cong logo
شما هنوز وارد نشده اید
*(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.) *
ارسال کننده خبر: خبر نگار سبز
دوشنبه ۱۳۹۸/۶/۴ ساعت ۱۲:۵۸
اصفهان اصفهان
مشارکت اصفهانی‌ها در جشن عاطفه‌ها؛ ۷ شهریورماه آغاز مهری دوباره
تعداد بازدید صفحه : 11
مشارکت اصفهانی‌ها در جشن عاطفه‌ها؛ ۷ شهریورماه آغاز مهری دوباره
دسته بندی خبر: فرهنگی
تاریخ خبر : دوشنبه ۱۳۹۸/۶/۴ ساعت ۱۲:۵۸
اصفهان ، اصفهان فرهنگی ایران ، سبز اصفهان

زمان زیادی به ماه مهر نمانده است، خانواده‌ها در تکاپوی تهیه ملزومات مدارس فرزندان خود هستند اما بسیاری از خانواده‌ها از عهده تامین حتی کوچکترین وسایل دانش‌آموز خود برنمی‌آیند و چشم انتظار کمک هم‌نوعان خود هستند.

به گزارش خبرنگار ایرانیان سبز از اصفهان، احسان و نیکوکاری یکی از خصایص ویژه ایرانی‌هاست، وقتی پای نیازمند و نیازهایشان به میان می‌آید خیران و مردم بسیاری دست به‌کار و یاریگر می‌شوند. همدلی با دانش‌آموزان و دانشجویان نیازمند یکی از اقداماتی است که در آستانه ماه مهر توسط ایرانی‌ها انجام می‌شود و همه ساله کمک‌های نقدی و غیرنقدی بسیاری روانه صندوق‌های عاطفه‌ها و پایگاه‌های از پیش تعیین شده می‌شود.

مرحله نخست جشن عاطفه‌ها امسال نیز از 7 شهریور همزمان با سراسر کشور در اصفهان برگزار می‌شود و کمک‌های جمع‌آوری شده به دست دانشجویان و دانش‌آموزان نیازمند می‌رسد.

مرحله دوم جشن عاطفه‌ها نیز دهم مهر در مدارس سراسر استان اصفهان برگزار می‌شود و کمک‌های بیشتری در این زمان جمع شده و به دست دانش‌آموزان نیازمند همان مدرسه و منطقه خواهد رسید.

شرکت در جشن عاطفه‌ها یک وظیفه انسانی است؛ خیران در کنار نیازمندان هستند

رسولی از شهروندان اصفهانی در مورد جشن عاطفه‌ها به خبرنگار تسنیم گفت: جشن عاطفه‌ها سنت حسنه‌‌ای است که توسط ما ایرانی‌ها هر سال قبل از ماه مهر انجام می‌شود و هر چه از دستمان برمی‌آید برای کمک به دانش‌آموزان و دانشجویان نیازمند انجام می‌دهیم. یک فرد خیر را می‌شناختم که نه تنها به دانش‌آموزان بلکه به بسیاری از افراد نیازمند کمک می‌کرد، هر زمان که پولی به دست می‌آورد ابتدا سهم نیازمندان را کنار می‌گذاشت و سپس به خانواده و دیگر امور زندگی‌اش می‌پرداخت؛ خدا هم هوایش را داشت و مال بسیاری نصیب او کرده بود.

وی ادامه داد: چقدر خوب است که مال و پول دست افرادی باشد که دست دهنده داشته باشند و هوای دیگران را هم داشته باشند. به نیازمندان کمک کنند تا خدا هم به مال آنها برکت بدهد، آن فرد خیر از دنیا رفته است اما تا جایی که شنیده‌ام همسرش این کار را ادامه داده است و به وصیت آن خیر عمل می‌کند.

خانم کرمی نیز در مورد شرکت در جشن عاطفه‌ها گفت: شرکت در جشن عاطفه‌ها وظیفه انسانی هر کسی است که توانایی مالی دارد، همه ما که توانایی داریم باید سهم نیازمندان را هم بپردازیم، چرا که دستور دین‌مان است و چقدر خوب است که دین ما سفارش نیازمندان را کرده است.

