را رها نکردیم و کار انتقال زمین 400 هکتاری از ارتش به فرودگاه اصفهان قطعی شده است.

وی با بیان اینکه طرح توسعه فرودگاه اصفهان توسط سرمایه‌گذار داخلی انجام می‌شود، ادامه داد: روز گذشته جلسه‌ای در این خصوص برگزار شد و سرمایه‌گذاری که قصد دارد در یکی از شهرهای اطراف اصفهان که توجیه اقتصادی چندانی هم ندارد سرمایه‌گذاری کند را ترغیب کردیم تا این کار را در شهر اصفهان پیگیری کند.

همچنین معاون ‌عمرانی استانداری اصفهان نیز در این خصوص اظهار داشت: کارگو ترمینال که دریچه‌ای برای صادرات محصولات کشاورزی و گل و گیاه و واردات نیازهای استان است ظرف هفته جاری یا حداکثر هفته آینده در فرودگاه شهید بهشتی اصفهان افتتاح می‌شود و می‌تواند تحولی بزرگ در زمینه صادرات و واردات ایجاد کند.

حجت‌الله غلامی افزود: ترمینال CIP نیز برای استفاده تجار و بازرگانان در فرودگاه اصفهان راه‌اندازی شده است.

خبرهای امروز

/:


بازگشت


برای ثبت نظر خود باید وارو سایت شوید ورود یا ثبت نام

خبرنگار و کاربر سبز گرامی
از اینکه در درج خبر و اظهار نظر درباره خبر 'معاون استاندار اصفهان در پاسخ به تسنیم:کارگو ترمینال فرودگاه اصفهان افتتاح می‌شود' این سامانه با ما همراه هستید کمال تشکر را داریم

مدیریت و پرسنل پایگاه خبری ایرانیان سبز