cong logo
شما هنوز وارد نشده اید
*(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.) *
ارسال کننده خبر: زینب شیدایی
چهارشنبه ۱۳۹۸/۵/۲۳ ساعت ۰۸:۵۶
زیرساخت‌های یزد در جذب گردشگر داخلی و خارجی تقویت می‌شود
تعداد بازدید صفحه : 10
زیرساخت‌های یزد در جذب گردشگر داخلی و خارجی تقویت می‌شود
دسته بندی خبر:
تاریخ خبر : چهارشنبه ۱۳۹۸/۵/۲۳ ساعت ۰۸:۵۶

شهردار یزد با اشاره به ظرفیت‌های گسترده یزد در حوزه گردشگری گفت: زیرساخت‌های یزد در جذب گردشگر داخلی و خارجی تقویت می‌شود.

به گزارشخبرنگار ایرانیان سبز از یزد، جمال الدین عزیزی بندرآبادی صبح امروز در نشست عضویت یزد در شبکه شهرهای یادگیرنده جهان اظهار داشت: شهر تاریخی یزد با ارزش‌های برجسته جهانی مستحق است که به درستی مدیریت شود، در واقع علاوه بر حفظ شهر تاریخی، باید پاسخ مناسبی به نیازها و خواسته‌های ساکنینی آن داده شود.

شهردار یزد خاطرنشان کرد: این اقدام باید به گونه‌ای باشد که در چهارچوب ضوابط، ارزش‌های تاریخی و اصیل آن حفظ شود گفت: باید زیرساخت‌های لازم برای جذب بیشتر بازدید کنندگان از یزد را فراهم کرد.

وی با بیان اینکه یزد تنها شهر میراث جهانی در کشور با بزرگترین بافت تاریخی زنده جهان است گفت: همچنین یزد تنها شهر شیعه میراث جهانی در دنیا است که ویژگی بسیار مهمی به حساب می‌آید.

عزیزی بندرآبادی خاطرنشان کرد: از طریق عضویت در شبکه شهرهای یادگیرنده باید بتوانیم از این ظرفیت‌های بسیار گسترده‌ای که در یزد وجود دارد بهره‌گیری لازم را به عمل آوریم.
 

شهردار یزد با تاکید بر اینکه باید ارزش‌های یزد به همه جهان معرفی شود ادامه داد: ثبت جهانی یزد با وجود فرصت‌های گسترده‌ای که برای ما به وجود آورده، برخی از فرصت‌های پیشین را با محدودیت‌هایی روبرو کرده است.

وی افزود: شهر یادگیرنده، شهری است که شهروندان یادگیرنده داشته باشد و علاوه بر آن خود شهر هم خاصیت یادگیری داشته باشد و بتواند یاد بگیرند که چگونه حیات و بقای خود را حفظ کند.

عزیزی بندرآبادی خاطرنشان کرد: الان جایی که ما هستیم نتیجه همین یادگیری‌ها است و اگر مردم و ساکنین شهر یزد، یادگیرنده نبودند و فرهنگ یادگیری نداشتند، الان ما شاهد وجود این بافت تاریخی ارزشمند و زنده نبودیم.


بازگشت


برای ثبت نظر خود باید وارو سایت شوید ورود یا ثبت نام

خبرنگار و کاربر سبز گرامی
از اینکه در درج خبر و اظهار نظر درباره خبر 'زیرساخت‌های یزد در جذب گردشگر داخلی و خارجی تقویت می‌شود' این سامانه با ما همراه هستید کمال تشکر را داریم

مدیریت و پرسنل پایگاه خبری ایرانیان سبز