وی افزود: استان اصفهان خیران و افراد نیکوکار بسیاری دارد که در هر شرایطی دست نیازمندان را می‌گیرند و به کمک آنها می‌روند اما به همان نسبت هم نیازمندانی دارد که نیاز به یاری دارند. من از همه همشهریانم می‌خواهم که هوای اقشار ضعیف جامعه را داشته باشند و نگویند وظیفه من نیست و مسئولان و دولت باید به فکر باشند، درست است که وظیفه دولت و مسئولان هم هست اما ما وظیفه انسانی خودمان را انجام دهیم و در کنار افرادی قرار بگیریم که آینده این مملکت را در دست دارند.
 

مشارکت مثال زدنی اصفهانی‌ها در جشن عاطفه‌ها

قائمی نیز گفت: در این شرایط سخت اقتصادی تنها کاری که از دستمان برمی‌آید کمک به کسانی است که از عهده تامین مخارج فرزندان خود برنمی‌آیند، هزینه‌های دانش‌آموزان بسیار زیاد است که حتی بسیاری از خانواده‌های متوسط هم از عهده آن برنمی‌آیند پس به این فکر کنیم که یک خانواده نیازمند چگونه می‌تواند فرزند خود را به مدرسه بفرستد وقتی هیچ کدام از وسایل مورد نیازش را نمی‌تواند برایش تهیه کند.

وی افزود: ما باید هوای همدیگر را داشته باشیم، همان‌طور که دلمان می‌خواهد بچه‌های خودمان با بهترین وسایل و امکانات به مدرسه بروند به فکر دانش‌آموزان نیازمند هم باشیم و سهمی را به آنها اختصاص دهیم، البته مردم اصفهان در این نوع برنامه‌ها مشارکت بسیار خوبی دارند. می‌توانم بگویم که مشارکت اصفهانی‌ها در جشن عاطفه‌ها مثال زدنی است و امیدوارم امسال نیز این اتفاق رقم بخورد.

بیش از 20 هزار دانش‌آموز و دانشجو به بسته حمایتی نیاز دارند

مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان نیز با بیان اینکه جشن عاطفه از 7 شهریورماه در دو مرحله آغاز می‌شود، گفت: جشن عاطفه‌ها برای حمایت از 20 هزار و 492 دانش‌آموز و دانشجوی نیازمند زیر پوشش استان اصفهان برگزار می‌شود.

محمدرضا متین‌پور افزود: جشن عاطفه‌ها امسال با شعار «با رنگ مهر، رویایی را بسازیم» در اصفهان برگزار می‌شود و از مردم نیکوکار اصفهان دعوت می‌کنیم در این جشن ما را یاری کنند.

وی گفت: کمیته امداد برای فراهم کردن اقلام مورد نیاز دانش‌آموزان مانند کیف، کفش، پوشاک، نوشت‌افزار و هزینه کتاب‌های درسی به دنبال تهیه بسته حمایتی به ارزش 400 هزار تومان است و برای این کار به کمک گسترده مردم اصفهان در جشن عاطفه‌ها نیاز داریم.

جشن عاطفه‌ها بهانه‌های است برای حضور در کنار افراد توان‌مندی که آینده‌ساز این کشور هستند و در صورتی که از آنها حمایت شود می‌توانند با خاطری آسوده‌تر به ادامه تحصیل بپردازند. دست نیاز دانش‌آموزان و دانشجویان مستعد را بگیریم و در ادامه مسیر یاری‌شان کنیم.


بازگشت


برای ثبت نظر خود باید وارو سایت شوید ورود یا ثبت نام

خبرنگار و کاربر سبز گرامی
از اینکه در درج خبر و اظهار نظر درباره خبر 'مشارکت اصفهانی‌ها در جشن عاطفه‌ها؛ ۷ شهریورماه آغاز مهری دوباره' این سامانه با ما همراه هستید کمال تشکر را داریم

مدیریت و پرسنل پایگاه خبری ایرانیان سبز