cong logo
شما هنوز وارد نشده اید
*(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.) *
ارسال کننده خبر: زینب شیدایی
دوشنبه ۱۳۹۸/۶/۴ ساعت ۱۲:۳۴
گيلان رشت
تجهیز اراضی شالیکاری گیلان به علت کمبود اعتبارات طبق برنامه‌ریزی‌ها پیش نرفت
تعداد بازدید صفحه : 19
تجهیز اراضی شالیکاری گیلان به علت کمبود اعتبارات طبق برنامه‌ریزی‌ها پیش نرفت
دسته بندی خبر: اجتماعی
تاریخ خبر : دوشنبه ۱۳۹۸/۶/۴ ساعت ۱۲:۳۴
گيلان ، رشت اجتماعی ایران ، سبز رشت

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان گفت: عملیات تجهیز اراضی شالیکاری گیلان در سال‌های اخیر به علت کمبود اعتبارات طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده پیش نرفته است.

به گزارش خبرنگار ایرانیان سبز از رشت، علی اوسط اکبری‌مقدم صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بر اساس مصوبات دور نخست سفر رئیس جمهور به گیلان قرار بود هر ساله 10 هزار هکتار از اراضی شالیکاری گیلان تجهیز شود اما به علت کمبود اعتبارات و منابع تخصیصی این برنامه در استان به خوبی پیش نرفته است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان تجهیز 50 هزار هکتار از اراضی شالیزاری این استان در عرض 5 سال را از مصوبات سفر نخست رئیس جمهور اعلام کرد و افزود: همانطور که بیان شد به علل‌های ذکر شده ما موفق به انجام تمام این برنامه نشدیم و تنها 16 هزار هکتار از اراضی شالیکاری گیلان استان تجهیز شدند.

اکبری‌مقدم عدم اطلاع‌رسانی و مقاومت مردم را در کنار عدم تخصیص منابع لازم از مهم‌ترین دلایل اجرایی نشدن تجهیز 50 هزار هکتار از اراضی شالیزاری استان گیلان اعلام کرد و بیان داشت: هم‌اینک با اطلاع‌رسانی‌های انجام شده مردم استان از تجهیز اراضی خود استقبال می‌کنند و این مشکل به خوبی برطرف شده است.

وی با بیان اینکه از 420 هزار هکتار اراضی کشاورزی گیلان 238 هزار هکتار آن مخصوص برنجکاری است ابراز داشت: در حال حاضر 180 هزار هکتار از اراضی شالیکاری گیلان قابلیت تجهیز و نوسازی را دارند و طبق گزارشات سازمان جهاد کشاورزی استان تاکنون این عملیات در سطح 80 هزار هکتار از اراضی آن به اتمام رسیده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان هدفگذاری جهت اجرای عملیات تجهیز اراضی در سطح 20 هزار هکتار دیگر از شالیزارهای این استان را مورد تأکید قرار داد و اظهار داشت: در سفر رئیس جمهور به استان گیلان با پیگیری‌های انجام شده معادل 200 میلیارد تومان برای اجرای این برنامه اختصاص داده شد.

اکبری‌مقدم با بیان اینکه استان گیلان منطقه صنعتی محسوب نمی‌شود و صنعت بعد از بخش کشاورزی و گردشگری در اولویت‌های بعدی این استان جهت توسعه و پیشرفت قرار دارد عنوان کرد: با تمام این‌ها استان گیلان بر اساس آخرین گزارشات و برآوردهای انجام شده در حوزه صنعت هم‌اکنون جزء 10 استان اول کشور است.

خبرهای امروز

/:


بازگشت


برای ثبت نظر خود باید وارو سایت شوید ورود یا ثبت نام

خبرنگار و کاربر سبز گرامی
از اینکه در درج خبر و اظهار نظر درباره خبر 'تجهیز اراضی شالیکاری گیلان به علت کمبود اعتبارات طبق برنامه‌ریزی‌ها پیش نرفت' این سامانه با ما همراه هستید کمال تشکر را داریم

مدیریت و پرسنل پایگاه خبری ایرانیان سبز