cong logo
شما هنوز وارد نشده اید
*(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.) *
ارسال کننده خبر: خبر نگار سبز
چهارشنبه ۱۳۹۸/۵/۲۳ ساعت ۰۹:۴۹
معاون وزیر صمت: قوانین دست و پا گیر عرصه تولید اصلاح می شود
تعداد بازدید صفحه : 19
معاون وزیر صمت: قوانین دست و پا گیر عرصه تولید اصلاح می شود
دسته بندی خبر:
تاریخ خبر : چهارشنبه ۱۳۹۸/۵/۲۳ ساعت ۰۹:۴۹

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به مشکلاتی که برخی قوانین برای واحدهای تولیدی ایجاد کرده است گفت: قوانین دست و پاگیر عرصه تولید به منظور حمایت از تولیدکنندگان احصاء و اصلاح می شود

به گزارش خبرنگار ایرانیان سبز از قزوین، سعید زرندی صبح امروز در جلسه ستاد کارگروه رفع موانع تولید که با حضور اصغر مصاحب معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی کشور، عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین، سعید نبیل رئیس سازمان صمت و خانپور مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان قزوین و جمعی از فعالین صنعتی استان در یک واحد تولیدی در قزوین برگزار شد، اظهار داشت: پویایی و چالاکی واحدهای تولیدی در شرکت با میزان نقدینگی این واحدها ارتباط مستقیم دارد و امروز برخی از قوانین موجب شده تحرک از واحدهای صنعتی گرفته شود.

وی خاطرنشان کرد: در برخی از مواقع قانون در مرحله تدوین بسیار کامل و اثر بخش به نظر می رسد اما در زمان اجرا متوجه مشکلاتی می شویم که تصویب این قانون برای افراد ایجاد کرده است که امروز قانون چک برگشتی یکی از همین قوانین است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: قانون چک برگشتی امروز سبب شده است تا بسیاری از واحدهای مشکلدار نتوانند از دام مشکلات خود بیرون بیایند و راهکارهای که برای اعطای تسهیلات و رفع این مشکلات ارائه می گردد بی اثر باشد.

زرندی خاطرنشان کرد: در تلاشیم تا با رفع ایرادات این قانون زمینه فعالیت دوباره واحدهای صنعتی را فراهم کنیم و ستاد رفع موانع تولید می تواند به این مسئله به صورت تخصصی بپردازد.
 

وی افزود: همکاری بانک ها در این مسئله مورد نیاز است، و امیدواریم با ایجاد عزمی جدی در سال رونق تولید برای حمایت از تولید کنندگان داخلی بتوانیم برخی از قوانین مشکل زا را احصاء و اصلاح کنیم.

 معاون طرح و برنامه وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در طر حهای پیشنهادی برای رفع این مسئله مهلت دوساله به واحدهای صنعتی ارائه شده است و در تلاشیم تا با راهکارهای قانونی بتوانیم این مشکل را حل و فصل کنیم.
 

استان قزوین رتبه 6 کشور در پرداخت تسهیلات رونق تولید است

سعید نبیل رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین نیز در بخش دیگری از این جلسه با اشاره به پرداخت بیش از  384 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید در استان قزوین گفت: با این میزان تسهیلات بیش از 295 واحد تولیدی و صنعتی توانستند با قدرت بیشتری در عرصه تولید نقش آفرینی کنند از این رو امروز قزوین در پرداخت تسهیلات رونق تولید رتبه ششم کشور را کسب کرده است.

وی افزود: در کنار حمایت از سرمایه گذاری های جدید دراستان قزوین در طرح های نوسازی و بهسازی تلاش کردیم تا واحدهایی که سال های زیادی از تاسیس آن گذشته است بتوانند با تجهیزات روز همگام شوند تا کیفیت و کمیت تولید افزایش پیدا کند، از این رو با پرداخت 84 میلیارد تومان تسهیلات 32 واحد تولیدی در استان قزوین توانستند نوسازی و بهسازی خود را انجام دهند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین گفت: در میزان پرداخت تسهیلات بازسازی و بهسازی در استان قزوین توانستیم رتبه 4 کشور را کسب کنیم.

نبیل خاطرنشان کرد: همچنین در سال گذشته 666 واحد تولیدی در استان قزوین توانستند تسهیلات سرمایه گذاری دریافت کنند که بیش از 767 میلیارد تومان اعتبار به این واحدها اختصاص یافت که نزدیک به 20 میلیارد تومان ازاین اعتبارات تسهیلات ها از محل تبصره 18 تامین شده است.

وی افزود: طی سال گذشته بیش از 115 جلسه ستاد تسهیل در استان قزوین برگزار شده است که اعطای تسهیلات به واحدهای تولیدی با نظر این ستاد بوده است.

خبرهای امروز

/:


بازگشت


برای ثبت نظر خود باید وارو سایت شوید ورود یا ثبت نام

خبرنگار و کاربر سبز گرامی
از اینکه در درج خبر و اظهار نظر درباره خبر 'معاون وزیر صمت: قوانین دست و پا گیر عرصه تولید اصلاح می شود' این سامانه با ما همراه هستید کمال تشکر را داریم

مدیریت و پرسنل پایگاه خبری ایرانیان سبز