cong logo
شما هنوز وارد نشده اید
*(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.) *
ارسال کننده خبر: زینب شیدایی
دوشنبه ۱۳۹۸/۶/۴ ساعت ۱۲:۲۴
گيلان رشت
شاخص تصفیه فاضلاب شهری در گیلان ۱۶ درصد پایین‌تر از میانگین کشوری است
تعداد بازدید صفحه : 16
شاخص تصفیه فاضلاب شهری در گیلان ۱۶ درصد پایین‌تر از میانگین کشوری است
دسته بندی خبر: اقتصادی
تاریخ خبر : دوشنبه ۱۳۹۸/۶/۴ ساعت ۱۲:۲۴
گيلان ، رشت اقتصادی ایران ، سبز رشت اخرین ، اخبارگیلان

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری گیلان گفت: شاخص تصفیه فاضلاب شهری در سطح کشور حدود ۵۱ درصد است اما این شاخص در گیلان با ۱۶ درصد کاهش حدود ۳۵ درصد برآورد می‌شود

به گزارش خبرنگار ایرانیان سبز از رشت، سیدمحسن حسینی صبح امروز در جمع خبرنگاران شاخص تصفیه فاضلاب شهری در سطح کشور را حدود 51 درصد اعلام کرد و اظهار داشت: این شاخص در استان گیلان 35 درصد برآورد می‌شود که امیدواریم با اجرای پروژه‌ها و با احداث تصفیه‌خانه‌های جدید این شاخص ارتقاء پیدا کند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری گیلان شاخص بهره‌مندی از آب شرب بهداشتی در کل کشور و گیلان را مورد مقایسه قرار داد و عنوان کرد: در بخش آب شرب میانگین کشوری حدود 99.6 درصد است در حالی‌که این آمار در استان گیلان هم‌اینک به سطح 99.93 درصد رسیده است که آمار قابل قبولی به شمار می‌آید.

حسینی با بیان اینکه در بخش جمع‌آوری فاضلاب شهری نیز گیلان از میانگین کشوری بالاتر است تصریح کرد: میانگین کشوری در این بخش حدود 51 درصد اعلام شده است که استان گیلان با یک جهش خیلی خوب هم اینک به سطح 69 درصد رسیده که البته با افتتاح پروژه‌های جدید این آمار نیز به زودی ارتقاء پیدا خواهد کرد.

وی از 11 پروژه در حال اجرای شرکت آب و فاضلاب شهری گیلان و اخذ کد اجرایی برای اجرای یکسری طرح در سطح 6 شهر دیگر این استان خبر داد و بیان داشت: شاخص آب آشامیدنی باکیفیت، تصفیه و جمع‌آوری فاضلاب در بخش شهری استان گیلان در صورت بهره‌برداری از پروژه‌های در حال اجرا یقیناً افزایش پیدا می‌کند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری گیلان با بیان اینکه این شرکت روز گذشته 33 پروژه خود را به مناسبت فرا رسیدن هفته دولت به صورت همزمان افتتاح کرده است اظهار داشت: ارزش ریالی این تعداد طرح 226 میلیارد ریال بوده است که با افتتاح آن‌ها 2 هزار خانوار گیلانی تحت پوشش قرار گرفتند.

حسینی تأثیر عمده پروژه‌های افتتاح شده امسال شرکت آب و فاضلاب شهری گیلان را بیشتر در حوزه ارتقاء خدمات و بهبود کیفیت آب آشامیدنی اعلام کرد و افزود: ضریب بهره‌مندی آب شرب گیلان در بخش شهری هم‌اکنون حدود 99.93 است که تلاش داریم تا پایان برنامه ششم توسعه این ضریب را به عدد 99.97 درصد برسانیم.

وی مشارکت بخش خصوصی با شرکت آب و فاضلاب شهری گیلان را در اجرای پروژه‌های مختلف مورد تأکید قرار داد و گفت: از جمله این مشارکت‌ها می‌توان به ساخت تصفیه‌خانه بزرگ گیلان به روش BOT و اجرای پروژه فاضلاب شهری انزلی با 173 میلیارد تومان اعتبار با مشارکت شرکت خصوصی داخلی اشاره کرد.

انتهای پیام/ ت


بازگشت


برای ثبت نظر خود باید وارو سایت شوید ورود یا ثبت نام

خبرنگار و کاربر سبز گرامی
از اینکه در درج خبر و اظهار نظر درباره خبر 'شاخص تصفیه فاضلاب شهری در گیلان ۱۶ درصد پایین‌تر از میانگین کشوری است' این سامانه با ما همراه هستید کمال تشکر را داریم

مدیریت و پرسنل پایگاه خبری ایرانیان سبز